Rezidence Kobrova

Aktualizováno: 16 června, 2020
Rezidence Kobrova
Adresa Grafická, Smíchov, Praha 5
K nastěhování od 4Q/2021
Počet jednotek 15
Velikost jednotek 1+kk - 5+kk
Developer SATPO


O projektu:

Rezidence Kobrova je bytový dům vyplňující proluku ve smíchovském bloku tvořeném rezidencí Sacre Coeur II a starší zástavbou z 19.století. Doplňuje blok hmotou se 6 podlažími, které vyrovnávají stoupající terén v ulici i různé výšky sousedních domů – poslední dvě podlaží ustupují ve směru klesání terénu, což přináší zároveň i přidanou hodnotu v podobě teras pro byty v těchto dvou podlažích. S terénem se vypořádává i částí zasahující do vnitrobloku, která je využita pro podzemní garáže a také jedno nadzemní podlaží obsahující studia se soukromými terasami.

Od 3. podlaží výše dům již do vnitrobloku svou hmotou nezasahuje a obsahuje celkem 15 bytových jednotek s dispozicemi 1kk – 5kk, jejichž obytný prostor je rozšířen do exteriéru balkony, lodžiemi či terasami. Fasáda domu elegantně kombinuje bílou barvu, velkoformátová okna a skleněné zábradlí, parter se vstupem z ulice Grafická je zvýrazněn černou barvou. V posledních dvou patrech jsou velké byty vždy samostatně umístěné na podlaží a s terasami, které vznikly díky ustoupení těchto horních pater.

Developerem je společnost SATPO, která na projektu spolupracovala s autory návrhu z Schindler Seko architekti – stejný ateliér navrhoval i sousední projekt Sacre Coeur II. Aktuálně je rezidence ve výstavbě, která by měla být dokončena a připravena k nastěhování rezidentů ve druhé polovině roku 2021.

Lokalita:

Celý blok leží nedaleko centra Smíchova na Praze 5 a pod jižním svahem Petřína, na nároží ulic Grafická a Kobrova. Pozemek byl původně využit stavbou trafostanice. V rámci stavby Strahovského tunelu proběhly v lokalitě velké změny, přesto si ale zachovala svůj klidný charakter. V blízkosti leží park Sacre Coeur, ze jehož kopce se nabízí atraktivní vyhlídka. Na opačnou stranu od projektu je možno nalézt další rekreační lokality - Zahradu Kinských, Újezd a Petřín.

Smíchov je velmi dobře vybavená rezidenční čtvrť a v docházkové vzdálenosti nabízí veškerou občanskou vybavenost a služby včetně vzdělávání, kultury a sportovních zařízení. Nedaleko se nachází lokalita Anděl s množstvím služeb a obchodů včetně obchodního centra s multikinem. Vzhledem k tomu, že se jedná o lokalitu v širším centru města, je velkou výhodou i hustá síť zastávek a linek MHD.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky