Developerský projekt Rezidence Pod Skálou

Vyprodáno
U Pekařky, Libeň, Praha 8

Detaily

 • ID:
  11675
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 8
 • Lokalita:
  Libeň
 • Byty k nastěhování od:
  léto 2018 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  31 – 92 m2
 • Počet bytů celkem:
  78
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk

O projektu

O projektu: Ve velice příjemném prostředí Libně na Praze 8 se v ulici U Pekařky rodí nový developerský projekt Rezidence Pod Skálou. Jedná se o místo, kde kdysi býval lom a na konci 19. století se zde těžila hlína na výrobu cihel a po té kámen, proto dostala novostavba zmiňovaný název. Nyní tento rezidenční komplex tvoří celkem 78 nových bytů. Cílem je zde vytvořit novostavbu, kterou lze charakterizovat jako moderní, ale komorně pojaté nové domy. Na velké ploše několika tisíc metrů čtverečních je zde na pozemcích plánovaná výsadba keřů. Stromů a zeleně, živého plotu a trávníků. Nebudou chybět ani odpočinkové zóny vybavené mnoha lavičkami včetně BBQ stanoviště. Záměrem je vytvořit pohodové a zelené prostředí simulující bydlení v parku. Prodej bytů byl zahájen již v květnu 2016, výstavba se zahajuje v září 2016. Termín dokončení výstavby nových bytů se plánuje na léto 2018. Energetická náročnost budovy je B. Developerem a prodejcem projektu je CODECO a.s. s adresou v ulici Na Sychrově na Praze 10.

Byty: Důraz při stavbě nových domů se klade na byty s velmi dobře vyřešenými dispozicemi. Plošné rozvržení bytů je 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk. Rozlohy jednotlivých bytů se pohybují od 33 do 97 m2. Ceny se pohybují od 2,45 milionu Kč včetně DPH do 7,35 milionu Kč včetně DPH. Ceny jsou ale pouze orientační, pro přesné ceny je třeba kontaktovat developera.
Jedná se o celkem pět nízkopodlažních domů, které mají všechny spojený společný suterén. Výhodou je nejenom velmi malý počet bytů v každém z viladomů, takže je zde zajištěn klid a soukromí, ale i skutečnost, že na každém podlaží jsou maximálně čtyři byty. Každý byt má v suterénu domu zajištěno naprosto plnohodnotné parkovací stání pro automobil a také sklep. Ve sklepě je přístup k výtahu, jenž vede do jednotlivých pater. Některé byty dokonce mohou využít dvě parkovací stání. Orientace bytů je buď na jihovýchod, nebo také na jihozápad. Ke každému z bytů vždy náleží buď terasa nebo balkon či zahrádka, přičemž zahrádka může mít velikost až 246 m2.
Bližší informace o standardech uplatňovaných v jednotlivých bytech najdete u prodejce. Platí, že k zařízení bytů jsou vybrány výrobky dodávané světovými výrobci, mezi které řadíme například VILLEROY&BOCH, který dodává zařizovací předměty, dlažby a obklady), dále KALDEWEI (smaltované vany), HŰPPE (sprchové zástěny), KÄHRS (dřevěné podlahy) a HANSA (pákové baterie).

Lokalita: Vznikající developerský projekt Rezidence pod skálou se nachází ve velmi příjemné lokalitě na Praze 8 v Libni v ulici U Pekařky, kde bude vysázeno velké množství zeleně.
Libeň je velice bohatá na kulturní památky. Libeňský zámek přestavěný ve 2. polovině 18. století ve stylu rokoka je v současnosti sídlem městského úřadu pro Prahu 8 a je chráněnou kulturní památkou. Nachází se zde i svatební síň. Autem se sem dostanete za 3 minuty, tramvají číslo 3 nebo 10 za 10 minut a pěšky za 14 minut. Za pozornost stojí také památkově chráněný objekt Nové synagogy na křižovatce Palmovka, postavený v polovině 19. století. Sem dojedete autem za 5 minut, tramvají číslo 3 nebo 10 za 8 minut, či případně autobusem číslo 140 nebo 185 za 9 minut. Milovníky knih českého spisovatele Bohumila Hrabala potěší Palác Svět na Zenklově ulici, vybudovaný ve 30. letech 20. století. Jedná se o konstruktivistický železobetonový činžovní a obchodní dům s kinem. Poetiku Libně včetně této budovy popisuje Hrabal i ve svých dílech. Dojezdová vzdálenost autem je 5 minut, nebo tramvají číslo 3 nebo 10 za 11 minut nebo 22 minut pěšky. Další chráněnou památkou je také Libeňský plynojem zbudovaný na návrší nad křižovatkou Palmovka. Jde o unikátní technickou památku. Sem se pěšky dopravíte za 22 minut, autem za 5 minut, autobusem číslo 140 nebo 185 za 11 minut. Ovšem zápis památkové ochrany si zasloužily i další objekty, například most přes Rokytku v Zenklově ulici, Zámecký pivovar v ulici U českých loděnic, Libeňská sokolovna v Zenklově ulici nebo Libeňská vodárenská věž v ulici Na Slovance či Libeňská cihelna nacházející se v ulici Pod Labuťkou. Ve všech případech je dojezdová vzdálenost autem cca 5 minut, autobusem 140 nebo 185 za maximálně 15 minut a docházková vzdálenost 20-25 minut. V Libni narazíte i na církevní památku v podobě kostela svatého Vojtěcha, dřevěnou secesní stavbu z let 1904–1905. Tramvají číslo 3 nebo 10 je to 9 minut, autem 3 minuty, pěšky 13 minut. Kromě výše jmenovaných objektů ukrývá Stará Libeň i poměrně významné usedlosti, například Vlachovku v Zenklově ulici, Hercovku v ulici U Hercovky, nebo Kuchyňku v Květinářské ulici. Pokud jde o dojezdovou vzdálenost autem, činí maximálně 10 minut, autobusem 140 nebo 185 za maximálně 20 minut a docházková vzdálenost 25 minut.

Užijete si i v případě, že v Libni vyrazíte za zábavou. Zdejší O2 aréna poskytuje zázemí víceúčelové haly určené pro pořádání sportovních akcí (například mistrovství světa v ledním hokeji), ale i koncertů významných hudebníků, veletrhů a dalších akcí určených pro větší počet lidí. Kapacita haly činí 18 tisíc míst. Autem se sem dopravíte zhruba za 5 minut, pěšky za 27 minut. Významným kulturním stánkem v Zenklově ulici je Divadlo Pod Palmovkou vzdálené 18 minut pěšky, 4 minuty autem, nebo také 10 minut tramvají číslo 3 nebo 10, případně autobusem číslo 140 nebo 185, což potrvá 11 minut. Jde o klasické repertoárové divadlo s výbornou pověstí. Kdo má rád žhavé filmové novinky, měl by zavítat do 5D Kina Praha Harfa, které promítá v Galerii Harfa na Českomoravské ulici. Díky 5D technologii se stane doslova přímým účastníkem děje filmu. Městskou dopravou se sem dostanete tramvají číslo 8 a autobusem číslo 140 za 15 minut, nebo tramvají 8 či 25 za 20 minut. Autem to trvá asi 4 minuty. Pěšky to potrvá 25 minut.

V Libni přírodu zastupuje například park zvaný Psí louka v ulici U Meteoru, vzdálený 21 minut pěšky, 7 minut autem, nebo 19 minut autobusem číslo 140, 185 či 302. Dále najdete zeleň v Thomayerových sadech na nábřeží v ulici U českých loděnic, což je 13 minut tramvají číslo 3 nebo 10 či autobusem číslo 140 nebo 185 za 14 minut. Pokud zvolíte pěší procházku, půjdete 20 minut. Další je park Pod korábem také v ulici U Meteoru, kam je stejné dopravní spojení jako na Psí louku. Příznivce cyklistiky nadchne cyklostezka A26 Rokytka kopírující tok této říčky. Vede z Libně do Hloubětína a dál až do Čelákovic.

V Libni se rozhodně nezanedbává ani sport. Kromě již zmiňované O2 arény s již popsaným spojením zde najdeme například Tenisové centrum Mandík v ulici Na Okrouhlíku s tenisovými kurty. Procházkou tam dojdete za 18 minut, tramvají číslo 3 nebo 10 to zvládnete za 15 minut. Další sportovní příležitostí je Adventure Golf Praha s.r.o., mezinárodně certifikované hřiště na golf na Českomoravské ulici. Dojdete tam za 27 minut pěšky, nebo dojedete autem za 4 minuty. Kdo si oblíbil vodu a wellness aktivity, určitě ho potěší Vodní a saunový svět v Malletově ulici. Dojezdová vzdálenost činí 7 minut autem, 19 minut autobusem číslo 140 nebo 185 či 26 minut pěšky. Ovšem je zde i řada hřišť, například Košinka, Rokytka v ulici U libeňského pivovaru, Rokytka II v ulici U Rokytky, Thomayerovy sady, Na Dlážděnce, Nad Rokoskou a Bedřichovská. Docházková vzdálenost je v těchto případech cca do 30 minut, dojezdová obvykle cca do 15 minut.

Zdravotní péči zajistí obyvatelům této čtvrti Městská poliklinika Praha v Davídkově ulici. Tam dojedete tramvají číslo 10 za 24 minut, autem za 6 minut, nebo pěšky za 21 minut.
Na Zenklově ulic je Stará lékárna, což je 6 minut autem, 12 minut tramvají číslo 3 nebo 10, případně 23 minut pěšky.
Mateřská škola je v ulici Na Korábě, což je 13 minut pěšky, nebo také 5 minut autem. Základní škola Bohumila Hrabala se nachází také v ulici Na Korábě, tedy ve stejné dojezdové i docházkové vzdálenosti.

Pobočka České pošty se nalézá v ulici U Třešňovky, což je tramvají číslo 3 nebo 10 celkem 10 minut cesty, pěšky 23 minut cesty nebo autem 6 minut.
Do nejbližší restaurace U Felixe, kterou najdete v ulici Pod Labuťkou, dorazíte po 4 minutové pěší chůzi nebo minutové jízdě autem.

Nákupy zajistí hypermarkety Kaufland ve Voctářově, ke kterému dojedete tramvají číslo 3 nebo 10 za 15 minut, případně autobusem číslo 140 či 185 také za 15 minut, nebo také za 5 minut autem. Pěšky se to dá stihnout za 24 minut. Supermarkety Billa v ulici Na Hrázi je pěšky dosažitelný za 19 minut, autem za 4 minuty, tramvají číslo 3 nebo 10 za 10 minut. Prodejna řetězce Albert v ulici U libeňského pivovaru je vzdálená 5 minut autem, 10 minut jízdy autobusem číslo 140 nebo 185 či případně 14 minut pěšky. Ovšem dominantou Libně je velké nákupní centrum Galerie Harfa. Najdete ho přímo vedle O2 arény. Se svými 160 obchody se jedná o skutečně největší obchodní centrum v rámci celého města. Nabízí zde kromě nákupních možností i multifunkční sportoviště, restaurace, terasovou střešní zahradu a pro děti zábavní Dinopark. Nejedná se proto jenom o nákupní, ale i společenské centrum, kde se pořádají různé akce. Dostupné je po 25 minutách chůze, 4 minutách jízdy autem nebo dohromady 15 minutách jízdy tramvají číslo 8 a autobusem číslo 140.

Nejbližší zastávka městské hromadné dopravy je U kříže, kde staví autobusy číslo 140 a 185 v obou směrech. Autobus číslo 140 spojuje Palmovku a Čakovice, linka číslo 185 vede z Palmovky na Vinořský hřbitov. Pěšky se dá na stanici dojít za 4 minuty, autem dojet za minutu. Další zastávka, která taktéž nese název U kříže, leží na Zenklově ulici a je pěšky dosažitelná za 8 minut, autem za polovinu času. Jezdí tady tramvajové linky 3 a 10. Linka číslo 3 spojuje Levského a Kobylisy, linka číslo 10 propojuje Sídliště Řepy a Sídliště Ďáblice. Nejbližší stanicí metra je Českomoravská, která se nachází na trase linky B. Autem se k této stanici metra dopravíte za 7 minut, pěšky dojdete za 25 minut. Kombinací autobusů 140 či 185 a 158 nebo 375 se to dá zvládnout za 24 minut. Kromě toho se zde nachází i autobusové nádraží pro příměstské linky. V Libni také najdete železniční nádraží Praha-Libeň, které leží na trati směřující na Český Brod a Kolín a dále na východ Čech. Jezdí tudy jak příměstské vlaky, tak i dálkové spoje vyšších kategorií. Nádražní budova byla v nedávných letech rekonstruována. Autem k ní dojedete za 7 minut, kombinací tramvaje číslo 8 a autobusu číslo 140 za 22 minut. Pro automobilisty je důležitý výjezd z ulice U Pekařky na Proseckou ulici, odkud se dostanete na Zenklovu, která je významnou dopravní tepnou. Odsud už je velmi snadný nájezd na severojižní magistrálu a samozřejmě i na Pražský okruh.

Lokalita

U Pekařky, Libeň, Praha 8

Co si o projektu “Rezidence Pod Skálou” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty