Top Tower

Aktualizováno: 20 června, 2020
Top Tower
Adresa Seydlerova, Stodůlky, Praha 5
K nastěhování od v přípravě
Developer Trigema


O projektu:

Přímo u stanice pražského metra Nové Butovice by v budoucnu mohla stát nejvyšší budova České republiky. Projekt s názvem Top Tower vytvořil architekt Tomáš Císař ze studia Black n´ Arch spolu se sochařem Davidem Černým. Jedná se o 135 m vysokou multifunkční věž kombinující několik funkcí. V suterénu vznikne velká kapacita veřejných parkovacích míst doplněná parkovacím domem nedaleko věže. V přízemí a prvním patře budou obchody, služby a multifukční kulturní centrum, ve vyšších podlažích kanceláře a horní část bude zabírat nájemní bydlení s atraktivními výhledy.

Na špici stavby vznikne veřejně přístupná vyhlídka. Uvažuje se také o podobě a využití přilehlého veřejného prostoru s výstupy stanice metra Nové Butovice. Ten bude navazovat na pěší zónu, která povede od metra přes Sluneční náměstí na stanici Hůrka, a která bude vytvořena jako součást projektu.

Návrh pracuje s technologiemi jako systém zachytávání a využívání dešťové vody a snaží se o energetickou úspornost. Část fasády připomíná zelení porostlé torzo lodi zaklesnuté do těla věže a tematicky odkazuje na ekologii a dopady klimatických změn – má představovat záchranu pro lidstvo.

Časový horizont:

Projekt Top Tower získal pozornost domácích i zahraničních médií. Developerem je společnost Trigema, která by v ideálním případě chtěla začít stavět již v roce 2021.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky

Array