30.09.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence U Šárky

V prodeji
Drnovská, Ruzyně, Praha 6

Detaily

 • ID:
  19730
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 6
 • Lokalita:
  Ruzyně
 • Počet bytů celkem:
  68
 • Velikost jednotek:
  1+kk - 4+kk

O projektu

Společnost Finep plánuje v pražské Ruzyni nabídnout nové rezidenční příležitosti v blízkosti letiště a Divoké Šárky. Postaví soubor bytových domů usazených v zeleni podle návrhu studia AIP Architekti. Součástí výstavby bude úprava veřejných prostor v okolí, kde vzniknou sportoviště, dětská hřiště, parky a zalesněná plocha, která naváže na západní cíp přírodní rezervace Divoká Šárka.

Finep je realitní developer, který v Praze dlouhodobě buduje rezidenční projekty, v tomto roce představil již například plány na novou čtvrť Nový Opatov na Jižním Městě.

Aktuálně šestá etapa projektu Rezidence u Šárky nabídne celkem 68 bytových jednotek, které jsou dispozičně řešené jako 1+kk, 2+kk, 3+kk či prostorných 4+kk. Ke každé z nich náleží lodžie či předzahrádka. Bytový dům s bezbariérovým přístupem se nese v nadčasovém duchu a je navržený jako nízkoenergetický. Jeho součástí je také 60 garážových stání pro pohodlné parkování vozu.

Lokalita

Praha 6 patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším městským částem. Pro rezidenci U Šárky byl vybrán pozemek v Ruzyni, mezi Pražským okruhem a ulicí Drnovská a v blízkosti OC Šestka. Přiléhá k okraji rezidenční čtvrti, ve které je k dispozici potřebná základní občanská vybavenost. Přímo v rámci výstavby projektu U Šárky vznikne také nová restaurace.

Divoká Šárka, vzdálená pouze 7 minut pěšky, nabízí mnoho možností k rekreaci a sportu. Vedou skrz ni pěší, inline a cyklistické stezky, oblíbená je například cesta kolem Šáreckého potoka a další vedou až na Karlštejn nebo Křivoklát. Tato přírodní rezervace je vyhledávaná také kvůli příležitostem ke grilování, horolezectví nebo koupání v přírodním koupališti Džbán.

Velkou výhodou lokality je perfektní dostupnost automobilovou dopravou díky Pražskému okruhu a blízkost letiště, které je vzdálené 5 minut jízdy autem.
Nejbližší stanicí metra je Veleslavín na lince A, dostupný do 10 minut autobusem. Spojení směrem na Dejvice do budoucna výrazně urychlí prodloužení linek tramvaje, které tu budou mít konečnou stanici.
Síť veřejné dopravy doplňuje blízká zastávka vlaku Praha-Ruzyně, odkud vyjíždí vlaky směr Hostivice či Nádraží Veleslavín a Hradčanská, a také plánovaná rychlodráha Praha – Kladno.

Lokalita

Drnovská, Ruzyně, Praha 6

Co si o projektu “Rezidence U Šárky” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty