28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

18.09.2023

Barrio de Centro: byl spuštěn prodej bytů na Praze 1

Více aktualit

Developerský projekt Rezidence Zbraslav

Vyprodáno
Pod špitálem, Zbraslav, Praha 5

Detaily

 • ID:
  10925
 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Zbraslav
 • Byty k nastěhování od:
  prosinec 2016 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  117 - 141 m2
 • Počet bytů celkem:
  5
 • Velikost jednotek:
  4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  6.145.595 Kč - 6.284.663 Kč

O projektu

O projektu: Rezidence Zbraslav je novým developerským projektem situovaným do obvodu Praha 5, městské části Praha 16. Nové domy se staví přímo v katastrálním území Zbraslavi v ulici Pod špitálem. Obytný komplex tvoří celkem pět řadových domků umístěných v klidné části města. Termín dokončení novostaveb ještě bude upřesněn. Zájemcům se zde nabízí prosvětlené objekty s předzahrádkou vybudované z nízkoenergetických materiálů. Veškeré informace o projektu poskytne developer a prodejce Doma je Doma s.r.o. se sídlem v Bílkově ulici na pražském Starém Městě. Pro financování je možné využít hypotéční úvěr.

Domy: Užitné plochy domků se pohybují v rozpětí od 100 do 120 m2, ke každému domku náleží pozemek o rozměrech 36-86 m2 a balkon či terasa s plošnou dispozicí 26-30 m2. Dispozice domků jsou 4+kk a 119 a 143 m2. Domky můžete koupit v cenových relacích od 5,2 do 6,2 milionu Kč. Ceny jsou včetně DPH, zahrnují i pozemek a parkovací stání, ovšem jsou pouze orientační a je třeba je před nákupem ověřit.

Při předávání zákazníkům samozřejmě nové domy Rezidence Zbraslav musí odpovídat požadovaným standardům. Základy tvoří železobetonová deska zhotovená na základové pásy. Přízemí je proti vodě izolováno modifikovanými bitumenovými pásy, například ARGO-P. Podlahy na terénu tepelně izoluje extrudovaný polystyren o tloušťce 80 mm. Na základové desce se budují obvodové nosné stěny domů z bednících dílců BD 25 v přízemí a keramických pálených cihel v patrech. Používají se cihly Porotherm 24. Cihly jsou navíc akustické, takže nehrozí nebezpečí, že obyvatelé budou obtěžováni hlukem zvenčí. Díky použití pálené cihlové keramiky se také jedná o nízkoenergetické domy. Na fasádu se instaluje ETICS minerální vlna o tloušťce 160 mm pro zateplení. Stěny mezi sousedícími domy tvoří akustické zdivo z pálených keramických cihel tloušťky 250 mm, například Porotherm 25 AKU P+D, zděné akustické příčky se budují z pálených keramických cihel Porotherm AKU 11,5 P+D. Stropy jsou železobetonové monolitické s tenkovrstvou stěrkovou omítkou.

Střecha sestává z železobetonové monolitické konstrukce, je jednoplášťová, pultová a vybavená pojistnou hydroizolací. Používá se hydroizolační fólie z PVC-P tloušťky 1,5 mm (např. Dekplan 76) a parozábrana (např. Glastek 40 Special mineral). Typický je mírný sklon střechy, pro jehož docílení se používají spádové klíny EPS 100S + TI EPS 100S o minimální tloušťce 160 mm.

Přední stěně budovy dominují velké plochy tvořené šestikomorovými okny. Ty nejlepší tepelněizolační vlastnosti zajišťuje koeficient izolace skla, který se rovná hodnotě 1,1. Protože blok domů je otočen k řece Vltavě, jsou okna směrem k řece vybavena izolačními trojskly, která vykazují zvýšenou neprůzvučnost s hodnotami Rw=40 dB a také izolačním zasklením. Proto nehrozí nebezpečí, že by obyvatele bytů rušil jakýkoli hluk. Rámy oken se zhotovují z plastu. Jejich vnitřní část se dodává v neutrální bílé, vnější v imitaci dubu. Parapety jsou plastové z bílého lamina, oplechování je titanzinkové.

Uvnitř domu se hrubé podlahy zhotovují z betonového potěru nebo anhydritu tloušťky 35 a 38 mm, pod ním je umístěna kročejová izolace, např. ISOVER TDPT 50. Vrchní část podlahy je vyskládaná z kvalitních dřevěných parket. V obytných pokojích, ale také v kuchyni, pracovně a na schodišti se používá pro pokládku podlahy lakovaný a vrstvený parketový materiál s horní vrstvou o tloušťce 3,6 mm. Balkon je vydlážděný dlaždicemi Lasselsberger RAKO, které vychází ze série Taurus Granit 30x30 (k dispozici jsou předložené vzorky), jde o materiál v podobě řezaný sokl. Stejné dlaždice se užívají i v zádveří a komoře.
Povrchy stěn domu sestávají z omítky a malby.

Vstupní dveře se dodávají plastové plné s prosklením. Mají šířku 90 cm a jsou vybaveny bezpečnostní kováním. Interiérové dveře jsou opatřeny laminátovým povrchem. Do ložnice se umisťují dveře Sapeli Elegant, v proskleném modelu 40, řady praktik, s laminátovým povrchem a usazené do obložkové zárubně. Ostatní místnosti propojují dveře Sapeli Elegant dodávané v modelu 10 jako plné dveře a řadě praktik. I tyto dveře mají laminátový povrch a vsazují se do obložkové zárubně. Možná je i instalace posuvných dveří do pouzdra Sapeli Elegant, také s laminátovým povrchem.

Schodiště má železobetonovou konstrukci včetně obkladu stupnic a podstupnic, je opatřeno třívrstvou dřevěnou podlahou a keramickou dlažbou.
Ze sanitární techniky se dodává zabudované splachovací zařízení GEBERIT. Standardní dokončení koupelny potom nabízí sanitu dodávanou značkou LAUFEN. Vodovodní baterie se dodávají RAF ROMA, součástí vybavení je rovněž plechová vana KALDEWEI EUROWA. Podlaha a obklady v koupelně a na WC se dláždí dlaždičkami Lasselberger značky RAKO.
Splašková kanalizace je vedená v plastových trubkách, má gravitační připojení na uliční řad s revizní šachtou. Do standardního vybavení domu spadají i vnitřní rozvody zhotovené v plastu a dále napojení na uliční řad veřejného vodovodu. Nechybí příprava pro vodoměrnou sestavu a zajištěný ohřev vody plynovým kotlem s integrovaným zásobníkem teplé vody. Teplá voda je vedena bez cirkulačního okruhu. Zhotoven je také vývod vody přímo na zahradní fasádu. Přičemž klempířina oplechování je provedena z lesklého titanzinku o tloušťce 0,7 mm.

Základem silnoproudé elektroinstalace je přípojková skříň a elektroměrná skříň v nice, dále je připraven hlavní rozvaděč, zásuvky a vypínače ABB TANGO v bílém provedení. Součástí jsou vývody ke svítidlům ovšem provedené bez svítidel a také společný hromosvod. Ze slaboproudých rozvodů je v ceně detektor kouře (protipožární čidlo), dále domovní zvonek. Je ovšem zhotovena i příprava elektrického vrátného a vytrubkovány jsou rozvody pro televizní antény, internet a příprava pro TV anténu.

Vytápění bytů v nově postavených domech developerského projektu zajišťuje plynový kotel. Na rozvody tepla navazují deskové radiátory Radik opatřené termostatickými ventily a v koupelně topný žebřík Rondo. U francouzských oken se nacházejí podlahové konvektory KORAFLEX FK.
Doplňující konstrukci tvoří společná nika určená pro popelnice. Pokládá se venkovní dlažba přístupového chodníku a terasy, dále pojezdová zatravňovací dlažba pro příjezdovou komunikaci k domu. Součástí jsou i hrubé úpravy zahrady, což zahrnuje přípravu ornice a její osetí trávou, dále zajištění pnoucí zeleně při oplocení.

Lokalita: Nový developerský projekt Rezidence Zbraslav na obvodě Praha 5 v sobě integruje blízkost přírody i občanské vybavenosti. Umístění novostaveb v městské části Praha 16 je vybráno přímo na Zbraslavi nedaleko řeky v klidné ulici Pod špitálem.
V blízkosti nových domů se nachází chráněná krajinná oblast, do které se dostanete po 5 minutách procházky. Relaxovat můžete při toulkách kolem řeky nebo ve zbraslavském zámeckém parku, ke kterému dorazíte za 5 minut. Do zámku můžete také vyrazit za kulturou na různé výstavy.

Dostatek sportovního vyžití nabízí místní Fitpark v docházkové vzdálenosti 10 minut. Je zde možné se věnovat fotbalu, tenisu, kanoistice nebo bowlingu. Deset minut cesty se také na Zbraslavi nachází minizoo.
Na Zbraslavském náměstí jste od domu 3 minuty pěší cesty. Najdete zde obchod, mateřskou školku, základní uměleckou školu. V ulici U národní galerie po pětiminutové chůzi narazíte i na bankomat. V Hauptově ulici narazíte také po maximálně pětiminutové procházce na Základní školu Vladislava Vančury. Cca 10-12 minut pěší cesty se na rohu ulic K přístavišti a Žitavského nachází poliklinika Zbraslav s ordinací praktického lékaře. Tři minuty od domova je restaurace Barabizna a pizzerie Antonio. Pět minut autem nebo patnáct minut pěšky se na Zbraslavi v ulici Elišky Přemyslovny nachází supermarket Albert, deset minut potrvá cesta k České poště ve stejné ulici.

V docházkové vzdálenosti cca 5 minut od Rezidence Zbraslav se nachází zastávka MHD. Do centra města je z ní možno se dopravit za 12 minut. Odjíždí odsud autobusy 129, 241, 318 a 507 na Smíchovské nádraží a 165 na Jižní Město. Využít je možné také železniční dopravu v dosahu cca 10 minut pěší cesty. Odtud se dopravíte za 20 minut na Smíchovské nádraží. Bydlení je ideální i pro automobilovou dopravu, protože Zbraslav má přímé napojení na Pražský okruh a dostanete se na něj za 5 minut od vyjetí od domu.

Lokalita

Pod špitálem, Zbraslav, Praha 5

Co si o projektu “Rezidence Zbraslav” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty