04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

Více aktualit

Developerský projekt Top Tower

V přípravě
Seydlerova, Stodůlky, Praha 5

Detaily

O projektu

O projektu: Přímo u stanice pražského metra Nové Butovice by v budoucnu mohla stát nejvyšší budova České republiky. Projekt s názvem Top Tower vytvořil architekt Tomáš Císař ze studia Black n´ Arch spolu se sochařem Davidem Černým. Jedná se o 135 m vysokou multifunkční věž kombinující několik funkcí. V suterénu vznikne velká kapacita veřejných parkovacích míst doplněná parkovacím domem nedaleko věže. V přízemí a prvním patře budou obchody, služby a multifukční kulturní centrum, ve vyšších podlažích kanceláře a horní část bude zabírat nájemní bydlení s atraktivními výhledy.

Na špici stavby vznikne veřejně přístupná vyhlídka. Uvažuje se také o podobě a využití přilehlého veřejného prostoru s výstupy stanice metra Nové Butovice. Ten bude navazovat na pěší zónu, která povede od metra přes Sluneční náměstí na stanici Hůrka, a která bude vytvořena jako součást projektu.

Návrh pracuje s technologiemi jako systém zachytávání a využívání dešťové vody a snaží se o energetickou úspornost. Část fasády připomíná zelení porostlé torzo lodi zaklesnuté do těla věže a tematicky odkazuje na ekologii a dopady klimatických změn – má představovat záchranu pro lidstvo.

Časový horizont: Projekt Top Tower získal pozornost domácích i zahraničních médií. Developerem je společnost Trigema, která by v ideálním případě chtěla začít stavět již v roce 2021.

Developer na přípravě projektu spolupracuje s městskou částí. K výstavbě projektu je třeba udělení výjimky z územního plánu a součinnost obou stran. Ty v říjnu 2020 podepsaly dohodu, podle které se bude developer podílet na revitalizaci okolí projektu – zvýšení parkovacích kapacit, úpravy pěší zóny u vstupu do metra a pěších průchodů pod frekventovanými komunikacemi v okolí.

Více info: www.trigema.cz

Co si o projektu “Top Tower” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty