04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

Více aktualit

Developerský projekt Rodinné domy Zbraslav

Vyprodáno
K Peluňku/Na vrškách, Zbraslav, Praha 5

Detaily

 • ID:
  11327
 • Stav:
 • Developer:
  DOB Invest, a.s.
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Zbraslav
 • Byty k nastěhování od:
  2016 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  172 m2
 • Počet bytů celkem:
  10
 • Velikost jednotek:
  4+kk
 • Cena bytů (od - do):
  6.990.000 Kč

O projektu

O projektu: Moderní nové domy s nízkou spotřebou energie nabízí developerský projekt Rodinné domy Zbraslav na okraji Prahy. Novostavby se rodí v ulici K Peluňku/Na vrškách v Praze 5 na Zbraslavi, správní obvod Praha 16. Jedná se o jedinečný unikátní koncept celkem 10 řadových domů s výskytem řady přírodních prvků. Základem rezidenčního areálu jsou energeticky úsporné objekty, které jsou projektované s ohledem na to, aby jejich obyvatelé měli co nejvíce klidu a soukromí. Zajímavým architektonickým prvkem novostaveb je prosvětlené horní patro. Všechny nové domy jsou vybaveny vysokou vrstvou izolace a mají tepelné čerpadlo. Navíc každá z dvoupodlažních budov je zároveň také vybavena vlastní garáží, venkovní terasou a také oplocenou zahradou. Developerem a prodejcem domů je společnost DOB-Invest, a.s., která sídlí v Dobřichovicích v ulici Za Mlýnem.

Domy: Obytný soubor Rodinné domy Zbraslav tvoří budovy, které nabízejí svým obyvatelům k využití podlahovou plochu o rozloze 172,43 m2. Dále k domkům náleží zahrady ve svahu s rozlohou od 28,5 m2 do 141,3 m2. Nechybí také terasy určené k relaxaci, ty mají plošné výměry od 25,7 m2 do 50,5 m2. Ceny domů se pohybují kole 6,9 milionu Kč včetně DPH, ovšem před nákupem je samozřejmě nutné kontaktovat developera a ceny prověřit. Díky ekvitermní regulaci teploty, využití tepelného čerpadla a podlahového vytápění se dosahuje velice nízkých provozních nákladů.

Jaké standardy tento projekt nabízí?
Rodinné domy se skládají z nosné konstrukce s tloušťkou 200 mm. Jsou vybaveny nadstandardní tepelnou izolací. Horní podlaží podlaží jednotlivých objektů je zakončeno plochou střechou s atikou. Fasádu domů tvoří silikonové omítky. V domech se osazují velkoformátová dřevěná Euro okna, dále bezpečností dveře ve vstupu a do garáže se umisťují sekční garážová vrata. Podlaha venkovní terasy je složená z tvrdého dřeva umístěného na roštu.

Vnitřek objektu pokrývá třívrstvá dřevěná podlaha nebo dále keramická dlažba Traverti. V garáži se nachází betonová podlaha. Do interiérů se dodávají dveře POL-Skone. Do koupelen a WC se instaluje značková sanitární technika RAKO, Dama Senco, Starlette a také ještě baterie dodávaní firmou Donata. V obývacím pokoji nechybí podlahové vytápění.
Samozřejmou součástí novostem domů jsou elektroinstalační rozvody, domácí telefony, zabezpečovací systémy a osvětlení. Ovšem osvětlení si pochopitelně řeší každý klient sám podle svých vlastních požadavků. V rámci standardů získává jenom elektroinstalace. Pokud jde o vytápění domů, zajišťuje ho vždy tepelné čerpadlo.

Lokalita: Zájemci o developerský projekt Rodinné domy Zbraslav jistě uvítají, že domy jsou situovány v klidné zelené lokalitě městské čtvrti Praha 5-Zbraslav, správní obvod Praha 16. Klidné bydlení se nachází v ulici K Peluňku/Na vrškách, která leží na dohled od příjezdové ulice Strakonická.

Významnou kulturní památkou je zde zbraslavský zámek a klášter založený už českým králem Václavem II., k němuž dorazíte autem po 4 minuty trvající jízdě autem, 6 minutové jízdě autobusem číslo 241 či 9 minutové jízdě autobusem číslo 165, případně zhruba 19 minutové pěší procházce. Vydat se můžete také ke zbraslavskému kostelu svatého Havla v ulici U Karlova stánku. Autobusem číslo 241 k němu sjedete za 10 minut, pěšky se tam dostanete za 14 minut, autem to potrvá 4 minuty. Zajímavou památkou je Vančurova vila v ulici Vladislava Vančury. Autem se tam dá zajet za 4 minuty. Pokud se budete chtít k vile vydat autobusem městské hromadné dopravy, využijte linku číslo 241, kdy pojedete celkem 9 minut, nebo také linku 165, kdy vám to bude trvat 14 minut. Na ostrohu nad obcí v dojezdové vzdálenosti se také nachází hradiště Havlín.

Za zábavou se dá na Zbraslavi vyrazit právě na už zmiňovaný zbraslavský zámek, kde se pořádají nejrůznější výstavy. Na Zbraslavském náměstí sídlí Club Zbraslav, což je noční klub. Procházkou se k němu dá dostat za 21 minut, autobusem číslo 241 za 8 minut nebo autem za 5 minut. V ulici U Malé řeky se nalézá Divadlo Jana Kašky, což je 4 minuty autem nebo také 10 minut autobusem číslo 241, případně 25 minut pěšky. Ve stejné ulici a stejné dojezdové a docházkové vzdálenosti se nalézá také Místní knihovna. Jinak musíte za zábavou do centra města. Pokud vyrazíte autem, na Václavském náměstí budete zhruba za 22 minut, městskou dopravou potom za 38 minut, přičemž nejrychlejší cestou je využít autobus číslo 241 a potom metro, konkrétně linku B ze Smíchovského nádraží na Můstek. Řadu příležitostí k zábavě najdete ovšem také na Smíchově v okolí stanice metra Anděl, což je 29 minut autobusem číslo 241 a následně také metrem linkou B ze Smíchovského nádraží k Andělu. U Anděla najdete například multikino CinemaCity Anděl.

Za přibližně 20 minut pěší chůze se dostanete ke zbraslavskému zámeckému parku, kde můžete relaxovat uprostřed přírody. Stejně dobře tam ale můžete sjet i autem, což vám potrvá pouhé 4 minuty, nebo se dá využít i zdejší městská hromadná doprava. Dostanete se sem buď za 6 minut jízdy autobusem číslo 241 či 9 minut jízdy autobusem číslo 165 či případně za 4 minuty autem. Kdo má rád zvířata, určitě uvítá, že se na Zbraslavi nachází minizoo, ke které dojedete po 6 minutách cesty autem, 16 minutách cesty autobusem číslo 165, případně 21 minutách jízdy autobusem číslo 241. Pěšky to bude zhruba 28 minut.

Sportovní vyžití zde nabízí místní Fitness Atlas na Zbraslavském náměstí. Dopravíte se k němu za 19 minut pěšky, nebo za 7 minut autobusem číslo 241 či případně za 10 minut autobusem číslo 165 nebo za 4 minuty pěšky. Lázně a fitness centrum H.E.A.T se nalézají v ulici K Výtopně. Můžete se k němu dopravit autem za pouhé 3 minuty nebo se projdete, což vám potrvá asi 8 minut. Po desetiminutové procházce do ulice K Radotínu narazíte na Prague City Golf na Zbraslavi, tedy zbraslavské golfové hřiště. Autem sem sjedete jenom za 2 minuty. V ulici U Loděnice se nachází Hoopmania, centrum tance s obručí. Pokud i chcete vyzkoušet i tento zajímavý sport, máte šanci, pokud do centra zajedete autem za 6 minut, nebo městskou dopravou autobusem číslo 165 za 18 minut či případně některým z autobusů číslo 314, 338, 361 nebo 390 a 241, což trvá 13 minut. Můžete se sem vypravit i pěšky, a to za celkem 23 minut. V Hauptově ulici se nalézá také škola Tai-či. I sem je doprava velice snadná. V tomto případě můžete využít autobusovou linku číslo 241, kterou pojedete celkem 9 minut, nebo další z linek číslo 165, kdy je cesta dlouhá 13 minut. Jízda autem ke škole tai-či se dá zvládnout za 5 minut. Chcete-li si protáhnout tělo, můžete se tam podívat i pěšky, a to za 18 minut. Na ulici Elišky Přemyslovny najdete Bowling Zbraslav, k němuž dojedete za 11 minut autobusem číslo 241 nebo za 16 minut autobusem číslo 165 či autem za 4 minuty nebo pěšky za 18 minut.
Cca 18 minut pěší cesty se na rohu ulic K přístavišti a Žitavského nachází poliklinika Zbraslav s ordinací praktického lékaře. Autobusem číslo 241 jste tam za 10 minut, autobusem číslo 165 potom za 11 minut, nebo některým z autobusů číslo 129 nebo 318 zhruba za 16 minut. Autem k lékaři ovšem sjedete za pouhé 4 minuty. Pěšky to zvládnete zhruba za 18 minut.
Přímo na Zbraslavském náměstí se nalézá lékárna. Pěší cestou k ní dorazíte za 19 minut, autobusem číslo 241 za 16 minut, linkou číslo 165 za 10 minut, dále některým z autobusů číslo 129 nebo 318 za 12 minut. Ovšem nejrychlejší je samozřejmě cesta autem, která se dá zvládnout přibližně za 4 minuty. Další lékárna je ještě na Pirnerově ulici, jedná se o lékárnu Slunce. Pěší cestou tam dojdete za 7 minut, autem za 2 minuty.

Na Matjuchinově ulici na Zbraslavi narazíte na mateřskou školku. Je ve velmi dobré dojezdové vzdálenosti, autem celkem 2 minuty, autobusem číslo 241 celkem 6 minut a pěší chůze k ní vám potrvá 8 minut. V Hauptově ulici narazíte také po maximálně pětiminutové jízdě autem na Základní školu Vladislava Vančury. Pokud k ní budete chtít dojet městkou dopravou, zvládnete to za 9 minut autobusem číslo 241. Také můžete zvolit autobus číslo 165, přičemž v tomto případě cesta potrvá 13 minut a konečně některým z autobusů buď 129, nebo také 318 cestu zvládnete za 15 minut. Budete-li mít chuť se projít, pak vám cesta bude trvat 18 minut. Na ulici Opata Konráda působí Základní umělecká škola. Pěší chůze tam trvá 21 minut. Městskou dopravou je pochopitelně všechno trochu rychlejší. V takovém případě se sem dostanete buď autobusem číslo 165, nebo číslo 241, a sice v obou případech za minut. Nebo také některým z autobusů buď 129 či 318 za 14 minut. Za pouhé 4 minuty se to pak dá stihnout autem.

Pobočka České pošty se na Zbraslavi nalézá v ulici Elišky Přemyslovny, což je 19 minut pěší chůze, nebo také 9 minut jízdy autobusem číslo 241či 4 minutách jízdy autem,
V ulici U národní galerie po 22 minutové chůzi narazíte i na bankomat, který patří GE Money bank. Za 8 minut k němu sjedete autobusem číslo 241 nebo také autobusem číslo 165 za 11 minut. Jenom čtyři minuty k němu potrvá jízda autem. Další bankomat patřící ČSOB stojí na Zbraslavském náměstí. K němu je dojezdová vzdálenost autem 5 minut, autobusem číslo 165 nebo 241 jenom 8 minut a konečně zvolíte-li pěší výlet, půjdete asi 19 minut. Bankomat České spořitelny se potom nachází na ulici Elišky Přemyslovny, což je přibližně 8-9 minut pěšky, nebo také 2 minuty autem.

Nejbližší restaurace od domů je U Žemličků. která se nalézá ve Vilímkově ulici, což je ve vzdálenosti 1 minuty jízdy autem, nebo také 4 minut chůze po svých. Další velmi blízkou restaurací je pizza Padronissimo v Paškově ulici, která je od bydliště vzdálená 5 minut pěší cesty. Autem je to 2 minuty jízdy. Jinou velice blízkou restaurací je Kulatý rok Zbraslav na Žabovřeské ulici. Je to 6 minut pěšky nebo 2 minuty autem nebo také 5 minut autobusem číslo 241. Na Zbraslavském náměstí se pak nalézá proslulá restaurace Škoda lásky dostupná po 7 minutách jízdy autobusem číslo 241 nebo 4 minutách jízdy autem, případně i 21 minutách pěší chůze.

3 minuty autem nebo patnáct minut pěšky se na Zbraslavi v ulici Elišky Přemyslovny nachází supermarket Albert. Po svých se k němu dostanete za 11 minut, autobusem číslo 241 pojedete 9 minut. Celkem 17 minut cesty autem je přitom velké nákupní centrum Nový Smíchov, které se nalézá u stanice metra Anděl na lince B. Tady se dají dělat velké nákupy, je zde nejenom velký hypermarket Tesco, ale i řada dalších obchodů včetně těch zaměřených na módu a elektroniku.

V docházkové vzdálenosti cca 5 minut od Rezidence Zbraslav se nachází zastávka MHD. Do centra města je z ní možno se dopravit za 12 minut. Odjíždí odsud autobusy 129, 241, 318 a 507 na Smíchovské nádraží a 165 na Jižní Město. Využít je možné také železniční dopravu v dosahu cca 10 minut pěší cesty. Odtud se dopravíte za 20 minut na Smíchovské nádraží. Bydlení je ideální i pro automobilovou dopravu, protože Zbraslav má přímé napojení na Pražský okruh a dostanete se na něj za 5 minut od vyjetí od domu.

Výhodou lokality je skutečnost, že i když budete na okraji Prahy, kde je dostatek zeleně a především klid, Zbraslav má výbornou dopravní dostupnost. Zajíždějí sem autobusy číslo 129, 165, 241, 243 a 255, dále 314, 318, 338, 361 a 390. Linka 129 spojuje Smíchovské nádraží a Baně, linka 165 Sídliště Zbraslav a Jižní Město, 241 Smíchovské nádraží a Lipence, 243, 255 Sídliště Stodůlky a Zbraslavské náměstí, 314 Smíchovské nádraží a Novou ves pod Pleší, 318 Smíchovské nádraží a Řitku, 338 Smíchovské nádraží a Hradištko, Pikovice most. 361 Smíchovské nádraží a Nový Knín, 390 Smíchovské nádraží a Neveklov. Nejbližší zastávka je Peluněk , ke které dojdete po minutové pěší chůzi. Jezdí odsud autobus číslo 241 ve směru na Smíchovské nádraží a přímo k němu dorazíte za celkem 19 minut. Druhou blízkou zastávkou je Sídliště Zbraslav, kam dojdete za 9 minut pěšky, odsud jezdí autobusy 241 a 165, přičemž linka 165 míří na Jižní Město. Autobusy číslo 129, 255, 314, 318, 338, 361 a 390 jezdí ze Zbraslavského náměstí, což je 3 minuty autem nebo také 23 minut pěšky.
Kromě toho je tu i železniční trať Praha-Dobříš a Praha-Čerčany. Výborná je i silniční doprava. Pokud pojedete autem, najedete hned kousek od domu na Strakonickou ulici a do 10 minut jste na Smíchovském nádraží.

Lokalita

K Peluňku/Na vrškách, Zbraslav, Praha 5

Co si o projektu “Rodinné domy Zbraslav” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty