Developerský projekt Rezidence Nádraží Žižkov

V přípravě
Malešická, Žižkov, Praha 3

Detaily

 • ID:
  25624
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 3
 • Lokalita:
  Žižkov
 • Byty k nastěhování od:
  projekt v přípravě

O projektu

Lokalita: V sousedství brownfieldu Nákladového nádraží Žižkov, na kterém je dlouhodobě připravován projekt nové čtvrti pod názvem Žižkov city
, je plánován další rezidenční projekt. Developerská společnost Penta Real Estate zde plánuje postavit bytový komplex.

Jedná se o pozemek mezi nádražím a bytovými domy Na Vackově, které jsou momentálně ve výstavbě. Prostor ohraničují ulice Malešická a K Červenému dvoru. Je součástí Žižkova na území Praze 3, lokality stále více oblíbené díky dobré dostupnosti centra Prahy, plné občanské vybavenosti, napojení na síť MHD a množstvím parků a zeleně v okolí.

O projektu: V roce 2019 se konala mezinárodní architektonická soutěž, z níž vzešel vítězný návrh vytvořený spoluprací nizozemského studia Benthem Crouwel Architects a pražského ateliéru RA15.

Projekt navrhuje otevřený blok menších bytových domů tvořených z ustupujících modulů, které celému komplexu dodávají dynamiku a jednotlivým bytům optimální využití denního světla. Celkem by mělo vzniknout více než 450 bytových jednotek. Domy jsou umístěny po okraji pozemku a mezi nimi je plánován rozlehlý veřejný park.

Lokalita

Malešická, Žižkov, Praha 3

Co si o projektu “Rezidence Nádraží Žižkov” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty