30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

26.05.2023

Vila Luka: v prodeji jsou byty na pražských Stodůlkách

24.05.2023

Vila ÉPOQUE: v prodeji jsou byty na Praze 5

22.05.2023

Na Doubkové 2: v prodeji jsou byty na pražském Smíchově

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence Malátova 7

V prodeji
Malátova, Smíchov, Praha 5

Detaily

O projektu

O projektu: V Městské památkové zóně Smíchov na Praze 5 vzniká v současnosti nový developerský projekt Rezidence Malátova 7. Najdete zde na nároží ulic Zborovská a Malátova úplně nové byty luxusního charakteru. Celkem 16 bytů se ukrývá v novostavbě, kterou tvoří reprezentativní dům nacházející se v těsné blízkosti Malé Strany. Ovšem nejedná se tak zcela o klasickou moderní novostavbu, protože jde vlastně o rekonstruovaný šestipatrový novobarokní dům z roku 1888, který kromě úprav v roce 1911 prakticky nebyl nijak poznamenán žádnými necitlivými zásahy a zachoval se v původní podobě. Předností jsou prostorné terasy a balkony, obojí poskytuje příjemný výhled, z některých nových bytů se můžete dívat na řeku. Lákavá je skutečnost, že v této lokalitě má dojít k vytvoření zklidněné zóny mezi Malostranským náměstím a Kinského zahradou. Stávající provoz a doprava zde bude omezena. Dojde k podstatnému rozšíření zelených parkových ploch, bude zde více zeleně přímo v ulicích. Kvalita bydlení v této oblasti proto ještě více stoupne. Ovšem dopravní dostupnost samozřejmě nijak neutrpí. Dokončení projektu rekonstruovaného, tedy v podstatě nového domu se plánuje na rok 2018. Pokud jde o energetickou úspornost, dům má zajištěnu třídu G vzhledem, k tomu, že jde o starší budovu.

Bytový komplex Rezidence Malátova 7 nabízí potenciálním zájemcům byty o plošných dispozicích 2+1 - 3+1. Pokud jde o velikost bytů, začíná na 74 m2 a končí u 196 m2. V prvním nadzemním a prvním podzemním podlaží se budou nacházet nebytové prostory. Ve dvoře a suterénu domu je parkovací systém pro celkem 13 automobilů. Společné prostory v suterénu nabídnou sklepní kóje pro majitele bytů.

Jaké jsou standardy celého nového domu a jednotlivých bytů? Už v době svého vzniku na konci 19. století byly základy domu provedeny velmi dobře. Tvoří je kamenné základové pásy, které dosahují až 200 cm do hloubky pod podlahy posledního podzemního podlaží, takže provedení základů je skutečně velmi pečlivé. Stejné tak jsou ve výborném stavu i veškeré svislé a vodorovné konstrukce domu, respektive jako cihlového zdiva, takže není nutné je jakkoli upravovat dalšími novodobými zásahy. Během rekonstrukce se ovšem chystá obnovení novobarokní fasády v její původní podobě a to včetně štukové výzdoby a také režného cihelného zdiva. Špaletová okna nahradí repliky původních dobových oken, ovšem izolace a zasklení bude provedena podle současných standardů a splní i ty nejnáročnější požadavky. Kromě toho se chystá i obnova původní podoby schodiště. Honosná vstupní hala zdobená nástěnnými krajinomalbami bude zachována v někdejší tváři, jakou měla na počátku století, když roku 1911 proběhla úprava přízemního parteru domu. To zahrnuje i restaurování nástěnných maleb. Pokud jde o vstupní dveře domu, proběhne jejich repasování, pokud bude obtížné, budou nahrazeny replikou původních dveří. Ve všech společných prostorách domu dojde ke kompletní obnově historizujících prvků, například kamenného schodiště, ale samozřejmě i litinového zábradlí. U jednotlivých bytů se vstupní dveře nahradí replikami dobových dveří, které ovšem budou odpovídat současným nárokům na zabezpečení bytů. Zároveň tyto dveře dokážou účinně tlumit hluk a zajistit i protipožární ochranu.

Bude provedeno zateplení dvorní fasády. Pokud jde o výbavu okny pro dvorní fasádu, volí se dřevěná okna z Euro profilů. Tato okna budou doplněna o určité historizující prvky pořízené v jednotném stylu. Budou samozřejmě disponovat velmi kvalitním termo-izolačním zasklením a nebude u nich chybět také celoobvodové kování. Dále standardy zahrnují dřevěné lepené podlahy, keramické dlažby a obklady, koupelnové zařizovací předměty od firem Catalano, Gessi a Porcelanosa. Samozřejmě nechybí vnitřní instalace topení včetně radiátorů, teplé vody, dále odpady a vzduchotechnika zahrnující i ventilátory, dále i elektroinstalace s výjimkou vypínačů a zásuvek. Dále slaboproudé rozvody, které zahrnují telefonní a datové připojení, domovní telefon a společnou TV anténu. Provádějí se SDK podhledy ovšem bez osvětlovacích těles. Dále nové omítky včetně sádrových stěrek a základní bílé výmalby.
Součástí této dvorní fasády budou rovněž balkony pro jednotlivé luxusní byty. V prvním nadzemním podlaží budou majitelé bytu mít k dispozici terasu, stejně tak se mohou z teras těšit majitelé bytů umístěných ve střešní nástavbě.

Lokalita: Příjemná lokalita v přímo v centru města, to je nabídka developerského projektu Rezidence Malátova 7. Bydlení se nalézá na Praze 5 ve čtvrti zvané Smíchov na ulici Malátova kousek od Janáčkova nábřeží.

V oblasti kulturních památek nabízí Smíchov, ale i Malá Strana, protože se Malátova ulice nachází nedaleko hranic Obou těchto čtvrtí, skutečně pestré vyžití. K prohlídce vybízí například barokní letohrádek z roku 1728, vila Portheimka. Jde o skutečně pozoruhodnou stavbu z dílny světoznámého architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Své jméno získala nevšední budova díky svým majitelům, kterými se stala rodina Porgesů z Portheimu. Architekt dílo budoval přímo pro tuto rodinu na objednávku. Letohrádek se nalézá ve Štefánikově ulici a cesta k jeho prohlídce vám pěšky potrvá jenom 8 minut, autem byste k ní stihli dojet zhruba za 3 minuty. Další nedalekou pozoruhodností je vila náležející manželům Duškovým, tedy Bertramka. K jejímu přestavění došlo v roce 1743. Když v Praze pobýval známý rakouský hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart, byl hostem právě této rodiny a ve vile strávil hodně času. Proto i ulice, kde se vila Bertramka nachází, se jmenuje Mozartova. Autem jste zde za 6 minut. Autobusem číslo 176 to zvládnete za 14 minut, tramvají číslo 6, 9, 12 nebo 20 za 15 minut. Můžete jít pěšky, což potrvá 17 minut. Určitě si nenechte ujít prohlídku několika kostelů v okolí. Za návštěvu stojí třeba novorenesanční kostel svatého Václava z let 1881-1885, který byl vybudovaný podle návrhu architekta Antonína Barvitia. Najdete ho přímo na Arbesově náměstí.

Krátká pěší procházka vám prospěje a budete u něj za 8 minut, autem ještě o 2 minuty dříve. Dalším z řady zajímavých svatostánků je kostel Nejsvětější Trojice v ulici U Nesypky, k němuž cesta autem potrvá 6 minut, pěšky 17 minut a autobusem číslo 176 celkem 10 minut. Kostelík se nachází i na Malostranském hřbitově v ulici U Paliárky, což je pěšky přibližně 18 minut, za 12 minut tam dojedete tramvají číslo 9, nebo autobusem číslo 176, autem to potrvá 4 minuty. Nezapomeňte ani na kostel svatého Gabriela v Holečkově ulici, který kdysi byl součástí ženského benediktinského opatství. Celkem 2 minuty k němu pojedete autem, za 7 minut to zvládnete autobusem číslo 176, pěšky se to stihne za 11 minut. Zvláštní je Karpatský chrám svatého archanděla Michaela postavený v Kinského zahradě, byl sem totiž převezen z Podkarpatské Rusi. Pěšky k němu dojdete za 13 minut, autobusem číslo 176 se sem dostanete za 12 minut. Autem se sem dá sjet za pouhé 3 minuty. Zmiňovali jsme už těsnou blízkost malostranských památek. Z této oblasti je významný především Chrám svatého Mikuláše na Malostranském náměstí, kam se dá pěšky dojít za 18 minut, či dojet tramvají číslo 12 či 20 a to za minut, nebo také autem za 7 minut. Na Malé Straně vás určitě upoutá i klášter a kostel Pražského jezulátka v Karmelitské ulici vzdálený 6 minut jízdy autem, případně 7 minut tramvají číslo 12 nebo 20, případně 13 minut pěšky. V Kinského zahradě stojí také klasicistní letohrádek Kinských z 1. poloviny 19. století, v současnosti sídlo Národního muzea a jeho sbírek lidové kultury. I k němu dojedete autem jenom za 2 minuty, autobusem číslo 176 za 8 minut, pěšky za 9 minut. Za pozornost zcela určitě stojí i klasicistní letohrádek Klamovka na Podbělohorské ulici, což je 14 minut tramvají číslo 9, případně 6 minut autem či 28 minut pěšky. Minou byste neměli ani Smíchovskou synagoga u Anděla vzdálenou 9 minut jízdy autem či 8 minut tramvají číslo 6, 9, 12 nebo 20 či celkem 11 minut pěší cesty. Za 19 minut jste pěšky na Malé Straně u Valdštejnského paláce, pokud pojedete tramvají číslo 12 nebo 20, pak pojedete 12 minut, autem zhruba stejně dlouhou dobu. Další blízkou malostranskou památkou je Petřínská rozhledna, ke které se pěšky a lanovkou dostanete za 15 minut, pokud půjdete celou cestu pěšky, počítejte minimálně s 25 minutami času. Dá se to i objet autem, ovšem je to časově náročnější, musíte počítat zhruba s 11 minutami. 10 minut autem, 8 minut tramvají číslo 12 nebo také 20 a případně 16 minut pěšky, to je Malostranské náměstí. Můžete odsud vyrazit Nerudovou ulicí nahoru na Pražský hrad.

Vzhledem k poloze Malátovy ulice je jasné, že tady budete mít nejrůznější kulturní příležitosti, coby kamenem dohodil. Nedaleko se nalézá například kulturní centrum Národní dům na Smíchově, který sídlí na Náměstí 14. října. Můžete zde navštívit třeba koncerty populární i vážné hudby nebo plesy. Pěšky se sem dopravíte za 9 minut, autem to potrvá 5 minut. V katastru Smíchova jsou umístěny také dvě pobočky Městské knihovny, jedna z nich sídlí také na Náměstí 14. října, druhá v ulici Na skalce. Pobočka na Náměstí 14. října má samozřejmě stejnou docházkovou i dojezdovou vzdálenost jako Národní dům na Smíchově. Pokud jde o pobočku Na skalce, k ní se můžete dopravit za 16 minut tramvají číslo 6, 12 a 20, nebo autobusem číslo 137 za 18 minut. Autem je to stíhatelné za 9 minut, pěšky by vám procházka trvala. V obchodním centru Nový Smíchov narazíte na obrovské multikino Cinema City. Můžete zde vyžít i sál pro 4D promítání, který je jediný v republice. Pěšky se do kina podíváte za 12 minut, tramvají číslo 6, 9, 12 nebo 20 za 9 minut, autem za 7 minut. Zkrátka nebudou ani milovníci divadla. Ve Štefánikově ulici najdou Švandovo divadlo, které má poměrně dlouhou historii i zajímavý repertoár. Nachází se zde divadelní sál s kapacitou 300 míst. Navíc zde nepůsobí jenom soubor Švandova divadla, ale i loutkové divadlo Buchty a loutky, které hraje jak pro děti, tak i pro dospělé. Dojezdová vzdálenost vozem je 5 minut, docházková vzdálenost 4 minuty. Velmi blízko, i když přes řeku máte také Zlatou kapličku, jak se přezdívá Národnímu divadlu. Můžete k němu dojít pěší procházkou za 14 minut, tramvají číslo 6 nebo 9 za celkem 10 minut, autem se to zvládnout za 8 minut. Za zábavou samozřejmě můžete vyrazit i na Malou Stranu. Jmenujme alespoň známý hudební klub Malostranská beseda, který najdete přímo na Malostranském náměstí. Zajedete sem za 10 minut autem, za 8 minut tramvají číslo 12 nebo 20, můžete se i projít pěšky, což potrvá 16 minut.

I když se to možná na první pohled nezdá, i tady na Smíchově najdete hodně příležitostí, kde narazit na přírodu. V blízkosti je řada parků. Petřínský kopec se spoustou zeleně je coby kamenem dohodil, pouhé 4 minuty pěšky, autem je to minuta. Jedná se o vůbec nejoblíbenější park široko daleko, velkou část ho tvoří Kinského zahrada o rozloze 17 ha. Založil ji už v letech 1827-1831 kníže Rudolf Kinský jako anglický park. Můžete se také zajít podívat do parku s usedlostí Bertramka, a to od dubna do října, kdy je přístupný veřejnosti. Autem sem dojdete za 7 minut, tramvají 6, 9, 12 a 20 za 16 minut. Autobus číslo 176 tam bude za 14 minut. Pěšky se to dá zvládnout za 17 minut. Návštěvu nového parku Sacré-Coeur si můžete užít buď po cestě po schodech z Kartouzské ulice, nebo z ulice Kobrovy či z prvního patra obchodního centra Nový Smíchov. Ve všech případech pěší cesta trvá asi 10 minut, autem 7 minut. Park Sacré-Coeur stojí na místě dřívější zahrady konventu a znovu vybudován byl v roce 2004. V současnosti tam narazíte i na několik dětských hřišť a sportovišť. Kromě toho v katastru Smíchova narazíte ještě na parky Skalka, Klamovka, Mrázovka, Zahrada Portheimka, Sady Na Skalce, Zahrada Santoška. Dojezdová vzdálenost k nim je většinou do 10 minut, docházková maximálně 15 minut. Můžete se také podívat na Malou Stranu do zahrad pod Pražským hradem (Zahrada Na Valech), s dojezdovou vzdáleností MHD do 20 minut a docházkovou cca 30 minut.
Na Smíchově můžete využít řadu sportovišť určených pro veřejnost. Například Lokal Blok, největší boulderová stěna v České republice se nachází na náměstí 14. října. Procházkou sem dojdete za 9 minut, autem to potrvá 5 minut. Lezecké centrum Smíchoff najdete na Křížové ulici. Pěší pouť vám k němu potrvá 36 minut, autobusem číslo 120 se to dá zvládnout za 22 minut, tramvají číslo 6 za 26 minut, potom připadá v úvahu ještě doprava tramvají číslo 12 nebo 20 či autobusem číslo 231, obojí zvládnete za 27 minut. Na Zatlance se nachází Contours Fitness pro ženy, ke kterému dojedete za 14 minut tramvají číslo 6, 9, 12 nebo 20, pěšky se to dá ujít za 17 minut, autem dojet za 9 minut. Další ženské fitness centrum Ladies Fitness je v ulici Svornosti, což je 4 minuty autem, 10 minut pěšky, na Plzeňské se chodí do Equinoxe Bowling centre na bowling. Zahrát si kuželky můžete, když pojedete tramvají číslo 6, 9, 12 nebo 20 a potrvá vám to 8 minut. Také si můžete vybrat 11 minutovou procházku nebo 10 minutovou projížďku autem. Velká posilovna Fitcentrum Oto je ve Stroupežnické ulici. Dojezd k ní se dá autem stihnout za 10 minut, tramvají číslo 6, 9, 12 a 20 za 9 minut, pěšky se tam dá dojít za 12 minut. Sportovně-relaxační komplex se ukrývá na ostrově Císařská louka. Tramvají číslo 17 a přívozem se to dá stihnout za 22 minut, kombinace tramvaje číslo 7 a přívozu je to zvladatelné za 26 minut. DTJ Santoška v Xaveriově ulici nabízí multifunkční sportovní areál včetně například antukového hřiště. Autobusem číslo 137 tam dojedete za 19 minut, tramvají číslo 7 za 20 minut nebo číslo 14 za 21 minut. Po svých se to dá zvládnout za 22 minut, autem za 10 minut. Další sportovní areál Mrázovka láká zájemce o sport do svých prostor v ulici U Mrázovky. Doprava je možná buď autem za 9 minut, autobusem číslo 176 za 21 minut nebo tramvají číslo 6, 9, 12 či 20 za 24 minut. Pěšky se to stihne za 25 minut. Pestrou škálu sportovišť doplňuje například i Dům jógy v Ostrovského ulici. Dostupný je pěšky za 16 minut, tramvají číslo 6, 12, či 20 za 14 minut. Skvěle je odsud přístupný i Sokol v Tyršově domě. Buď tramvají číslo 12, nebo 20 k němu dojedete za 10 minut, za stejnou dobu k němu můžete i dojít pěšky, dojezd autem je schůdný do 8 minut. Můžete se nachystat i na projížďku na kole, Smíchov je součástí cyklotrasy A1 Vltava levobřežní z Řevnic a Černošic přes Újezd do Holešovic až do Podbaby, Sedlce a Roztok.

O zdravotní stav obyvatel Smíchova se stará Poliklinika Medifin v Kartouzské ulici vzdálená 7 minut autem, či 8 minut pěšky nebo Poliklinika profesora Řeháka Med Point ve Stroupežnického ulici, k níž městskou dopravou dojedete tramvají číslo 6, 9, 12 nebo 20 za 9 minut, autem za 7 minut, pěšky za 13 minut.
Lékárna u Anděla ve Štefánikově ulici je dostupná po 9 minutové chůzi, 6 minutové jízdě autem, nebo také 8 minutové jízdě tramvají číslo 6, 9, 12 či 20. Druhá lékárna je přímo v areálu polikliniky Medifin v Karouzské ulici, takže má stejnou docházkovou i dojezdovou vzdálenost.

Mateřská škola se nachází na Náměstí 14. října, kam dojdete za 9 minut, autem to potrvá 5 minut. Dále se mateřská a také základní škola nalézá v Grafické ulici. Svezení autobusem číslo 176 k ní vám potrvá 8 minut, tramvají číslo 9 potom 13 minut. Pěší procházkou je to 15 minut. Ovšem nejbližší škola je v ulici Kořenského 3 minuty pěšky nebo minutu autem.
Pobočka České pošty se nalézá v Preslově ulici 4 minuty pěšky nebo minutu autem.

Nejbližší bankomat je 2 minuty pěší chůze na Arbesově náměstí nebo minutu jízdy autem. Náleží Československé obchodní bance.
Nebližší restaurace je Hospůdka U Rytíře minutu pěšky od domu. Jinak je zde v okolních ulicích v dosahu cca 5 minut pěší chůze minimálně 10 restaurací, barů a hospůdek.
Stěžovat si rozhodně nemůžete ani na nákupní možnosti, kterých je v bezprostředním okolí dostatek. U stanice metra Anděl na lince B před pár lety vznikla dvě zbrusu nová obchodní centra, a sice Obchodní centrum Nový Smíchov a Zlatý Anděl, které tvoří jádro nákupních možností zdejších obyvatel. Nachází se zde nejenom hypermarket Tesco, ale i mnoho dalších obchodů s různým sortimentem zboží od módy až po knihy. Pěšky k němu dojdete za 7 minut, autem dojedete za 3 minuty. Výhodou je, že centra leží u zmiňované stanice metra, která je v současnosti jedním z nejdůležitějších pražských dopravních uzlů. Ve Smíchovské tržnici na Náměstí 14. října se nachází supermarket Tesco, docházková vzdálenost je 9 minut, autem to stihnete za 5 minut. Další ze supermarketů Tesco sídlí i na Arbesově náměstí. Cesta sem je rychlá: 3 minuty pěšky, minuta autem. Supermarket Albert najdete na Plzeňské ulici 10 minut pěšky, 6 minut tramvají číslo 6 nebo 9 či 6 minut autem.

Nejbližší stanici autobusů najdete na Arbesově náměstí 3 minuty pěšky nebo minutu autem. Staví zde autobus číslo 176, který spojuje Stadion Strahov a Karlovo náměstí. Na Štefánikově ulici u Arbesova náměstí je nejbližší tramvajová zastávka, na níž staví tramvaje číslo 6, 9, 12, a 20. Linka 6 jezdí mezi Sídlištěm Barrandov a Kubánským náměstím, linka číslo 9 mezí Sídlištěm Řepy a Spojovací, linka číslo 12 mezi Sídlištěm Barrandov a Palmovkou a linka číslo 20 mezi Nádražím Podbaba a Sídlištěm Barrandov. Z Nádraží Praha-Smíchov sjezdí vlaky směrem na Zbraslav, Mníšek pod Brdy, Štěchovice, Plzeň a Písek. Ze severního nástupiště jezdí vlaky takzvaný Pražský Semmering (spojení do Rudné u Prahy). Na nádraží se dostanete autem za 7 minut, tramvají číslo 12 nebo 20 za 11 minut, tramvají číslo 6 za 13 minut. Ze Smíchovského nádraží potom odjíždí velké množství autobusových linek do příměstských lokalit. Smíchovem vede trasa metra B, dvě velké dopravní křižovatky tvoří stanice Anděl a Smíchovské nádraží. K Andělu se dopravíte za 8 minut tramvají číslo 6 nebo 9, můžete jít i pěšky, což bude trvat 11 minut, jízda autem se dá stihnout za 6 minut. Výstup u Anděla směrovaný Na Knížecí nabízí rozsáhlé autobusové nádraží, ze kterého vyjíždí autobusy na dálkové trasy na jihozápad a jih Čech. Jde především směry na Příbram, Písek, Plzeň, Beroun, Rokycany, Klatovy, Strakonice, Domažlice, Sušici. Na toto velké autobusové nádraží se dostanete po 6 minutové jízdě autem, nebo 11 minutové jízdě tramvají číslo 6, 12 či 20. Pěšky tam dojdete za 17 minut. U Anděla kříží dvě páteřní tramvajové trasy, a sice jedna směřující z Újezda přes Anděl do Hlubočep a dále na Barrandov, tuto trasu kopírují linky číslo 14 a 20, v druhém směru potom z Palackého náměstí na Plzeňskou ulici přes Kotlářku dále do Řep, kam jezdí linky číslo 4 a 9 a 10. Bez problémů je Smíchov průjezdný také pro automobilovou dopravu, protože jsou zde situovány hned dvě výpadovky z města, a sice Plzeňská a Zbraslavská. Narazíte zde také na ústí dvou tunelů Městského okruhu, a sice Mrázovky a Strahovského tunelu.

Lokalita

Malátova, Smíchov, Praha 5

Co si o projektu “Rezidence Malátova 7” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty