Rezidence Flora

Aktualizováno: 30 ledna, 2014
Rezidence Flora
Adresa Jičínská, Flora, Praha 3
K nastěhování od březen 2014 (vyprodáno)
Počet jednotek 16
Velikost jednotek 3+kk - 4+kk
Plocha (od - do) 68 - 214 m2


O projektu:

Rezidence Flora je developerský projekt spočívající v kombinaci zachovalého funkcionalistického nárožního domu z 30. let 20. století a přísných požadavků, týkajících se moderního bydlení tak, aby zůstala uchována původní atmosféra objektu. Podstatou jsou velkorysé prosvětlené prostory, elegantní vstupní hala s recepcí i kultivované prostředí, garantující reprezentativní a zároveň pohodlné bydlení. To jistě ocení nejen rodiny s dětmi, ale i ti, kteří chtějí být prostě v centru dění.

Byty:

Bytový dům Rezidence Flora nabízí 17 slunných a prostorných bytů disponujících 3 až 4 pokoji a velkou otevřenou kuchyní s jídelnou. Samozřejmostí je i balkon či terasa s výhledem na atraktivní okolí a sklepní kóje náležící ke každému z nich. V přízemí se nacházejí atraktivní a velmi žádané komerční prostory, ideální pro zřízení kanceláří, nebo značkových obchodů. Pro úplné pohodlí vlastníků bytů lze využít dlouhodobé placené podzemní parkování v přilehlém centru Atrium Flora či v ostatních případech je v této oblasti pro rezidenty bezplatné parkování přímo před domem.

Lokalita:

Nové byty Rezidence Flora se nachází na rohu ulice Jičínská a Vinohradská v oblíbené lokalitě Flofa na Praze 3. Jednu z největších výhod bydlení v této lokalitě představuje dopravní vybavenost. V bezprostřední blízkosti objektu se nachází stanice metra trasy „A“ Flora, které Vás během pár minut dopraví do samotného centra Prahy. Občanská vybavenost rovněž nezůstává pozadu. Ve vzdálenosti několika desítek metrů se nachází obchodní centrum Atrium Flora (bývalý Palác Flora), dále pro milovníky sportu squashové centrum Julie Hilmarové či sportovní centrum Olšanka nabízející možnost zahrát si spinning, tenis, badminton nebo si zaplavat či relaxovat v sauně. Pro chvíle pohody a odpočinku slouží nedaleký park Parukářka, který skýtá nádherný výhled na historické centrum Prahy a zároveň zájemce přiučí novým věcem. Parkem prochází naučná stezka seznamující její návštěvníky s historií, faunou i florou, která se zde vyskytuje. Městská část Vinohrady byla pojmenovaná podle středověkých vinic, které byly na jejich jihozápadních svazích za branami města nad Koňským trhem (dnešním Václavské náměstí). Původním jménem Královské Vinohrady měla být zvěčněna zásluha českého krále Karla IV. O vznik zdejšího vinohradnictví. Od konce 19. století po zahájení bourání pražských hradeb se zde začala rozvíjet bytová výstavba domů pro střední a horní vrstvy obyvatel a prostor pro komerční účely, jako byly divadla, sokolovny a tržnice. Díky zachovalým urbanisticko-architektonickým a kulturně-historickým hodnotám, kterými Vinohrady disponují, jsou zahrnuty do městské památkové zóny, aby byl jejich vzhled a celé historické prostředí co nejdéle zachováno a udržováno v původním stavu.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (53 hlasů, průměr: 4,80 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky