30.09.2022

Green Port Strašnice: projekt byl zkolaudován

28.09.2022

Bytový dům Dalejská: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

26.09.2022

Rezidence Podolí: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

25.09.2022

Proč lepší dostupnost hypoték znamená dražší byty? → článek

24.09.2022

Block Luna: v prodeji jsou bytové domy na Praze 8

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence Riverside

Vyprodáno
Křížkovského, Brno-střed, Brno

Detaily

 • ID:
  20939
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Brno
 • Lokalita:
  Brno-střed
 • Byty k nastěhování od:
  2018
 • Počet bytů celkem:
  86
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk

O projektu

O projektu: Developerská a investiční společnost Moravská stavební – Invest, a. s. (ve spolupráci se skupinou Cimex) vypracovala a již realizuje bytový projekt Rezidence Riverside. Nachází se v městské části Brno–střed v katastrálním území Pisárky. Tento projekt je v podstatě dostavbou hotelového komplexu Voroněž. Nová budova, má osm nadzemních podlaží a jedno podlaží podzemní. V 1.NP a v 1. PP bude umístěno 56 parkovacích stání a 34 garáží. Byty začínají ve 2. NP. Rezidence Riverside jich nabízí 86 bytů, o dispozicích 1+kk – 4+kk a podlahové ploše od 25 m² do 117 m². Velká část bytů bude mít balkon či lodžii a ke střešním bytovým jednotkám patří terasy. Ve 2. a 3. NP je 16 bytů, ve 4. – 7. NP se nachází 12 jednotek a v 8. NP je bytů šest.

Menší byty (1+kk či 2+kk) jsou navrženy spíše pro jednotlivce, mladé páry, seniory, studenty, anebo jako vhodná investice vašich volných finančních prostředků. Ve větších bytových jednotkách mohou najít svůj nový domov početnější rodiny.

Zajímavým a atraktivním prvkem financování bydlení v Rezidenci Riverside je možnost uhradit předem zálohu ve výši pouhých 15% kupní ceny. Zbytek noví majitelé uhradí až po dokončení výstavby a kolaudaci nemovitosti, což je naplánováno na podzim letošního roku. Potom už zbývá jen nastěhovat se do vlastního.

Byty jsou v prodeji, prodejcem je sám developer. Dokončení projektu je developerem Moravská stavební – Invest, a. s. plánované na zimu 2018.

Lokalita: Rezidence Riverside vyrostla u hotelu Voroněž I, na rohu Křížkovského a Poříčí, v městské části Brno–střed, v katastrálním území Pisárky.

Toto místo se nachází blízko brněnského centra – jen několik minut jízdy MHD, a přitom nedaleko od řeky Svratky a lesů kolem ní. Můžete si přát lepší spojení? Za povinnostmi každodenního života kousek do centra, za odpočinkem do blízké přírody!

A jak je to zde s dopravou? Zastávka autobusu Křížkovského je vzdálená 8 minut chůze (linka 44 a noční N98), anebo stanice Velodrom (8 minut pěšky), kde staví kromě spoje 44 i spoj 84. Na zastávce Výstaviště – hlavní vstup, která je důležitým dopravním uzlem, můžete přestoupit na tramvaj, anebo trolejbus. Tramvajové linky 1,2,3,5,9,10,12 vás odtud dopraví kamkoli po jihomoravské metropoli, anebo využijte trolejbus – spoje 25,26,37 a H24. Druhým dopravním uzlem v této oblasti je Mendelovo náměstí (15min pěšky) – i tady staví autobusy, trolejbusy a tramvaje. Na vlakové či autobusové hlavní nádraží se dostanete také jen za několik minut jízdy MHD nebo autem. Dobré napojení je zde i na dálnici D1 a D2.

Pro rodiny s dětmi, které se do Rezidence Riverside nastěhují, bude jistě důležité vědět, jak daleko budou mít do MŠ a ZŠ, anebo kde se nalézá nejbližší zdravotní středisko. Školky a školy: MŠ Soukenická (6min auto, 20min MHD), MŠ U Sluníček, Biskupská (5min auto, 20min MHD), MŠ Pod hradem, Údolní (autem 5 minut, MHD 30 minut), anebo můžete využívat Mateřské centrum Kuřátka (7min auto, 30min MHD). Anglická ZŠ, Mendelovo náměstí (3min auto, 16min MHD, 18min pěšky), ZŠ Ježek bez klece, Lidická (7min auto, 30min MHD), ZŠ Didaktis, Mlýnská (7min auto, 24min MHD).

Co se lékařské péče týká, tak do Nemocnice Milosrdných bratří v Polní ulici je to jen 3 minuty autem, nebo 19 minut MHD; zdravotní středisko najdete na Běloruské ulici, vzdálenost je 7 minut autem, 25 minut při použití MHD. Na Polikliniku Lesná to bude trvat 10 minut autem, anebo si vyberte některou z autobusových linek. Do Nemocnice u svaté Anny se dopravíte za tři minuty autem, když použijete MHD, bude to trvat přibližně 18 minut.

Za nákupy a potřebných službami se můžete vydat hned do několika supermarketů a obchodních center: Supermarket Lidl (4min auto, 16min MHD), Hypermarket Albert (5min auto, 21min MHD), supermarket Albert (4min auto, 24min MHD), Obchodní dům Campus Square (6min auto, 26min MHD). Vyhledávané je též nákupní a společenské centrum Vaňkovka – 5 minut autem, 22 minut MHD.

Zimní stadion a sportovní hala DRFG Aréna (dříve Hala Rondo) je nedaleko – 5 minut autem, 23 minut MHD, anebo 25 minut chůze. Lanový park Jungle se čtyřmi stupni obtížnosti se nalézá také poměrně blízko – 10 minut autem, 23 minut, zvolíte-li MHD a když „šlápnete do pedálů“, tak tam dorazíte za 12 minut. Koupaliště Kraví Hora (pro Brňany – anebo Brňáky? Riviéra) – krytý bazén 25 metrů, venkovní bazén 50 metrů - je vzdáleno od Rezidence Riverside autem 10 minut, MHD 30 minut a na kole jen čtvrt hodiny.

Ten, kdo má rád procházky, může si vyjít do nedaleké osady Kamenka (Kamenná kolonie) – 27 minut pěšky, 7 minut na kole, do zahrádkářské oblasti Červený kopec, projít jeho Brněnskou lesnickou naučnou stezkou a navštívit vyhlídková místa – zhruba stejně daleko jako na Kamenku; anebo se jen tak vydat pěší stezkou kolem řeky Svratky.

Za zábavou, ovšem na vědecké úrovni, může zajít celá rodina do VIDA science centrum – zábavný vědecký park, který budete mít prakticky za domem. Tento park je součástí areálu BVV – Veletrhy Brno, o kterém zatím nebyla řeč, přestože ho budete mít přes ulici. Kromě expozic v jednotlivých pavilonech zde můžete navštívit veletržní kino, anebo Vyhlídkovou věž.

Dalším zábavním parkem pro celou rodinu je Bongo Park. Jeho vzdálenost je 7 minut autem a 15 minut na kole.

Jak vidíte, v blízkosti Rezidence Riverside je nejen základní občanská vybavenost, ale ještě mnohé navíc. Restaurace, kavárny, pizzerie, blízký kancelářský komplex s možností zaměstnání, tři fakulty Masarykovy university, mnoho dětských hřišť, anebo třeba Paintball park Štýřice. Brňané to znají, a ten kdo sem teprve přichází a začne Brno „objevovat“, ať nezapomene, mimo jiné, na množství brněnských kulturních, historických a sakrálních památek - pro radost i poučení.

Více info: www.rezidenceriverside.cz

Co si o projektu “Rezidence Riverside” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty