Rezidence Vinohrad

Aktualizováno: 30 dubna, 2014
Rezidence Vinohrad
Adresa Žižkovo náměstí, Žižkov, Praha 3
K nastěhování od 2014 (vyprodáno)
Počet jednotek 36
Velikost jednotek 1+kk - 4+kk
Plocha (od - do) 37 - 104 m2


O projektu:

V městské části Žižkov na Praze 3 probíhá realizace developerského projektu Rezidence Vinohrad, který představuje komplexní rekonstrukci historického činžovního domu postaveného na počátku 20. století. Budova dominuje svojí jedinečnou architekturou historických slohů přelomu 19. a 20. století, výraznou fasádou doplněnou o motivy ve stylu art deko a nárožní věží, která je monumentem celkového vzezření rezidence. Věž je inspirována rondo motivem skloubeným s ortogonální hmotou. Nesporným pozitivem prosluněné věže je možnost obývání, neboť je součástí jednoho z nabízených bytů. Jednou z myšlenek rekonstrukce je utlumení výrazné a majestátné architektury historických slohů. Moderní době, ale i historickým architektonickým pokladům sluší minimalismus a krása podtržená tlumenými barvami. Pro zrekonstruovanou fasádu byl tedy zvolen bílý nátěr a art deko motivy jsou pak zvýrazněny nátěrem v jemně šedém odstínu. Rohová budova nacházející se v částech staré Prahy vám poskytuje reprezentativní bydlení, které udržuje původního ducha stavby. Rezidence byla doplněna o nový prosklený výtah, který vás doveze ke všem bytům. Okolí výtahu je doplněno pnoucí se vinnou révou, která zdůrazňuje název bytového domu, který mu dalo jeho umístění na pomezí městských čtvrtí Žižkov a Vinohrady. Činžovní dům je doplněn o garáže poskytující rezidentům krytá parkovací stání. Plánované dokončení rekonstrukce je určeno na podzim 2014. Developerwm je Pražská správa nemovitostí, spol. s r.o.

Byty:

Nově zrekonstruovaný činžovní dům Rezidence Vinohrad vám nabídne 36 bytů o dispozicích 1+kk, 2+kk, 2+1, 3+kk, 3+1 a 4+kk a také jeden nebytový prostor určený pro komerční využití. Užitná plocha bytů představuje 36,8 m2 až 103,7 m2 a užitná plocha obchodu pak činí 113 m2. Součástí některých bytů jsou prostorné terasy a k bytům č. 63, 65 a 72 si mohou majitelé zakoupit garážová stání v ceně 499 000 Kč včetně DPH. K většině bytových jednotek náležejí sklepní prostory.

Lokalita:

V Praze 3 na Žižkově se nachází nově zrekonstruovaná Rezidence Vinohrad. Do centra se dostanete tramvají ze zastávky Olšanské náměstí a Radhošťská. Využít můžete i stanici metra trasy A – Flora či stanici Jiřího z Poděbrad. Občanská vybavenost je zastoupena mnohými službami, například mateřskými i základními školami, bankami, poštou, lékárnou, restauracemi nabízejícími jídla domácí i delikatesy z celého světa. Za většími nákupy se můžete vydat do obchodního centra Atrium Flora, kde můžete navštívit i kino Cinema City. K procházce či odpočinku lákají Mahlerovy sady s Žižskovou televizní věží a výhledem na celou Prahu. Vyrazit můžete i do nedalekých Riegrových sadů. Přilehlé Žižkovské náměstí s dětským hřištěm poskytuje vyžití malým dětem.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (40 hlasů, průměr: 4,70 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky