24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

18.09.2023

Barrio de Centro: byl spuštěn prodej bytů na Praze 1

16.09.2023

Residence U zámecké zahrady: byl spuštěn prodej bytů v centru Kladna

14.09.2023

Družstevní ochoz: byl spuštěn prodej bytů v pražských Nuslích

Více aktualit

Developerský projekt Rohan City

V prodeji
Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8

Detaily

O projektu

O projektu: Developerský projekt s názvem Rohan City řeší revitalizaci a zástavbu brownfieldu na území bývalého Rohanského ostrova v pražském Karlíně. Mezi ulicí Rohanské nábřeží a cyklostezkou vedoucí podél Vltavy bude vybudováno moderní polyfunkční centrum s mixem funkcí administrativy, bydlení a obchodů. Návrh se zabývá plochou o výměře přes 200 000 m2, jejíž velkou část budou tvořit také veřejná zelená prostranství. Podél rušného Rohanského nábřeží budou stát obchody a administrativní budovy, které vytvoří přirozenou protihlukovou bariéru. Uvnitř luxusního komplexu směrem k řece je navrženo několik vysokopodlažních bytových domů, které bude doplňovat náměstí s kavárnami a restauracemi.

Na projektu spolupracuje ateliér AI – DESIGN vedený Petrem Vágnerem a Evou Jiřičnou. Urbanisticky byly domy navrženy tak, aby zachovávaly výškové členění svého okolí, které je v Karlíně tvořeno převážně blokovou zástavbou. K dispozici bude rovněž dostatečný počet parkovacích míst.
Hlavním cílem návrhu rezidenčních domů v projektu Rohan City je spojení ekologického a cenově dostupného bydlení, které by splňovalo nejvyšší nároky. Domy jsou plánovány tak, aby využívaly ideální mikroklima a rovněž těží z aktivních i pasivních solárních zisků, čímž snižují svou energetickou náročnost. Další úspory nových bytů budou plynout z využití tepelných čerpadel.

Developer Sekyra Group plánuje začít s výstavbou na počátku roku 2021. V aktuální první etapě v místech naproti historické budově Invalidovny vyrostou dvě kancelářské budovy a dva bytové domy.

Bytové domy Riviéra Karlín

Bytové domy Diamanty Karlín

Jejich výstavba by měla trvat přibližně 2,5 let, dokončeny tedy budou kolem poloviny roku 2023.

Ve druhé etapě v budoucnu vznikne zástavba navazující na již realizovaný projekt River Gardens v nejjižnější části území (nejbližší k centru města) a v jejím rámci je plánován i nový most přes Vltavu, který by měl propojit Karlín s Holešovicemi na Praze 7. Třetí fáze se pak bude zabývat oblastí předpolí Libeňského mostu, na kterou bude vyhlášen samostatný architektonický workshop. Nakonec se výstavba vrátí k Invalidovně, kde bude nová čtvrť dotvořena polyfunkční zástavbou, a území mezi současnou cyklostezkou a řekou bude proměněno v parkovou rekreační zónu.
Podle aktuálních plánů by poslední etapa projektu měla být dokončena do roku 2035.

Lokalita:Největší předností projektu je vytvoření velkého množství rezidenčních kapacit přímo v širším centru města a zároveň blízko přírody a řeky, s veškerou občanskou vybaveností v rámci projektu či v docházkové vzdálenosti od domu. Kancelářské budovy a služby, které budou projekt doplňovat, nabídnou také mnoho nových pracovních míst.

Ulice Rohanské nábřeží, podél níž zástavba vyroste, spadá pod území Prahy 8 – Karlín. Spojuje tři osobité lokality - Libeň, Invalidovnu a právě Karlín - tradiční rezidenční čtvrť, která je v posledních letech jednou z nejrychleji se rozvíjejících lokalit v Praze. Vzniká zde mnoho kulturních center, kaváren a restaurací i administrativních budov, kam svá sídla přesouvají zajímavé české i zahraniční společnosti. Poskytuje svým obyvatelům veškeré služby včetně lékařských zařízení, supermarketů, široké nabídky škol i sportovní zařízení. Rekreaci nabízejí městské parky jako například Kaizlovy sady nebo oblíbená vyhlídka na kopci Vítkov.

Centrum města je dostupné v řádu několika minut automobilovou i městskou hromadnou dopravou – Karlín je napojen na linku metra B (konkrétně zastávky Invalidovna a Křižíkova, která je od bytových domů vzdálena 5 minut chůze) a několik linek tramvají. Vzhledem k malým vzdálenostem je centrum ale dostupné i pěšky či po cyklostezce vedoucí podél Vltavy, která opačným směrem vede také mimo město na místa sloužící k rekreaci a sportu.

Lokalita

Rohanské nábřeží, Karlín, Praha 8

Co si o projektu “Rohan City” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty