28.11.2022

Apartmány Lesní stráně: byl spuštěn prodej projektu v Jeseníkách

24.11.2022

Vila Chittussi: v prodeji jsou byty v rezidenci na Praze 6

22.11.2022

Viladům Libuše: byl zahájen prodej bytů na Praze 9

19.11.2022

Byty Nad Krocínkou: byl zahájen prodej bytů

17.11.2022

Chlumova 3: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence Moderna

Vyprodáno
Národní obrany, Dejvice, Praha 6

Detaily

 • ID:
  2318
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 6
 • Lokalita:
  Dejvice
 • Byty k nastěhování od:
  2014 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  82 - 107 m2
 • Počet bytů celkem:
  17
 • Velikost jednotek:
  3+kk - 4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  vyprodáno

O projektu

O projektu: Novostavba Rezidence Moderna nabízí nové byty od 1+kk po 4+kk, od 26 m2 po 105 m2. V rezidenci jsou například dva exkluzivní mezonety skýtající zajímavé výhledy do okolí a pro milovníky venkovního posezení jsou zde dva byty s terasou ve vnitrobloku domu. Interiéry jsou repasovány a z velké části se zde dochovaly původní dubové parkety. Dřevěné kazetové dveře s profilovanými obložkami a původní špaletová okna. Rezidence Moderna ve stylu Art Deco volně přecházejícího ve Wagneriánskou modernu se nachází v jedné z nejvyhledávanějších rezidenčních lokalit, u Vítězného náměstí na Praze 6, Dejvice. Velkou hodnotu domu vytváří plně zachovaný veřejný interiér. Vstupní hala je nejhonosnější ze společných prostor.

Velkou hodnotu domu vytváří plně zachovaný veřejný interiér. Vstupní hala je nejhonosnější ze společných prostor. Její podlahu stejně jako podlahu schodišťových podest tvoří původní mozaika z drobných keramických dlaždic v červeno-okrovém provedení. Mozaika je vyskládána do celistvých ornamentů s červenou bordurou, ozdobným červeno-okrovým lemem a šachovnicovou výplní. Na stěnách je černý mramor v zeleno-zlaté kombinaci. Provedení stěrky ukazuje na úžasně provedenou dobovou práci.

Stínidla ve vstupní hale jasně odkazují ke stylu Art Deco. Jednotlivá pole jsou vyplněna čirým fazetovým sklem, které zajímavě lomí světlo.

Kyvné dvoukřídlé dveře oddělující vstupní halu a schodiště jsou kazetové se skleněnou výplní. Zachovala se i dveřní výplň z fazetového skla.

Kovové zábradlí na schodišti je tvořeno kovovými hranolovými stojkami a přinýtovanými profilovanými kovovými pásky. Kovová konstrukce je doplněna o soustružené madlo z dubového dřeva. Ve vyšších podlažích můžeme nalézt zajímavou šestihrannou dlažbu, která pochází také z období vzniku budovy.

Lokalita: Budova je z přelomu 30. let 20. století, tedy z období výstavby nových Dejvic. Historie této lokality začíná ve 20. letech minulého století. Celá čtvrť byla postavena podle moderního urbanistického plánu významného architekta Antonína Engela.

Dejvice a Bubeneč jsou luxusní rezidenční čtvrtí, jíž sice dominují velkolepé budovy vysokých škol, armády a ambasád, ale obsahuje i mnoho klidných míst s vilami movitých měšťanů a rezidencemi zastupitelských úřadů. Ceněno je těsné sousedství jak s centrální oblastí Prahy, tak s velkými plochami zeleně jako Stromovka nebo např. Divoká Šárka. Královská zahrada spolu s Pražským hradem jsou vzdáleny jen 15 min chůze.

Ke kulturnímu vyžití přispívá Divadlo Semafor pro dospělé a Divadlo Spejbla a Hurvínka pro vaše ratolesti. Nachází se zde proslulá Pelleova vila v novorenesanční architektuře, která primárně slouží jako galerie. Pro sportovně zaměřené uživatele bude jistě zajímavou výzvou park Stromovka a Letenské sady s nepřeberným množstvím sportovních aktivit.

Samozřejmostí jsou bankovní instituty, pošta, lékárny, obchody s potravinami a s jiným rozmanitým sortimentem. Rodiny s dětmi uvítají mateřské školy, základní školy a nechybí zde ani prestižní vysoké školy, jako je České vysoké učení technické či Vysoká škola chemicko-technologická.

Ideální dopravní dostupnost napříč celou Prahou zajišťuje metro A, stanice Dejvická, tramvajové a autobusové zastávky. Je zde i perfektní spojení na Letiště Václava Havla, a to pouhých 12 min autobusem.

Lokalita

Národní obrany, Dejvice, Praha 6

Co si o projektu “Rezidence Moderna” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty