Rezidence Obecní Dvůr

Aktualizováno: 22 června, 2015
Rezidence Obecní Dvůr
Adresa U Obecního dvora, Staré Město, Praha 1
K nastěhování od 2016 (vyprodáno)
Počet jednotek 12
Plocha (od - do) 131 - 412 m2
Developer LUXENT


O projektu:

Bytový dům Rezidence Obecní dvůr, místo, kde se historie potkává se současným bydlením. Unikátní koncept luxusního bydlení v centru Starého Města (Praha 1) s parkováním a soukromou zahradou. Detailní rekonstrukce komplexu Obecního dvora vrací život do této lokality s geniem loci, které se podle populárních Rychlých šípů Jaroslava Foglara říká „pražská Stínadla“. Rezidence Obecní dvůr nabízí 12 jedinečných rezidencí rozprostřených do tří historických budov a jedné novostavby situovaných kolem soukromého areálu zeleného dvora, který je určen výhradně pro potřeby rezidentů. Celý komplex byl navržen renomovaným architektem Ricardem Bofillem, který vytvořil jedinečné architektonické řešení s důrazem na individuální design a nejkvalitnější materiály. Luxusní, jedno až tří patrové rezidence o velikostech 131 m2 až 412 m2 nabídnou variabilní dispoziční uspořádání dle uvážení zájemce. Dokončení rekonstrukce a výstavby nové budovy je plánováno na březen 2016.

Standardy:

Provedení interiérů se vyznačuje jednoduchou elegancí s nádechem bohaté historie Obecního Dvora, která na vás dýchne z každého rohu. Zachovány a citlivě zrekonstruovány jsou původní historické prvky jako klenuté stropy, odhalené trámoví nebo okna. Špičková kvalita použitých materiálů a moderní design. Podlahy z masivního dřeva od Bolefloor, stěny s benátským štukem nebo s kvalitní malbou dle výběru zájemce, schody ze skla a oceli, bodová světla Swarovski Crystal. Designová kuchyně, koupelny vybaveny zařizovacími předměty Laufen nebo Agape, bateriemi Grohe a mozaikovou dlažbou. Vybavení zahrnuje individuálně nastavitelné vytápění a chladící systém, videotelefon a napojení na pult centrální ochrany. Výběr ze 3 designů interiéru jednotlivých apartmánů. Samozřejmostí je výtah, nonstop concierge servis a nejnovější bezpečnostní technologie v rámci celého areálu.

Historie:

Tento architektonicky cenný areál je tvořen několika původními hospodářskými budovami ze 17. a 19. století situovanými v srdci Josefova na Starém Městě, Praha 1. Je půdorysně ohraničen ze severu ulicí U Obecního dvora a Ve Stínadlech, ze západu U milosrdných a Kozí uličkou z jihozápadu. Jedná se o kombinaci budov různého stáří, vesměs barokní a klasicistní, s dochovanými gotickými prvky. Je živoucím důkazem architektonického rozvoje centra Prahy a představuje tak pomyslný mikrosvět v centru města, který by měl být zachován a renovován. Za dobu své existence plnil Obecní dvůr řadu funkcí, především byl hospodářským zázemím. V knize Dějepis města Prahy z roku 1800 jsou v místě dnešního Obecního dvora popsány čtyři hospodářské budovy, prostranství se soukenickými krámy, pivovar, sladovna a rozlehlá zahrada. První doložené využití Obecního dvora bylo k ustájení koní a povozů v majetku Starého města pražského, ve 20. letech 19. století se pak objevují záznamy o tom, že Obecní dvůr sloužil jako Královská požární zbrojnice. V 80. letech 19. století byl na místě prostřední budovy postaven trojpodlažní klasicistní objekt školy blízké fary sv. Haštala. Na začátku 20. století byla část objektu asanována. Později, za dob Protektorátu, zde byly garáže pro sanitní vozy vojenské nemocnice Wehrmachtu a posledním zjištěným uživatelem byly na konci 80. let 20. století Pražské služby. Plánovaná proměna celého areálu zahrnuje kompletní rekonstrukci a přístavbu nové budovy a dá tak vzniknout komfortní a luxusní rezidenci.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (43 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky
11. 3. 2016
Novostavba Ferdinand Palace prodej bytů Praha 1 - Nové Město

Ferdinand Palace

Příčná, Nové Město, Praha 1

2018

O projektu: Ferdinand Palace je luxusní rezidence nacházející se v samém centru Prahy 1 - Nové Město. K dispozici v rámci nabídky jsou na prodej malometrážní byty poskytující maximální komfort. Některé bytové jednotky mají vlastní balkón. Rezidence nesoucí pojmenování Ferdinand Palace je na počest váženého habsburského panovníka...

21. 1. 2016
Novostavba Palác Dlážděná prodej bytů Praha 1 - Nové Město

Palác Dlážděná

Dlážděná, Nové Město, Praha 1

03/2020

O projektu: Projekt Palác Dlážděná, který je situován v Dlážděné ulici v centru hlavního města Prahy v katastrálním území Nové Město, což je čtvrť, která byla zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO, je v podstatě kvalitní a velmi povedená rekonstrukce historického domu, kterou provádí PSN (Pražská Správa Nemovitostí) ve...