05.12.2022

Byty Verde Slaný: byl zahájen prodej projektu

28.11.2022

Apartmány Lesní stráně: byl spuštěn prodej projektu v Jeseníkách

24.11.2022

Vila Chittussi: v prodeji jsou byty v rezidenci na Praze 6

22.11.2022

Viladům Libuše: byl zahájen prodej bytů na Praze 9

19.11.2022

Byty Nad Krocínkou: byl zahájen prodej bytů

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence Černomořská

Vyprodáno
Černomořská, Vršovice, Praha 10

Detaily

 • ID:
  15920
 • Stav:
 • Developer:
  HOME DELUXE PRAGUE s.r.o.
 • Městská část / kraj:
  Praha 10
 • Lokalita:
  Vršovice
 • Byty k nastěhování od:
  12/2019 (vyprodáno)
 • Počet bytů celkem:
  40
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 2+kk

O projektu

O projektu: V krásné, ale dříve zapomenuté části Prahy 10 ve Vršovicích se v ulici Černomořská 9 rekonstruuje bytový dům s názvem Rezidence Černomořská. Nazvaný je podle hezké ulice plné činžáků, v níž rezidenci také najdete. Prodejcem bytů je zde společnost HOME DELUXE PRAGUE s.r.o. Rezidence leží ve staré části Vršovicích mezi Havlíčkovými a Heroldovými sady. Nejde o nový dům, ale rekonstruovaný neoklasicistní činžák z roku 1890, který má čtyři podlaží a dále ještě páté a šesté patro v půdní nástavbě. Původní neoklasicistní prvky jako okenní římsy, historické vstupní dveře, zábradlí budou zde ponechány a zrestaurovány tak, aby dům odpovídal požadavkům bydlení 21. století, ale přitom si zachoval původního genia loci. Nově se buduje výtah a také zděné sklepy v domovním suterénu. Nachází se zde 40 nových bytů a ateliérů od plošných dispozic 1+kk a 2+kk. Některé byty mají balkon nebo terasu, dva byty v prvním nadzemním podlaží (přízemí) se pyšní zahradou. Samozřejmostí jsou sklepní kóje pro každý byt.

V rámci standardů mají jednotlivé byty zhotoveny podlahy z kvalitních dubových parket vzor stromeček, nebo podlahy vinylové – v tomto případě je možno si vybrat ze tří odstínů. Dále se do bytů osazují kazetové vstupní protipožární dveře vyrobené přímo na míru truhlářem, v bytech jsou dřevěné interiérové dveře v historizujícím stylu. Do koupelen se instaluje kvalitní značková sanita od výrobců Villeroy & Boch a Hans Grohe. Do fasády se usazují dřevěná špaletová okna s tepelně izolačním dvojsklem ve vnějším křídle, ve vnitřním křídle je jedno sklo. Ve všech obytných místnostech je instalováno podlahové elektrické vytápění Heatflow. Koupelnové topení zajišťují elektrické topné rohože se samostatným termostatem, nechybí na stěnách a podlaze obklady a dlažby Montblanc v několika dekorech – opět si můžete vybrat, který bude nejlépe vyhovovat vašemu vkusu. Na balkonech se pokládá keramická dlažba, terasy se pokládají z termoborovice. Byty budou dokončeny v prosinci 2019.

Lokalita: Developerský projekt Rezidence Černomořská v Praze 10-Vršovicích je situovaný do ulice Černomořská 9, která leží v pěkné části Vršovic. Část této čtvrti kolem Krymské ulice se v posledních letech připomíná k pařížskému Montmartru nebo berlínské čtvrti Kreuzberg, tedy čtvrtím plným zábavy, kde to opravdu žije, je zde mimořádně rušný společenský život. V Krymské ulici a jejím okolí je spousta různých restaurací a barů, kde se můžete jít pobavit. Největší možnost k nakupování se ve Vršovicích nachází v nákupním centru NC Eden v ulici U Slavie. Obrovský hypermarket Tesco nabízí nejenom potravinářský sortiment, ale i další zboží, kromě toho je zde rozsáhlé obchodní centrum s řadou dalších obchodů. Dojedete sem buď městskou dopravou za asi 13 minut včetně cesty na zastávku městské hromadné dopravy, nebo autem za 10 minut. Mateřskou i základní školu máte také doslova na dosah ruky. Jenom 7 minut pěší chůze a dostanete se k mateřské škole Hradešínská. Za 5 minut chůze se dorazíte k základní škole ve Slovenské ulici, další základní škola je v Kladské ulici, což je zhruba o 2 minuty delší cesta.

Do zeleně za odpočinkem to budete mít od svého domu také pouhých pár kroků. Asi 2 minuty pěšky od domu se nalézají Havlíčkovy sady zvané také Grébovka. V tomto parku se nachází například vinice, umělá krápníková jeskyně, je zde spousta laviček určených k odpočinku i kavárna a restaurace. O minutu déle než do Grébovky vám potrvá cesta do Heroldových sadů. Sportovní zázemí ve Vršovicích potěší zejména příznivce kvalitního ligového fotbalu, sídlí zde totiž hned dva známé fotbalové kluby, a sice SK Slavia u Edenu a Bohemians 1905 ve Vršovickém dolíčku. Sportovní klub Slavia Praha nabízí i celou řadu dalších sportovních odvětví, nejenom fotbal, ale třeba i atletiku, basketbal, hokej, plavání, ragby a mnoho dalších. Má k tomu v nově vybudovaném stadionu a souvisejícím areálu u Edenu zázemí. Nechybí zde ani plavecké bazény s možností jejich využití pro veřejnost. Celkově se k Edenu dostanete autem za 10 minut, městskou dopravou zhruba za 13 minut. Ze zdravotnických zařízení uvedeme Vršovickou zdravotní v Obloukové ulici a Polikliniku Ukrajinská, obě se zázemím praktických i odborných lékařů. Poliklinika Ukrajinská je v docházkové vzdálenosti 11 minut chůze, cesta do Vršovické zdravotní potrvá asi 12 minut pěšky nebo 5 minut autem.

Daleko to nemáte ani za kulturou. Dochovalo se i jedno kino, z původního legendárního kina Pilotů v Donské ulici vznikl multikulturní prostor, propojení kina s kavárnou, kde se promítají spíše dokumenty a alternativní snímky. Pěšky je od vašeho domu pouhé 3 minuty. 9 minut jízdy městskou dopravou se nalézá Divadlo v Korunní. V okolí narazíte na celou řadu zajímavých kulturních dominant, procházku k nim lze jenom doporučit. Prvním z nich je Husův sbor vybudovaný v roce 1930 na základě projektu architekta Karla Truksy na rohu Vršovického náměstí a Moskevské ulice, vzdálený přibližně 5 minut pěšky. Další perlu moderní architektury najdete na Čechově náměstí, v tomto případě se jedná funkcionalistický kostel svatého Václava, dílo známého tvůrce Josefa Gočára z let 1929-1930. Dojdete k němu za přibližně 9 minut chůze. Dominantu Vršovického náměstí tvoří novorenesanční budova Vršovického zámečku, takzvaná Rangherka pocházející z poloviny 19. století. Jednalo se původně o továrnu na hedvábí, dnes je budova po rekonstrukci. Vzdálená je cca 4 minuty chůze od domu, stojí přímo na okraji Heroldových sadů.

Zastávka městské hromadné dopravy se nachází jenom 3 minuty pěší chůze. Dobrý je i výjezd pro automobilisty, kteří se mohou Krymskou a Moskevskou ulicí dostat až na Vršovickou k Edenu a dále Bohdaleckou ulicí na Spořilov a z něj na Jižní spojku. Odtud potom dojedou až na Pražský okruh. Na Jižní spojku se dostanete přibližně za 15 minut.

Lokalita

Černomořská, Vršovice, Praha 10

Co si o projektu “Rezidence Černomořská” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty