24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

18.09.2023

Barrio de Centro: byl spuštěn prodej bytů na Praze 1

16.09.2023

Residence U zámecké zahrady: byl spuštěn prodej bytů v centru Kladna

14.09.2023

Družstevní ochoz: byl spuštěn prodej bytů v pražských Nuslích

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence U Roháčových kasáren

Vyprodáno
U Roháčových kasáren, Vršovice, Praha 10

Detaily

 • ID:
  8856
 • Stav:
 • Developer:
  Akro Real
 • Městská část / kraj:
  Praha 10
 • Lokalita:
  Vršovice
 • Byty k nastěhování od:
  leden 2016 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  26 - 120 m2
 • Počet bytů celkem:
  27
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  11.900.000 Kč

O projektu

O projektu: Rezidence U Roháčových kasáren se rozkládá na stejnojmenné ulici, která spadá do části Vršovice na Praze 10. Developerský projekt nabídne celkem 23 nových bytů, dále 4 ateliéry a 3 přízemní nebytové prostory. Novostavba bude dotvářet stávající zástavbu, ale na první pohled bude rozdílná, neboť klade velký důraz na barvy a maximální prosklené plochy. Rezidence navazuje na blízký činžovní dům a ve vyšších podlažích označuje hranice mezi domy vystouplý arkýř. Developerem je společnost AKRO living s.r.o., což je dceřiná odnož společnosti Akro Real. Autory stavby jsou architekti ze společnosti Šafer Hájek Architekti s.r.o. Prodej byl zahájen 1. 5. 2014, plánované dokončení výstavby je leden 2016. V tuto chvíli je velice reálný termín nastěhování leden 2016 .

Byty: Rezidenční komplex je navržen jako multifunkční projekt, který nabízí široké spektrum nejrůznějších dispozic obytných jednotek i neobytných prostor. V nadzemní části novostavby je umístěno 23 bytů a 4 ateliéry. V přízemí je vyhrazeno místo pro tři nebytové prostory. Dispozičně si zákazníci mohou vybírat z 1+kk až po 4+kk. Nejmenší byt v dispozici 1+kk má obytnou plochu 31 m2. Nejprostornější bytová jednotka je k prodeji v dispozici 4+kk s plochou 119 m2. K dispozici jsou také prostorné lodžie a terasy. Nejmenší nebytový prostor má celkovou obytnou plochu 26,5 m2. Parkování je vyřešeno v podzemní části rezidence. Vstup do parkoviště je uzavřen sekčními garážovými vraty s dálkovým ovládáním. Ke každému bytu je možné dokoupit parkovací místo či jeden sklep zvláště. Spodní část bytového domu tvoří kamenná podnož s gabionovými opěrnými stěnami. Autoři projektu nabízejí bytové jednotky v komfortním standardu, ale zároveň jsou otevřeni přáním zákazníka. Vnitřní omítky jsou sádrové, vnitřní obklady keramické. Na podlaze jsou dřevěné parkety. Dále mají byty v základní výbavě Eurookna a dýhované dveře. Na vnější obklady je použit cembonit. V koupelnách a na WC je použito keramických obkladů do výšky 2 m, dlažba je zde také keramická. Na balkonech a terasách je mrazuvzdorná betonová dlažba. V celém objektu je výtah.

Lokalita: Developerský projekt v ulici U Roháčových kasáren v pražské čtvrti Vršovice, která spadá do Prahy 10, získal svůj název podle blízkých vozatajských a pěchotních kasáren, kde v současné době stojí moderní komplex Justičního paláce. V blízkém okolí se nachází také několik barokních kostelů nebo funkcionalistický kostel Svatého Václava. Dopravní dostupnost je realizována především hromadnou městskou dopravou. Autobusová zastávka Na Míčánkách je vzdálena pět minut pěšky, další zastávky Bělocerkevská a Kodaňská stojí ještě o pět minut pěšky dál. Ve vzdálenosti do deseti minut od projektu se nalézají hlavní silnice, které umožňují bohaté možnosti automobilové dopravy. Jedná se o ulice Vršovická, Bělocerkevská a Ruská. Na ní jsou umístěny další zastávky autobusu, například zastávka Tolstého. V bezprostředním okolí novostavby se nalézá jedna základní škola a jedna škola mateřská. Ve vzdálenosti patnácti minut je další základní škola a základní umělecká škola. Dvacet minut od objektu se nalézá ZŠ Karla Čapka. Dům bratrů Čapkových je vzdálen deset minut pěšky. Obchodní akademie je vzdálena dvacet minut chůze, stejně tak i hotelová škola. Ve vzdálenosti pěti minut pěšky se nalézá Ministerstvo životního prostředí, Bussines Centrum Kodaňská a Muzeum hraček. Nákupní možnosti představuje Tesco Express, které je vzdáleno pět minut chůze. Další možnosti nabízí okolí Edenu, kde se nalézá supermarket Žabka a Tesco Extra. Občanskou vybavenost doplňuje množství restaurací, barů a kaváren. Pět minut od objektu je vzdálen Bownling Bar, sportovní využití nabízí také dvacet minut vzdálený Sokol Praha Vršovice. Volný čas lze trávit v nedalekém Dannerově parku, půl hodiny daleko jsou Heroldovy sady. Patnáct minut od projektu se nalézá Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Lokalita

U Roháčových kasáren, Vršovice, Praha 10

Co si o projektu “Rezidence U Roháčových kasáren” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty