07.06.2023

Rezidence Prokopský potok: v prodeji jsou byty na Stodůlkách

04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

Více aktualit

Oaks Prague - Nové městečko nedaleko Prahy

V prodeji
Nebřenice, Popovičky, Praha-východ

Detaily

O projektu

O projektu Oaks Prague: Jihovýchodně od Prahy vzniká v dostupnosti do 30 minut unikátní projekt The Oaks – soubor rezidenčních staveb, který ze stávající malé vesnice Nebřenice vytvoří město nabízející moderní prémiové bydlení na venkově, ale zároveň s dobrou dostupností hlavního města. Na území o 140 hektarech vyrůstá široká škála rodinných domů, vil a bytů doplněná o potřebnou občanskou vybavenost.

Design budov, jejich měřítka i použité materiály zapadají do charakteru a tradice středočeské venkovské krajiny. Do návrhu jednotlivých staveb se zapojili významní tuzemští i zahraniční architekti a vytvořili různé typologie a standardy staveb pro bydlení. Projekt nabízí ale i možnost v západní odlehlejší části města zakoupit pozemek pro výstavbu vily podle vlastního návrhu, nebo si některý z nabízených návrhů přizpůsobit.

Domy využívají svého umístění v krajině a zahrad rozšiřujících obytné prostory do zeleně, jsou také navrženy s ohledem na životní prostředí – využívají udržitelných lokálních či recyklovaných materiálů, tepelných čerpadel, technologií k zachytávání a použití dešťové vody. Návrh bere ohled také na ochranu krajiny, spolupracují na něm krajinní architekti Šmídová Landscape Architects, kteří například pomocí terénních úprav pomohou zachovat místní biodiverzitu.

Za projektem stojí developer Arendon Development Company a.s. , který po několika letech příprav výstavbu zahájil v roce 2017. Aktuálně je rekonstruován zámek, jsou k dispozici byty a několik rodinných domů. Postupně budou v nabídce i další nemovitosti, jak budou fáze výstavby podsupovat, celkově by mělo vzniknout kolem 250 obytných jednotek, které se stanou domovem přibližně 700 lidí. Dokončení výstavby je dle původního harmonogramu plánováno na rok 2022.

Lokalita: Nebřenice jsou malá vesnice v okrese Praha-východ. Dnes Nebřenice zahrnují pouze 7 domů a spadají pod nedalekou obec Popovičky. Leží 6 km jihovýchodně od okraje Prahy, jejíž centrum je odsud dostupné v rámci 30 minut automobilovou dopravou. Obec je ale napojena i na pražskou MHD autobusovou linkou s konečnou zastávkou Praha Opatov, kde je možné využít stanici linky metra C. The Oaks jsou umístěny uprostřed mírně zvlněné krajiny s lesy a rybníky, kterou probíhá mnoho pěších stezek i cyklotras a najdou se tu dokonce i příležitosti k jízdě na koni.

Okolní vršky nabízí výhledy do krajiny a při dobré viditelnosti i na Prahu na horizontu. Nebřenice mají svůj vlastní zámek - kulturní památku z počátku 19.století se zázemím hospodářských budov. Zámecký areál bude v rámci projektu rekonstruován stane se centrem města.
Nové městečko nabídne kromě bydlení i občanskou vybavenost, například novou školku a jízdárnu, služby, obchody, restaurace i sportovní zařízení včetně již existujícího nedalekého golfového klubu nacházejícího se v zámeckém areálu. Tam vznikne i wellness centrum, restaurace a tenisové kurty.

Co si o projektu “Oaks Prague - Nové městečko nedaleko Prahy” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty