Rezidence Cibulka

Aktualizováno: 21 června, 2015
Rezidence Cibulka
Adresa Musílkova, Smíchov, Praha 5
K nastěhování od 2016 (vyprodáno)
Počet jednotek 50
Velikost jednotek 1+kk - 4+kk
Plocha (od - do) 45 - 100 m2
Developer gard-invest.com


O projektu:

Novostavba (celkem 50 nových bytů) je navržena na půdorysu ve tvaru "L" tak, že na pozemku přibližně čtvercového tvaru vznikl v úrovni 1. NP malý dvorek, který je zčásti uvažován jako obytná terasa přiléhajícího bytu. Dvoupodlažní suterén domu je využíván jako podzemní garáže a technické zázemí domu. Hmotový návrh domu výškově navazuje na sousední bytový dům včetně ustoupených vrchních dvou podlaží. V severní části je hmota snížena o dvě patra a měřítkově tak reaguje na sousední starší zástavbu. V jižní části jsou nejvyšší dvě podlaží ustoupena. Dům má členitou fasádu s decentním akcentem nároží. Výraz fasády určuje kompozice bílých vertikál a horizontál předsazených balkonů na tmavším žlutém pozadí obvodového pláště. Fasáda tak reaguje na půdorysné uskočení pozemku v jihozápadní části, kde se objekt váže na sousední dům. Střídání plných a prosklených částí zábradlí, vysouvání a zasouvání obytných místností tak nabízí prostorově zajímavý způsob bydlení.

Typy bytů:

Bytový dům tvoří 50 bytových jednotek navržených v dispozicích 1+kk až 4+kk (44,60 m2 až 101,05 m2). V přízemí je umístněn komerční prostor vhodný jako kancelář o ploše 75,14 m2. K většině bytů náleží balkon nebo terasa, garážové stání a sklepní kóje.

Lokalita:

Městský obvod Prahy 5 je, co se týče svojí plochy a počtu obyvatel, největším v Praze. Nachází se na levém břehu Vltavy v blízkém sousedství historického jádra Prahy. Centrální částí Prahy 5 je Smíchov. Jen málo městských obvodů se může pochlubit takovými různorodými krajinami, přírodními památkami, parky, jako Praha 5. Patří k nim: Barrandovské skály v Hlubočepích, Vidoule v Jinonicích, Motolský ordovik, Ctirad, Skála v Košířích, park Košíře - Motol. K tomuto parku přiléhají parky letních paláců a usedlostí, jako jsou: Klamovka, Santoška, Cibulka, zahrada Kinských.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (56 hlasů, průměr: 4,70 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky

Array