Rezidence Opletalova

Aktualizováno: 22 září, 2015
Rezidence Opletalova
Adresa Opletalova, Nové Město, Praha 1
K nastěhování od 01/2019 (vyprodáno)
Velikost jednotek 1+kk - 3+kk


O projektu:

Toužíte-li po novém bytě v samotném centru Prahy na vysoce ceněné adrese, určitě vás nadchne developerský projekt Rezidence Opletalova. Developerem a prodejcem je společnost Pražská správa nemovitostí. Obytný soubor se nachází na Praze 1 ve čtvrti Nové Město v ulici Opletalova. Nejde v tomto případě o novostavbu, ale citlivou rekonstrukci domu se zachováním všech jeho neorenesančních prvků. Rekonstruovaný dům přitom splní veškeré nároky moderního bydlení, jaké se po něm požadují v 21. století. Jedná se zde o celkem 17 nových bytů a 6 ateliérů a také 4 komerční obchodní prostory.

Nové byty mají plošné dispozice 1+kk, 2+kk a 3+kk, plošné výměry se pohybují od 32 m2 do 116 m2. Příjemný pocit, že je nový byt vzdušný a je v něm spousta prostoru umocňuje nestandardní výška stropů v rezidenci. Vysoké stropy nových bytů umožňují vybudovat případně i mezipatra. Díky takto vybudovaným mezipatrům může být výsledná užitná plocha bytů mnohem větší. Pokládá se sem kvalitní dřevěná podlaha. V domě bude postaven také prosklený výtah. Vybrané bytové jednotky budou vybaveny klimatizací. Zároveň se bude v přízemí domu nacházet recepce. V části do dvora budou vystavěny pavlače, které budou mít příjemný výhled do drobné zeleně. Dokončení projektu se plánuje na konec roku 2019.

Lokalita:

Developerský projekt Rezidence Opletalova najdete na Praze 1 – Novém Městě v ulici Opletalova. Část města, kde se rezidence nachází, je velice bohatá na kulturní památky. Kousíček od domu máte Národní muzeum, kam dojdete zhruba za 4 minuty pěšky. Jeho novorenesanční budova stojí v čele Václavského náměstí. Nyní probíhá její rekonstrukce a sbírky jsou přemístěny do vedlejší budovy bývalého Národního shromáždění, která nyní už několik let také patří Národnímu muzeu. Milovníky vážné hudby nadchne Smetanovo divadlo, vystavěné během dvou let 1886-1887 hned vedle Václavského náměstí. Dnes slouží souboru Státní opery Praha. Pěšky jste tam za 5 minut.

Na Václavském náměstí je hned několik divadel, kam se můžete jít pobavit, například Rokoko, ABC, Černé divadlo Jiřího Srnce, ze soukromých divadel potom Divadlo Radka Brzobohatého a Divadlo Blaník na Václavském náměstí, divadla mají docházkovou vzdálenost do cca 5-10 minut. Blízko jsou i kina, například Praha Art na Václavském náměstí (5 minut pěšky), kino Světozor ve Vodičkově ulici (10 minut pěšky). V oblasti sportovišť můžete využít TJ Sokol Vinohrady, jehož budovu najdete v Riegrových sadech. Tramvají číslo 11 od muzea vám cesta k němu potrvá 10 minut. Zeleň zastupuje 2 minuty chůze vzdálený park u Hlavního nádraží. Pokud jde o sport, milovníkům pohybu tu nabízí opravdu velice široké zázemí v podobě bazénu a řady sportovních sálů určených pro nejrůznější pohybové aktivity od aerobiku přes atletiku, florbal či případně volejbal. Nejbližším zdravotnickým zařízením je poliklinika AGEL v Italské ulici. Pěšky se tam dostanete za 15 minut, autem za 5 minut. Nachází se zde rovněž lékárna přímo v areálu polikliniky, takže má stejnou docházkovou i dojezdovou vzdálenost.

Velice blízko se nachází i mateřská školka v Římské ulici. Autem k ní dojedete za 4 minuty, pěšky sem dojdete za 10 minut. Základní škola Na Smetance je vzdálená 10 minut. Nejbližší pobočka České pošty sídlí v Italské ulici, což je 15 minuty pěšky. Supermarket Billa i ve Wilsonově ulici, tedy na hlavním nádraží. Tam to pěšky zvládnete za 2 minuty případně metrem linkou C za 11 minut. Supermarket Albert se nachází na začátku Václavského náměstí, což je asi 4 minuty pěšky. Zhruba 2 minuty pěšky je to stanici metra Muzeum na lince A, nebo na stanici metra Hlavní nádraží na lince C. Na železniční stanici Hlavní nádraží jste za 2 minuty chůze.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (54 hlasů, průměr: 4,70 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky
21. 1. 2018
Novostavba Palác Dlážděná prodej bytů Praha 1 - Nové Město

Palác Dlážděná

Dlážděná, Nové Město, Praha 1

03/2020

O projektu: Projekt Palác Dlážděná, který je situován v Dlážděné ulici v centru hlavního města Prahy v katastrálním území Nové Město, což je čtvrť, která byla zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO, je v podstatě kvalitní a velmi povedená rekonstrukce historického domu, kterou provádí PSN (Pražská Správa Nemovitostí) ve...

11. 3. 2016
Novostavba Ferdinand Palace prodej bytů Praha 1 - Nové Město

Ferdinand Palace

Příčná, Nové Město, Praha 1

2018

O projektu: Ferdinand Palace je luxusní rezidence nacházející se v samém centru Prahy 1 - Nové Město. K dispozici v rámci nabídky jsou na prodej malometrážní byty poskytující maximální komfort. Některé bytové jednotky mají vlastní balkón. Rezidence nesoucí pojmenování Ferdinand Palace je na počest váženého habsburského panovníka...

Vyprodáno
30. 9. 2015
Novostavba Rezidence Nosticova prodej bytů Praha 1 - Malá Strana

Rezidence Nosticova

Nosticova, Malá Strana, Praha 1

léto 2019 (vyprodáno)

O projektu: Preferujete moderní bydlení, zároveň vás však lákají historické budovy? Rezidence Nosticova pro vás bude ideálním kompromisem. Rezidenční dům totiž vzniká rekonstrukcí renesančního paláce z 16. století, který je znám také jako “Dům u Filipů”. Zajímavou rezidenci najdete v ulici Nosticova na Malé...

Array