02.02.2023

Řadové rodinné domy Písnice: v prodeji jsou rodinné domy na Praze 4

31.01.2023

Rezidence Otvovice: byl spuštěn předprodej bytů 20 min za Prahou

27.01.2023

SO-HO Rezidence: v prodeji jsou byty v pražských Holešovicích

22.01.2023

Rudná u Prahy: v prodeji jsou rodinné domy 25 minut od Prahy

20.01.2023

Pitkovický mlýn: v prodeji jsou byty na Praze 10

Více aktualit

Developerský projekt Šumavská XIII

Vyprodáno
Šumavská, Vinohrady, Praha 2

Detaily

 • ID:
  12197
 • Stav:
 • Developer:
  Vaelian, s.r.o.
 • Městská část / kraj:
  Praha 2
 • Lokalita:
  Vinohrady
 • Byty k nastěhování od:
  2017 (vyprodáno)
 • Plocha bytů (od - do):
  73 - 111 m2
 • Počet bytů celkem:
  10
 • Velikost jednotek:
  2+kk - 3+kk
 • Cena bytů (od - do):
  7.690.000 Kč - 10.590.000 Kč

O projektu

O projektu: Příjemná rezidenční čtvrť Královské Vinohrady na Praze 2 v sobě ukrývá také developerský projekt Šumavská 13. V tomto případě se nejedná o nový dům, ale rekonstruovaný obytný soubor a jak už jeho název napovídá, je umístěn v Šumavské ulici. I když jde o upravovaný neoklasicistní dům pocházející z počátku 20. století, je dokonale přizpůsoben soudobému životu, takže prakticky odpovídá novostavbě. Charakter tohoto nového domu, respektive obnoveného domu ocení hlavně milovníci historie a lidé se smyslem pro genia loci. Protože nejde o novostavbu, rekonstrukce se maximálně snaží uchovat dobové prvky. Nové byty se prodávají tzv. Shell & Core, aby byly co nejuniverzálnější a bylo možné provést případné další úpravy. Celkem dům nabízí 10 nových bytů. Developerem objektu je společnost Vaelian s.r.o. se sídlem přímo v Šumavské ulici číslo 13.

Byty: V rezidenčním objektu Šumavská 13 můžete využít byty s dispozičním řešením 3+kk, pouze jeden byt je 2+kk. Rozloha bytů se pohybuje od 73 m2 do 110 m2, všechny byty mají také balkon, byty v prvním nadzemním podlaží mohou využít předzahrádku. Ceny bytů jsou v rozpětí od 7,6 milionu Kč do 11,5 milionu Kč. Pokud jde o interiér domu a jeho standardy, rekonstruovaný objekt ctí původní dřevěné dveře a okna, ovšem obojí splňuje současné technické parametry. Zachováno je historické schodiště, ručně vyrobená dlažba. Dům je vybaven výtahem.

Lokalita: Jedna z nepříjemnějších pražských čtvrtí, Královské Vinohrady nacházející se v katastru Prahy 2, nabízí zájemcům developerský projekt Šumavská 13. Svůj název získal podle ulice, v níž se nachází, tedy Šumavské. Za zábavou můžete vyrazit třeba do Divadla na Vinohradech, které se nalézá na Náměstí Míru osm minut pěší cesty. Ve stejné docházkové vzdálenosti také leží jedna ze dvou nejvýznamnějších kulturních památek v okolí, kostel svaté Ludmily na Náměstí Míru. Druhou velmi významnou památkou je zde kostel Nejsvětějšího srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad vzdálený 11 minut chůze. Na Náměstí Míru se pořádají tradiční vánoční a velikonoční trhy a další akce, taktéž na Náměstí Jiřího z Poděbrad, takže je o zábavu postaráno. Osm minut cesty se nacházejí Havlíčkovy sady, které poskytují velké zázemí pro odpočinek. Po devíti minutách nepříliš rychlé chůze se dostanete do Polské ulice, kde najdete Sokol Vinohrady, zdejší sportoviště nabízející i bazén pro veřejnost. Supermarket Albert ve Vinohradském pavilonu je nejbližší nákupní možností, cesta k němu trvá jenom 6 minut. Ve stejné ulici, tedy Šumavské, se čtyři minuty chůze nalézá mateřská škola Šumavská. Také základní škola v Sázavské ulici je vzdálená jenom čtyři minuty.
14 minut pěší cesty je to odsud k poliklinice I.P. Pavlova v Legerově ulici, kde je vytvořeno zázemí praktických lékařů. 12 minut cesty je na Náměstí I.P. Pavlova lékárna.
Výborné je odsud dopravní spojení. Dvě minuty pěší cesty se nachází tramvajová zastávka Šumavská, odkud jezdí tramvajové linky číslo 10 a 16. Linka číslo 10 jezdí na Sídliště Ďáblice a ve druhém směru na Sídliště Řepy. Linka číslo 16 míří na jednu stranu na Kotlářku, na druhou potom na Lehovec. Tři minuty cesty na Francouzské ulici můžete využít tramvajového spojení linkami číslo 4 a 22, přičemž číslo 4 míří na Čechovo náměstí a na Sídliště Barrandov, linka 22 na Radošovickou a na Nádraží Hostivař. V sedmiminutové docházkové vzdálenosti se nalézá stanice metra Náměstí Míru, z ní jste za 5 minut na Václavském náměstí.

Více info: www.sumavska13.cz

Lokalita

Šumavská, Vinohrady, Praha 2

Co si o projektu “Šumavská XIII” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty