Rezidence OLIVA

Aktualizováno: 20 prosince, 2015
Rezidence OLIVA
Adresa Michelská, Hodonínská, Pod Dálnicí, Michle, Praha 4
K nastěhování od v přípravě
Počet jednotek 72


O projektu:

Rezidence Oliva vyroste v Praze 4, na rohu ulic Hodonínská a Michelská. Investiční záměr schválila na svém zasedání Komise územního rozvoje a výstavby RMČ Praha 4 (4. prosince 2017). Rezidenci bude tvořit bytový dům se 7+1 nadzemními podlažími a objekt mateřské školy s kavárnou se 2 NP, který bude umístěn na nároží ulic Hodonínská a Pod Dálnicí. Oba objekty budou mít eliptický tvar a odtud jistě pochází i název rezidence. V bytovém domě se počítá se 72 byty a s prostorami pro obchodní jednotky a zdravotnická zařízení v přízemí domu. Parkování bude zajištěno ve třech podzemních podlažích, kde bude 85 parkovacích stání. Vjezd do garáží bude z jižní strany domu z ulice Pod Dálnicí (eventuálně i ze západní strany BD). Pro návštěvníky budou připravena podélná parkovací místa v ulicích Pod Dálnicí a Hodonínská. Dostatečný počet parkovacích míst bude zajištěn i pro mateřskou školu, jejíž kapacita bude kolem 25 dětí. Součástí investičního záměru jsou i úpravy přilehlého veřejného prostranství a výsadba nové zeleně a bude realizován bezpečnější přístup k autobusovým zastávkám.

Lokalita:

Bytový dům a mateřská škola s kavárnou čili Rezidence Oliva patří do katastrálního území Praha 4 a městského obvodu Michle. Dům bude stát na nároží Michelské a Hodonínské, MŠ na rohu Hodonínské a ulice Pod Dálnicí. Velkým přínosem pro nové obyvatele bude zeleň, dostupnost veškerých potřebných služeb, skvělá dopravní obslužnost, možnost pracovních příležitostí v blízkém okolí, kulturní a sportovní vyžití.

Dopravní dostupnost po celé Praze vám zajistí autobusy (denní linky 118, 150, 170, 138, 139,196 a noční spoje 905, 910, 956), jejichž zastávky jsou vzdáleny dvě minuty chůze od BD. Pokud se budete chtít dostat na metro, cesta autobusem k němu trvá necelých pět minut a jste na stanici metra trasy C Budějovická a odtud už máte neomezené dopravní možnosti. Kromě nové mateřské školy u domu, je ve vzdálenosti 6 minut pěšky MŠ (vedle společenského centra Bethany) s velkým dětským hřištěm, které je součástí parku Brumlovka. Na konci parku najdete takzvanou „psí louku“, kam můžete chodit venčit své pejsky. Další dětské hřiště se nachází také dvě minuty od domu v ulici Pod Dálnicí. Soukromá miniškolka s kapacitou 15 dětí je od BD daleko jen pouhé 4 minuty chůze, do soukromé mateřské školy KinderGarten Vyskočilka dojdete za 6 minut a do ZŠ a MŠ v Baarově ulici se dá dojít za 14 minut, autobusem jste tam za 4 minuty.

Blízká obchodní a nákupní centra jsou v ulici Želetavská OC Filadelfie (15min pěšky, 4min autem); obchodní dům DBK a několik supermarketů na Budějovické – přímo na výstupech z metra; u stanice metra Pankrác se nalézá OC Arkády (autem 7min, MHD 11min) a přes křižovatku od něj je situován Bauhaus ( 6min autem, 17min při použití MHD) – vše pro domácnost, kutily, zahradu, apod. Noví majitelé bytů v Rezidenci Oliva nebudou ochuzeni ani o sportovní příležitosti. Jen 6 minut od domu pěšky se nalézají tenisové kurty, za 11 minut dorazíte do Squash centra Ohradní, kde je zároveň i prodejna sportovních potřeb. Další zelenou zónu (kromě Brumlovky) k odpočinku, anebo k procházkám třeba s dětmi, budete mít vzdálenou 10 – 12 minut pěšky, a je to Baarův park s jezírkem, v sousedství Filadelfie.

Do parku a sportoviště Tyršův Vrch dojedete na kole za 8 minut, autem jste tam v pěti minutách. A co vás tam čeká? Zeleň, stromy, lavičky – čili relax, dále lukostřelnice a tenisové kurty. Bydlení v Praze 4, konkrétně v uvedené lokalitě, je vhodné pro rodiny s dětmi, neboť v nejbližším okolí, jsou „po ruce“ všechny potřebné služby, obchodní a vzdělávací centra, spousta dětských hřišť, zdravotnická zařízení a dostatek možností pro sport i relaxaci.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (95 hlasů, průměr: 4,56 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky