Top Tower

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Top Tower
Adresa Seydlerova, Stodůlky, Praha 5
K nastěhování od v přípravě
Trigema

O projektu:

Přímo u stanice pražského metra Nové Butovice by v budoucnu mohla stát nejvyšší budova České republiky. Projekt s názvem Top Tower vytvořil architekt Tomáš Císař ze studia Black n´ Arch spolu se sochařem Davidem Černým. Jedná se o 135 m vysokou multifunkční věž kombinující několik funkcí. V suterénu vznikne velká kapacita veřejných parkovacích míst doplněná parkovacím domem nedaleko věže. V přízemí a prvním patře budou obchody, služby a multifukční kulturní centrum, ve vyšších podlažích kanceláře a horní část bude zabírat nájemní bydlení s atraktivními výhledy.

Na špici stavby vznikne veřejně přístupná vyhlídka. Uvažuje se také o podobě a využití přilehlého veřejného prostoru s výstupy stanice metra Nové Butovice. Ten bude navazovat na pěší zónu, která povede od metra přes Sluneční náměstí na stanici Hůrka, a která bude vytvořena jako součást projektu.

Návrh pracuje s technologiemi jako systém zachytávání a využívání dešťové vody a snaží se o energetickou úspornost. Část fasády připomíná zelení porostlé torzo lodi zaklesnuté do těla věže a tematicky odkazuje na ekologii a dopady klimatických změn – má představovat záchranu pro lidstvo.

Časový horizont:

Projekt Top Tower získal pozornost domácích i zahraničních médií. Developerem je společnost Trigema, která by v ideálním případě chtěla začít stavět již v roce 2021.

Podobné nabídky