Developerský projekt Rezidence Nové Lauby

V přípravě
Muzejní - Velká, Ostrava, Moravskoslezský kraj

Detaily

O projektu

Ve městě Nové Lauby je plánovaná zástavba proluky v památkové zóně městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Město v současnosti hledá spoluinvestora pro stavbu rezidenčního komplexu s komerčními prostorami.

V místě vznikne nový pětipodlažní obytný dům s plochými vegetačními střechami.  Na zastavěné ploše o výměře 2666 m² bude k dispozici ve druhém až pátém podlaží 85 bytových jednotek typologie 1+kk až 4+kk. V přízemí se budou nacházet komerční prostory. Ve vnitrobloku je plánovaná rekreační zóna se zelení, které objekt oživí.

Celkem 173 parkovacích míst se nachází ve třech podlažích podzemních garáží. 85 míst je určeno pro rezidenty a dalších 88 míst bude k dispozici veřejnosti. V prvním podzemním podlaží nebudou chybět místa pro vozidla na plynový pohon (CNG, LPG) a k dispozici budou také parkovací místa pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

Začátek výstavby je plánován na rok 2021 a dokončení projektu v průběhu roku 2023.

Lokalita

Rezidenční komplex Nové Lauby vznikne v proluce vymezené ulicemi Muzejní, Velká, Dlouhá a Pivovarská. Pozemek se nachází v památkové zóně města v těsné blízkosti Masarykova náměstí. Jedná se o lukrativní lokalitu s výbornou občanskou vybaveností.

V místě je mnoho příležitostí kulturního a společenského vyžití. Nedaleko se nachází Divadlo Antonína Dvořáka, Divadlo loutek a areál Výstaviště Černá louka, kde se pořádají kulturní akce.

Spojení s centrem Ostravy zajišťuje městská hromadná doprava.

Lokalita

Muzejní - Velká, Ostrava, Moravskoslezský kraj

Co si o projektu “Rezidence Nové Lauby” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty