Residence Vysočany

Aktualizováno: 25 července, 2020
Residence Vysočany
Adresa Sokolovská, Vysočany, Praha 9
K nastěhování od v přípravě
Počet jednotek 300
Developer Penta Real Estate - Vysočanská ASSET s.r.o.


Lokalita:

Na brownfieldu s původně průmyslovou funkcí ve Vysočanech na Praze 9 plánuje investiční skupina Penta výstavbu rezidenčního developerského projektu. Jedná se o blok mezi ulicemi Sokolovská, Drahobejlova, U Skládky a K Moravině, s rozlohou 7 000 m2, na kterém již stojí několik stávajících nevyužívaných staveb. Ty budou zrekonstruovány a v rámci návrhu využity novou funkcí.

Vysočany jsou čtvrtí s průmyslovou minulostí, v níž v posledních letech probíhá rozvoj a podobné bývalé průmyslové lokality jsou upravovány k novým funkcím. Lokalita je atraktivní hlavně z hlediska dostupnosti – stanice metra B Českomoravská přímo sousedí s daným blokem. V blízkosti se nachází také veškerá občanská vybavenost, v sousedství je poliklinika, sportovní komplex, Galerie Harfa, O2 aréna, obchody a služby, kulturní i vzdělávací zařízení.

O projektu:

Projekt nazvaný Residence Vysočany z bloku vytvoří bytový komplex, který bude zahrnovat doplnění rezidenčního bloku novostavbami a nástavbou na zrekonstruované stávající objekty. Celkem by mělo vzniknout kolem 300 bytových jednotek ve velikostech od 41 do 140 doplněných občanskou vybaveností, obchody a službami. Návrh respektuje historii místa a použitými materiály vznikne zajímavý kontrast mezi starými a novými částmi.

Developerem je společnost Vysočanská ASSET s.r.o. spadající pod skupinu Penta.

Časový horizont:

Pozemek společnost zakoupila v první polovině roku 2020, kdy také proběhla veřejná architektonická soutěž, do které se zapojilo 139 ateliérů z celého světa, včetně známých jmen jako Zaha Hadid Architects nebo Kuba & Pilař Architects. Vybrán byl návrh českého ateliéru A.D.N.S. Architekti.

Začátek výstavby je plánován na rok 2022.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Žádná hodnocení zatím)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky