Rezidence Nádraží Žižkov

Aktualizováno: 9 listopadu, 2020
Rezidence Nádraží Žižkov
Adresa Malešická, Žižkov, Praha 3
K nastěhování od projekt v přípravě
Developer Penta Real Estate + SUDOP GROUP


Lokalita:

V sousedství brownfieldu Nákladového nádraží Žižkov, na kterém je dlouhodobě připravován projekt nové čtvrti pod názvem Žižkov city , je plánován další rezidenční projekt. Developerská společnost Penta Real Estate zde plánuje postavit bytový komplex.

Jedná se o pozemek mezi nádražím a bytovými domy Na Vackově, které jsou momentálně ve výstavbě. Prostor ohraničují ulice Malešická a K Červenému dvoru. Je součástí Žižkova na území Praze 3, lokality stále více oblíbené díky dobré dostupnosti centra Prahy, plné občanské vybavenosti, napojení na síť MHD a množstvím parků a zeleně v okolí.

O projektu:

V roce 2019 se konala mezinárodní architektonická soutěž, z níž vzešel vítězný návrh vytvořený spoluprací nizozemského studia Benthem Crouwel Architects a pražského ateliéru RA15.

Projekt navrhuje otevřený blok menších bytových domů tvořených z ustupujících modulů, které celému komplexu dodávají dynamiku a jednotlivým bytům optimální využití denního světla. Celkem by mělo vzniknout více než 450 bytových jednotek. Domy jsou umístěny po okraji pozemku a mezi nimi je plánován rozlehlý veřejný park.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Žádná hodnocení zatím)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky