22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

19.01.2023

Rezidence Prokopské údolí: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 5

17.01.2023

Byty Holandská: v prodeji jsou byty v pražských Vršovicích

16.01.2023

Varta Hostivař: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence Florian

Vyprodáno
Vinohradská, Vinohrady, Praha 3

Detaily

 • ID:
  16266
 • Stav:
 • Developer:
  Svoboda & Williams s.r.o.
 • Městská část / kraj:
  Praha 3
 • Lokalita:
  Vinohrady
 • Byty k nastěhování od:
  4Q/2018 (vyprodáno)
 • Počet bytů celkem:
  13
 • Velikost jednotek:
  2+kk - 3+kk

O projektu

O projektu: V místech, kde Vinohrady sousedí se Žižkovem, na Floře, se nachází několik funkcionalistických bytových domů, pocházejících z 30. let minulého století. Jedna z těchto budov, jejímž majitelem je společnost Carmenia a. s., právě prochází rekonstrukcí, a to díky developerskému butikovému projektu, jenž se nazývá Rezidence Florian. Budova patří do katastrálního území Prahy 3 – Vinohrad a nachází se na Vinohradské třídě č. 144.
Rozsáhlé stavební úpravy zahrnují opravu střechy, novou fasádu, výměnu stávajících oken za nová s kvalitní hlukovou izolací, výměnu stoupaček a nové rozvody elektřiny, renovaci výtahu podle evropských směrnic.

Prvorepublikové byty v tomto bytovém domě jsou velmi prostorné, ale pro současné bydlení již nevyhovují – zkrátka dosloužily. A tak i v nich bylo nutné provést zásadní úpravy: všechny byty budou mít buď nová topná tělesa, anebo zrestaurované původní litinové radiátory; koupelny budou nové a moderní, a co se týká podlah, tak zde budou zachovány parkety – některé původní budou repasovány a kde to nebude možné, tam se položí nové dřevěné.
Atraktivních bytových jednotek bude v této sedmi podlažní rezidenci třináct, s dispozicemi 2+kk a 3+kk. Pět bytů je s balkonem, orientovaným na jižní stranu a u tří bytů v posledním podlaží jsou rozlehlejší terasy. Společné prostory budovy budou velmi reprezentativní, neboť jejich restaurování probíhá v souladu s původním architektonickým záměrem. Nebude zde chybět designové osvětlení ani mramorové obklady ve vstupní hale.

Z bývalého nádvoří právě vzniká privátní okrasná zahrada, která bude, mimo jiné, sloužit obyvatelům rezidence jako odpočinková zóna a bude tu i prostor na grilování.
V přízemí domu vznikly dvě nebytové jednotky, které mají být využity jako obchodní prostory a budou k tomuto účelu také patřičně připraveny – výlohy z bezpečnostních dvojskel, reklamní štíty a fasádu ozdobí mozaikový obklad. Interiéry budou upraveny až podle konkrétních obchodních záměrů.
V přízemí se počítá i s prostornou kočárkárnou. Prodej zprostředkovává společnost SVOBODA & WILLIAMS.

Lokalita: První výhodou této lokality (ul. Vinohradská, Praha 3)je tramvajová zastávka hned u domu a stanice metra trasy A je vzdálena pouhých 120 metrů, což jsou dvě minuty chůze; za rohem v Jičínské ulici je zastávka autobusu MHD, jejíž vzdálenost není o moc větší – 192 metry, to je něco kolem tří minut pěšky. A tak doprava odtud kamkoliv v Praze bude více než snadná.

Také s občanskou vybaveností v lokalitě budou noví majitelé bytů spokojeni. Kupříkladu pošta je „za rohem“, tzn. 102 metry, a to jsou asi tak dvě minuty chůze. Obchodní a kulturní centrum Flora je rovněž na dosah, stačí šikmo přejít ulici – cesta bude trvat maximálně pět minut.
Mateřská i základní škola jsou za náměstím Jiřího z Lobkovic - to je jedna stanice tramvají a dojít necelých 200 metrů, anebo pěšky je to 5 – 7 minut (388 metrů od domova).
Pokud si obyvatelé budou chtít užít zeleně a kousku krásné přírody, mají v blízkém dosahu hned několik parků: Riegerovy sady (1,5 km – 25 minut pěšky), Rajskou zahradu (1,7 km – 30 minut), sady Svatopluka Čecha (1 km – 17 minut), Mahlerovy sady (1,5 km – 25 minut chůze) a další.
Při použití MHD bude cesta trvat jen pár minut.

Dále je možné ve velmi blízkém okolí využít nejen restaurace, bistra a kavárny, ale především několik fitness center a dětských hřišť. Zkrátka Rezidence Florian je schopná poskytnout svým novým obyvatelům a majitelům komfortní městské bydlení.

Více info: www.rezidence-florian.cz

Lokalita

Vinohradská, Vinohrady, Praha 3

Co si o projektu “Rezidence Florian” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty