Rezidence Letná

Aktualizováno: 22 června, 2010
Rezidence Letná
Adresa Korunovační, Bubeneč, Praha 7
K nastěhování od červen 2014 (vyprodáno)
Počet jednotek 17
Velikost jednotek 1+1 - 3+kk
Plocha (od - do) 33 - 78 m2


O projektu:

Projekt Rezidence Letná se nachází v městské části Praha 7 – Bubeneč. Jedná se o nově zrekonstruovaný městský dům pocházející z roku 1912. Architektem a stavitelem tohoto majestátného rezidenčního domu byl František Šulce, jehož iniciály se dochovaly nad vstupem domu. Architektonické a hlavně designové řešení je velmi elegantní a jedinečné. Neobyčejná kompozice průčelí se vymyká běžnému standardu začátku 20. století. Průčelí se skládá ze symetrické trojosé části, která je nad vstupem zesílena netradičním řešením, a to věží vybíhající nad římsu. Pravá část fasády je řešena asymetrickou okenní osou s balkony a arkýři. Kompoziční řešení má zajímavý a vytříbený koncept. Na počátku 20. století se používaly historizující a rostlinné motivy, městský dům Letná však využívá geometrického dekoru. Designové řešení je tedy celkově založeno na geometrických prvcích – symetrii i asymetrii. Budova působí dynamicky a svébytně. V rámci rekonstrukce bude přistavěn například výtah, který usnadní přístup do nadzemních podlaží. Rekonstrukce by měla být dokončena na konci června roku 2014. Developerem projektu je Pražská správa nemovitostí.

Byty:

Nově zrekonstruovaný městský dům Rezidence Letná nabízí 18 jednotek – 17 nových bytů a 1 nebytový prostor. Užitná plocha bytů o dispozicích 1+1, 1+kk až 3+kk činí 37,8 m2 až 77,3 m2. K některým bytům patří balkony a k většině bytů náleží sklepní kóje. Nové byty jsou provedeny ve vyšším standardu. Ceny bytů se pohybují v rozmezí od 3 293 000 Kč do 6 596 000 Kč. Noví majitelé se budou moci nastěhovat v červenci 2014.

Lokalita:

Rezidence Letná je situována v městské části Praha 7, Bubeneč, v ulici Korunovační. Místo se pyšní výbornou úrovní dopravní dostupnosti, kterou zajišťují linky městské hromadné dopravy. Pár metrů od stavby leží zastávka tramvaje – Sparta. Tramvaj vás dopraví ke stanici metra trasy A – Hradčanská, trasy C – Vltavská nebo trasy B – Palmovka. Lokalita hlavního města poskytuje veškerou občanskou vybavenost. Pár desítek metrů od domu se nachází mateřská i základní škola. Vyžití zde najdou milovníci kultury, sportovci i rodiny s dětmi. Ve volném čase můžete vyrazit do Galerie Scarabeus (koncerty, vernisáže, divadelní představení a další), na procházku do chráněné přírodní památky Královská obora Stromovka či do Letňanských sadů. Zasportovat si můžete v tenisovém areálu Sparta Praha, na fotbalovém hřišti či ve sportovní hale.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (60 hlasů, průměr: 4,90 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky