04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

Více aktualit

Developerský projekt Rodinné domy Braník

Vyprodáno
Branické náměstí, Braník, Praha 4

Detaily

 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 4
 • Lokalita:
  Braník
 • Byty k nastěhování od:
  1Q/2022
 • Počet bytů celkem:
  15
 • Velikost jednotek:
  5+kk - 6+kk

O projektu

O projektu: V pražském Braníku vyroste nový bytový areál složený z bytů, rodinných domů a komerčních jednotek. Celkem nabídne 15 rodinných domů v rámci projektu Rodinné domy Braník.

Projekt zajišťuje renomovaný developer Trigema. Termín dokončení projektu byl stanoven na konec roku 2021. Vizuální stránku dostali na starost architekti ze studia Qarta architektura.

Trigema si pro výstavbu bytového areálu zvolila tradiční pražskou čtvrť, která se nachází nedaleko od centra metropole a současně nabízí nespočet příležitostí pro milovníky aktivního tráveného volna v obklopení zeleně a přírody. V areálu postaví dva pětipodlažní bytové domy, jež napojí na Branické náměstí a ulice Ke Krči a Nad Strouhou. Jejich nedílnou součástí budou zmíněné komerční prostory. Zbylá část komplexu připadne dvěma čtyřpodlažním viladomům a patnácti řadovým domům. Přirozenou jihozápadní hranici pozemku tvoří Kunratický potok, v jehož blízkosti developer vytvoří oddechové zóny.

V souvislosti s rodinnými domy je vhodné vyzdvihnout orientaci jižním směrem a nadstandardně velké zahrady ve velikosti od 200 do 1 100 m². S ohledem na parametry novostaveb je zřejmé, že jsou určeny pro náročnější klientelu. A protože půjde o „chytré“ bydlení, developer samozřejmě počítá s přítomností vyspělých technologií, jako jsou rekuperace či příprava pro inteligentní ovládání domácnosti.

Z exteriérových vizualizací je patrný důraz na kompaktnost a harmonii budov, jakožto i na dostatek soukromí pro rezidenty ve vnitrobloku. Bloková fasáda se vyznačuje kontrastem světlých a tmavých fasád. Výraz s nimi sdílí i řadové domky a celek tak působí stejnorodě.

Lokalita: Developer si při výběru lokality počínal zkušeně. Jeho volba padla na rezidenční periferii, v jejímž blízkém okolí se nachází více než 20 míst, kde lze aktivně trávit volno. Braník snoubí prvky maloměsta s metropolitním ruchem a servíruje jedinečný mix služeb, sportovišť (např. napojení na pražské cyklistické a běžecké tepny) a všeho, bez čeho se neobejdou vyznavači moderního stylu života a aktivní rodiny. Celkový dojem umocňují dechberoucí výhledy na pražské panoráma.

Úroveň občanské vybavenosti je více než uspokojivá. V okruhu do 500 m od nového projektu se nachází všechny základní potřeby - školky, školy, obchody, restaurace, lékárna a autobusová zastávka MHD, která umožňuje rychlý přesun na ke stanici metra B na Smíchovském nádraží. Příznivci vlakové dopravy mohou využívat spoje z železniční stanice Praha-Braník.

Lokalita

Branické náměstí, Braník, Praha 4

Co si o projektu “Rodinné domy Braník” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty