24.11.2022

Vila Chittussi: v prodeji jsou byty v rezidenci na Praze 6

22.11.2022

Viladům Libuše: byl zahájen prodej bytů na Praze 9

19.11.2022

Byty Nad Krocínkou: byl zahájen prodej bytů

17.11.2022

Chlumova 3: v prodeji jsou byty na pražském Žižkově

15.11.2022

Složitá úloha developerů je v dnešní době ještě náročnější → článek

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence U Jiřího z Poděbrad

Vyprodáno
Ondříčkova, Vinohrady, Praha 3

Detaily

 • ID:
  1317
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 3
 • Lokalita:
  Vinohrady
 • Byty k nastěhování od:
  prosinec 2013 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  44 - 79 m2
 • Počet bytů celkem:
  10
 • Velikost jednotek:
  2+kk - 3+kk
 • Cena bytů (od - do):
  vyprodáno

O projektu

O projektu: Novostavba Rezidence U Jiřího z Poděbrad (celkem 10 nových bytů) byla postavena v roce 1932, tedy v období kdy moderna předcházela čistému funkcionalismu. Při rekonstrukci fasády bylo postupováno v souladu s architektonickým stylem domu, a proto byla zvolena varianta cihlově červených plastických kazet umístěných nad a pod okny na světlém podkladu. Velkou hodnotu domu vytvářejí plně zachované původní společné prostory. V prostorech domu je původní teracová podlaha pepř a sůl s tmavou bordurou, a na schodišti je zachováno kovové zábradlí.

Klidný vnitroblok domu bude revitalizován a bude zde připraveno zázemí vhodné k posezení s přáteli, či trávení času s vašimi ratolestmi. K bytům ve vyšším patře se pohodlně dostanete díky nově vybudovanému výtahu ve dvoře domu.

Rezidence nabízí nové byty od 2+kk po 3+kk, od 40 m2 do 94 m2. V některých případech je možné realizovat klientské změny a vytvořit tak interiér dle Vašeho přání. V přízemí rezidence se dále nachází jeden obchodní prostor o výměře 183,8 m2.

Lokalita: Rezidence byla postavena roku 1932, tedy dva roky poté, co byly Vinohrady, kdysi zvané jako Viničné hory a následně jako Královské Vinohrady, přičleněny k hlavnímu městu Praha. Jménem „Královské Vinohrady“ měla být zvěčněna zásluha českého krále Karla IV. o vznik zdejšího vinohradnictví.

V Mahlerových sadech můžete navštívit Žižkovskou televizní věž, nechat se vyvézt do výšky 93 metrů a zažít tak nezapomenutelný výhled na celou Prahu. Zelené Riegrovy sady pak nabízejí příjemné procházky a plnohodnotnou relaxaci. Pro příznivce sportu zde nechybí plavecký bazén a sportoviště.

Pro nákupy ať už potravin, oděvů či dalšího sortimentu, můžete využít nákupní centrum Atrium Flora, které je od domu vzdáleno pouhých 15 min. chůze či jednu zastávku metrem. Ke kulturnímu vyžití přispívá koncertní a výstavní síň Atrium na Žižkově, Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila, nebo kino Cinema city v obchodním centrum Atrium Flora. Samozřejmostí jsou restaurace, pošta, školy, lékárna.

Výbornou dopravní dostupnost zajišťuje 3 minuty vzdálené metro A/Jiřího z Poděbrad a stejně tak vzdálená tramvajová zastávka.

Lokalita

Ondříčkova, Vinohrady, Praha 3

Co si o projektu “Rezidence U Jiřího z Poděbrad” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty