Rezidence Sluncová

Aktualizováno: 29 prosince, 2015
Rezidence Sluncová
Adresa U Sluncové, Karlín, Praha 8
K nastěhování od projekt v přípravě
Počet jednotek 183
Velikost jednotek 1+kk - 2+4


O projektu:

Velmi moderní developerský projekt Sluncová se zrodí v pražské čtvrti Karlín v lokalitě Prahy 8 (ul. v ulici U Sluncové). Vznikne zde celkem 183 nových bytů. Půjde o moderní rezidenční bydlení.

Lokalita:

V příjemné části Prahy 8 ve čtvrti Karlín se bude realizovat nový developerský projekt Sluncová. Novostavba vznikne ulici U Sluncové, přičemž Sluncová je původně viniční usedlost.

Karlín kdysi býval především průmyslovou čtvrtí, proto také řada zdejších kulturních památek je spjata s průmyslem. Za procházku stojí například železniční Negrelliho viadukt s hradlem vybudovaný v Křižíkově ulici. Autem se k němu dostanete za 8 minut, metrem trasou B to zvládnete za 13 minut. Pokud máte čas a chuť, můžete se projít pěšky a procházka vám potrvá asi 25 minut. Za zajímavou památku můžeme považovat také nádraží Těšnov, ovšem v roce 1985 byla budova odstřelena. S památkami spjatými s vlaky souvisí také Celnice severozápadní dráhy na Rohanském nábřeží a Sklad severozápadní dráhy umístěný hned vedle. Po svých tam dorazíte za 21 minut, chcete-li využít městskou dopravu, nejjednodušší je to metrem trasou B, a sice ze stanice Invalidovna na Křižíkovu, což i s docházkou k metru potrvá 12 minut. Pozoruhodnou budovou je rovněž Karlínské divadlo v Křižíkově ulici. Tam můžete jet metrem po trase B, což trvá ze stanice Invalidovna do stanice Florenc 12 minut. Autem to ovšem zvládnete za 8 minut a konečně pěšky za 26 minut. Zaujme i Sokolovna v Malého ulici, k ní pěšky dojdete za 26 minut, metrem po trase B za 15 minut nebo případně vozem za 8 minut.

Za zhlédnutí stojí z historických objektů také kasárna na rozích ulic Křižíkovy, Vítkovy a Prvního pluku. Projížďka autem sem trvá 9 minut, metrem 14 minut a nakonec se dá jít i pěšky, což trvá 23 minut. Ve Vítkově ulici se nalézá Kaple svatého Karla Boromejského. I sem bude pěší procházka trvat asi 23 minut, cesta metrem 15 minut, nebo se také dá vyzkoušet cesta tramvají číslo 8 nebo 21, kterou zvládnete za 19 minut. Uvést bychom měli i radnici v Kollárově ulici. Docházková vzdálenost k ní je 21 minut, dojezdová vzdálenost metrem 12 minut a autem 7 minut. Konečně velmi významnou památkou, na kterou nesmíme rozhodně zapomenout, je především karlínská Invalidovna v Sokolovské ulici. Ta se nachází velmi blízko. Autem je to pouhých 5 minut, pěšky potom 10 minut. Přehlédnout byste neměli ani Hotelový dům-Rezidenci Expo v Molákově ulici. K tomu se svižnou chůzí dostanete za 6 minut, autem zhruba za 5 minut. V neposlední řadě je pěkný i Zámeček Sluncová nacházející se přímo v ulici U Sluncové, který je minutu cesty autem nebo 3 minuty pěšky.

Zábavy si v Karlíně užijete hodně. V poměrně dobré docházkové vzdálenosti je odsud žižkovské kino Aero v Biskupcově ulici. Pěšky se k němu dostanete za 29 minut, tramvají číslo 1, 10, nebo 16 za 21 minut, autobusem číslo 136 za 20 minut nebo linkou 133 a metrem na trase B za 31 minut. Nejkratší to ovšem bude autem jenom za 6 minut, pěšky i městskou dopravou to totiž k němu musíte obcházet a objíždět, protože je zde kolejiště. Svůj program vám nabízí Hudební divadlo Karlín v Křižíkově ulici, k němuž se autem dopravíte za 8 minut, metrem na stanici Florenc za 12 minut a pěšky za 26 minut. Na Nekvasilově ulici má své sídlo Divadlo Kámen, divadelní studio a galerie. Autem tam zajedete za 5 minut, pěšky se tam dostanete za 6 minut. Karlínské spektrum, dům dětí a mládeže situovaný na Karlínské náměstí pořádá nejrůznější kurzy a volnočasové aktivity pro děti a mládež. Pěšky jste u něj za 21 minut, metrem za 13 minut, autem potom za 10 minut. Celkem 20 minut metrem linkou B je pobočka Městské knihovny na Poděbradské ulici, autem u ní budete za 17 minut.

Na zeleň narazíte i v Karlíně. Po 4 minuty trvající chůzi dojdete do Kaizlových sadů, které obklopují Invalidovnu. Autem tam sjedete za 2 minuty. Velmi blízko je také rozsáhlý Park Pražačka, ovšem vzhledem k tomu, že lokalitu U Sluncové a Park Pražačka odděluje kolejiště, musíte vše obcházet, i když je jinak park velmi blízko. Obcházení vám potrvá 31 minut. Přibližně stejně trvá i cesta městskou hromadnou dopravou, a to buď tramvají číslo 10 nebo 16 a metrem po trase B, nebo také autobusem číslo 133, 175 či 207. Dalším parkem v poměrně dobře dostupné vzdálenosti je Podvinní ve Vysočanech. Autem jste v cíli za 9 minut, metrem za 18 minut, pěšky potom za 38 minut. Relaxaci nabízí také Rohanský ostrov, k němuž pomalou chůzí dojdete za 21 minut, nebo autem za 8 minut.

Pokud jde o sportoviště, jenom 6 minut autem se nachází v Kubově ulici posilovna centrum Fitness Karlín. Volnou chůzí k ní dojdete za 7 minut. V ulici Na Špitálsku je Barbar gym tělocvična a sportovní hala s posilovnou. Dojdete sem za 7 minut, autem cestu zvládnete za pouhých 5 minut. Metrem a pěšky celkem 13 minut nebo celou cestu pěšky 16 minut či 6 minut autem je to do Kollárovy ulice do centra břišních tanců, jógy a rehabilitace. Tělocvična a sportovní hala Capoeira je také v Křižíkově ulici, což je 4 minuty autem, 8 minut metrem nebo také 9 minut tramvají číslo 8 nebo 21 či 12 minut pěšky. Dojo Aikido Karlín, centrum bojového umění Aikido se nalézá 11 minut pěšky nebo 7 minut autem. Na Štvanici můžete využít skateboardový park Mystic Skatepark, který se nalézá 10 minut autem, 22 minut metrem či případě 25 minut buď tramvají číslo 8, nebo číslo 21. Na Rohanském nábřeží se nachází fitness studio BodyBody, což je 17 minut pěšky, 13 minut metrem nebo tramvají číslo 8 či 21, nebo 4 minuty autem. Středisko cvičení jógy je v Yoga Shala Karlín v Křižíkově ulici, kam se dostanete za 7 minut autem nebo za 14 minut metrem linkou B nebo tramvají číslo 8 či 21. Nejbližší bazén jsou lázně Axa v ulici Na Poříčí. Dojezdová vzdálenost metrem je 12 minut, nebo stejný čas tramvají číslo 8 nebo 21. Pěšky se tam dostanete za 28 minut.

Nejbližším zdravotnickým střediskem je Poliklinika Revoluční s dojezdovou vzdáleností 9 minut autem, 16 minut tramvají číslo 8, nebo 19 minut metrem, případně 37 minut pěšky. Lékárna se nalézá v obchodním centru Palladium na Náměstí Republiky, což je pěšky 34 minut, nebo 15 minut metrem trasou B či 16 minut tramvají číslo 8 nebo 19 minut tramvají číslo 21. Velice blízko jsou od domu také mateřská a základní škola. Ta nejbližší se nachází v ulici Za Invalidovnou. Sem dojdete pěšky za 1 minutu, stejná je i dojezdová vzdálenost autem. Mateřská a základní škola jsou v tomto i následujícím případě spojeny. Druhá mateřská a současně i základní škola sídlí na Lyčkově náměstí, což je autem celkem 6 minut, pěšky potom 8 minut.

Na Karlínském náměstí narazíte na pobočku České pošty. Metrem do stanice Křižíkova strávíte cestou přibližně 12 minut, stejnou dobu bude trvat i putování tramvají číslo 8 nebo 21. Pěšky potrvá vaše cesta 17 minut, autem 5 minut.

Pokud jde o nejbližší bankomat, naleznete ho na Molákově ulici a v tomto případě se jedná o bankomat České spořitelny. Cesta autem je sem 3 minuty, pěšky 7 minut. Budete-li se chtít někde blízko najíst a občerstvit, potom vám bude k dispozici Jídelna kantýna Éčko v Sokolovské ulici, což je pouhých 6 minut pěšky nebo 4 minuty autem. Nechcete-li lidovou restauraci, ale podnik trochu vyšší kategorie, můžete zkusit Restauraci Porto v Urxově ulici, což je 4 minuty autem nebo 9 minut pěšky. Pro milovníky kaváren se v okolí nalézá kavárna Můj šálek kávy v Křižíkově ulici. Půjdete tam 9 minut pěšky nebo se můžete svézt 8 minut autem.

Nákupy můžete obstarat v supermarketu Albert na Křižíkově ulici, kam se projdete za 11 minut pěšky či případně dojedete za 9 minut metrem linkou B. Zrovna tak se ale můžete svézt autem a zvládnout to za 7 minut. Další supermarket Albert je na Sokolovské ulici, což je 6 minut autem, 12 minut metrem linkou B nebo 13 minut tramvají linkou číslo 8 nebo 21 či 24 minut pěšky. Nejbližší velké obchodní centrum je Palladium na Náměstí Republiky, což je 35 minut pěšky, 16 minut metrem nebo 16 minut tramvají číslo 8 či 19 minut tramvají číslo 21. Nejrychlejší je to samozřejmě autem, dorazíte tam za 9 minut.

Nejbližší je stanice metra Invalidovna, která je přímo od domu vzdálená pouhých 400 metrů. Stihnete tam dojít pěšky za 7 minut, autem jste u metra za 3 minuty. Ke stanici tramvaje Urxova je to 9 minut pěšky či 4 minuty autem. Ke druhé stanici tramvaje Invalidovna je to 5 minut pěšky nebo 3 minuty autem. Jezdí tudy tramvaj číslo 3 a 8, Urxovou projíždí ještě navíc linka číslo 21. Linka číslo 3 míří v jednom směru na konečnou v Březiněveské, ve druhém na Nádraží Braník a Sídliště Modřany. Druhá linka číslo 8 končí v jednom směru na Nádraží Podbaba, ve druhém ve Starém Hloubětíně. Třetí linka s číslem 21 jezdí Nádraží Braník – Urxova. Pokud jde o výjezd autem, potom za 4 minuty jízdy od domu budete na Sokolovské ulici. Odtamtud můžete zamířit směrem do centra do ulice Na Poříčí nebo naopak na druhou stranu na Kolbenovu a dál na Průmyslovou.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (38 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky