28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

18.09.2023

Barrio de Centro: byl spuštěn prodej bytů na Praze 1

Více aktualit

Developerský projekt Sadová na Výsluní

Vyprodáno
Kociánka, Královo Pole, Brno

Detaily

 • ID:
  20862
 • Stav:
 • Developer:
  MIG, s.r.o.
 • Městská část / kraj:
  Brno
 • Lokalita:
  Královo Pole
 • Byty k nastěhování od:
  2019 (vyprodáno)
 • Počet bytů celkem:
  12
 • Velikost jednotek:
  4+kk - 5+kk

O projektu

O projektu: Bývalou zahrádkářskou kolonii na Kociánce v katastrálním území Sadová změní nový developerský projekt - výstavba cihlových rodinných domů Sadová Na Výsluní, který zahrnuje 12 RD, s pozemky od 222 – 858 m2. Všechny domy budou mít jedno nadzemní patro. Dispozice bytů jsou 4+kk+G, 4+kk a 5+kk. A protože jsou pozemky různých rozloh, tak i domy mají různou zastavěnou plochu; z toho vyplývá, že i byty budou odlišných velikostí a uspořádání. Domy s byty 4+kk+G jsou čtyři. V přízemí se nachází hala, obývací pokoj s kuchyní, WC, technická místnost, terasa a garáž; v patře jsou tři pokoje, koupelna, komora a schodištní hala.

Jeden dům s bytem o dispozici 4+kk+G má v patře dva pokoje a pracovnu. Další tři domy budou mít typ bytu 4+kk s komorou. Přízemí obsahuje rovněž halu, obývací prostor s kuchyní, WC, komoru a terasu (nyní však již bez garáže), v patře opět najdete 3 pokoje, koupelnu a schodištní halu.

Dva domy s byty 4+kk budou obdobné, avšak bez komory. Zbývající dva domy mají byty 5+kk+G. Jeden z nich má v přízemí halu, šatnu, WC, technickou místnost, obývací pokoj s kuchyní, terasu a garáž; v patře 4 pokoje, 2 šatny, 2 koupelny a halu se schodištěm. A ten druhý pětipokojový byt je přibližně stejný, pouze v patře najdete jen jednu šatnu. Topení je lokální plynové (plynovod), pro celý objekt tu bude čistička odpadních vod. Domy budou mít energetickou třídu A.

Výstavba i prodej byly zahájeny (prodejce MIG, s.r.o.), s kolaudací se počítá v roce 2019.

Lokalita: V brněnské městské části Královo Pole, katastrální území Sadová, ulice Kociánka vyrůstá 12 nových rodinných domů, s názvem projektu Sadová Na Výsluní. Tato klidná a zelená oblast na předměstí, přinese novým majitelům luxusních nemovitostí jako bonus výhled na celé Brno, neboť oblast Sadové je na vyvýšenině, s kopci Zaječí hora (324 m.n.m), Pařezí (363 m.n.m.) nebo třeba Ostrá horka s rozhlednou (404 m.n.m.). Už při pouhém pohledu na mapku zjistíte, že v přírodě, anebo v její blízkosti budete každý den. Sadová totiž pokračuje až k Soběšickým lesům a lesoparkům, anebo třeba až k Bílovicím nad Svitavou, nebo k Útěchovu a Adamovu.

Avšak samotná příroda - byť s čistým ovzduším - k životu nestačí. Co tedy může zmíněná lokalita poskytnout pro praktický každodenní rodinný život?

Tak především se zaměřme na dopravu. Z Kociánky je třeba vyjet za prací, kulturou, do školy, na nákupy, zkrátka dostat se všude po celém Brně. Z Výsluní se dostanete autobusem linka 43, jehož zastávka je vzdálena 3 minuty pěšky. Noční linka je označena N93. Vlaková stanice Královo pole je vzdálena půl hodiny pěšky, ale právě při použití MHD jste tam za 10 minut. Vlakem se dostanete do Lesné, Židenic, Brna hl. nádraží, Horních Heršpic a pak staví v Modřicích. Opačným směrem se z Králova pole dostanete po železnici do Řečkovic a na Českou (Brno – venkov).

A jak se dostat na tramvaj? – tedy pardon, na šalinu? Přece autobusem 43 na nádraží Královo pole – budete tam za již zmíněných deset minut a najdete tam tramvajové stanice. Jezdí tu linka 6.

Školy: pro děti by bylo ideální, kdyby to měly do školy blízko! MŠ Novoměstská v Řečkovicích (10min autem, 20min MHD), Smart baby – jesle od šesti měsíců věku dítěte a mateřská škola (7min autem, 20 min MHD); ZŠ Hudcova – Medlánky (8min auto, 19min MHD), ZŠ a MŠ Kotlářská – Veveří (8min auto, 20min MHD), ZŠ náměstí Míru (11min auto, 20min MHD). Ani o střední a vysoké školy (a koleje a menzy) tu není nouze, ale ty konkrétní si studenti rádi najdou sami.

Kde nakupovat: do Globusu to budou noví majitelé rodinných domů Sadová Na Výsluní devět minut autem, nejbližší supermarket Albert je na Ponavě, což je přibližně osm minut jízdy, do Billy v Lesné to autem bude trvat deset minut a do Lidlu v Králově poli jenom pět minut. A to nemluvíme o mnohých menších obchůdcích se smíšeným zbožím všude v okolí vašeho nového domova.

Sportoviště a dětská hřiště: koupaliště a multifunkční hřiště Královo pole je vzdáleno 4 minuty autem, 7 minut na kole a 17 minut MHD; k bazénu Za Lužánkami dojedete za 6 minut autem a za 12 minut na kole; dětské a workout hřiště Björnsenův sad jsou vzdáleny 9 minut při použití automobilu, za 16 minut tam dorazí cyklisté a MHD to bude z Kociánky trvat půl hodiny. Tenisové kurty Lužánky najdete v Černém poli a cesta potrvá 7 minut autem, 14 minut na kole a 24 minut při použití MHD.

A jak to bude v případě potřeby zdravotní péče? Poliklinika Lesná je vzdálená 7 minut autem a na Polikliniku Veveří dojedete za 9 minut.

Více info: www.sadovanavysluni.cz/

Co si o projektu “Sadová na Výsluní” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty