Developerský projekt top’rezidence Pomezí

Doporučené
Na Pomezí, Košíře, Praha 5

Detaily

O projektu

O projektu: Top’ rezidence Pomezí je projekt bydlení v souladu s přírodou i městem v pražských Košířích. Jeho základní ideou je „bydlení uprostřed zeleně“. Návrh mezinárodních architektonických studií využívá terasovité členění pozemků, díky němuž mají domy dostatek soukromí a zároveň výhledy do zeleně a na panoramata Prahy.

Za projektem stojí společnost KKCG Real Estate Group, která aktuálně doprodává poslední jednotky z I.etapy a nově nabízí byty a domy v etapě II.

I.etapa: V rámci první etapy bude na jaře 2021 k dispozici 90 prémiových bytů ve čtyřech čtyřpodlažních domech s nástavbami. Byty disponují prostornými balkony a terasami. Impozantní jsou v rámci nabídky dvojúrovňové penthousy mající rozměrné střešní terasy. V podzemních podlažích se nachází garážová stání mající přípravu pro dobíjení elektromobilů a společná myčka kol. Každá bytová jednotka má vlastní sklep.

Všechny byty jsou ve vysokém standardu a vyprojektovány jako nízkoenergetické s decentrálním větráním s rekuperací tepla. Součástí jsou venkovní hliníkové žaluzie, elektroinstalace pro ovládání a velkoformátová okna.

II.etapa: Druhá etapa zahrnuje 59 bytů, 38 řadových rodinných domů a 5 exkluzivních vil.

Byty: V rámci čtyřpodlažních bytových domů navržených studiem Bogle Architects je v nabídce 59 bytových jednotek ve velikostech 1kk až 5kk ve vysokém standardu. Všechny disponují balkonem či zahrádkou, přízemní duplexy 5kk s předzahrádkou mají terasu a navíc zahradu. Nabídku doplňují střešní byty – penthousy s prostornými terasami poskytujícími atraktivní výhledy na scenérii Prahy.

Řadové rodinné domy jsou nabízeny ve 3 kategoriích, které se liší velikostmi a architektonickým návrhem. Všechny mají vlastní zahrady za domem a předzahrádky, které je oddělují od veřejného prostoru – ulice. Velký důraz je kladen na soukromí každého domu, urbanistické uspořádání celého souboru a kvalitu veřejného prostoru mezi domy. V rámci souboru vznikne například multifunkční a dětské hřiště a také prostor pro piknik. Autory návrhů domů jsou ateliéry Bogle Architecs, Pavel Hnilička Architekti a rakouský ateliér Baumschlager Eberle Architekten.

Lokalita: Top‘ rezidence Pomezí se nachází v lokalitě na Praze 5, v městské části Košíře, v ulici Na Pomezí. Jedná se o místo obklopené zelení a tímto je tak součástí přírody s efektivní dostupností do centra města Prahy 5. Většina bytů poskytuje výhled do přírodního parku Košíře – Motol či na pražské panorama.

Předností je výborná dostupnost městské hromadné dopravy, neboť nejbližší stanice metra linky B – Jinonice se nachází pouze 17 minut chůze pěšky. Letiště Václava Havla je vzdáleno 15 minut jízdy automobilem. Vlaková zastávka Praha – Cibulka se nachází v těstné blízkosti (250 m).

Kvalita bydlení je umocněna občanskou vybaveností. V rámci vzdělávání se zde nachází základní a mateřská škola, Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy, gymnázium i mezinárodní škola. V rámci sportovního vyžití je v blízkém okolí k dispozic squashpark, tenisový a golfový klub. A především okolí je obestřeno zelení a přírodou. Nejen na procházky a výlety lze nejblíže navštívit Přírodní park Košíře – Motol, dále je v blízkosti rozhledna Cibulka, přírodní památka Vidoule či Prokopské údolí.

Lokalita

Na Pomezí, Košíře, Praha 5

Co si o projektu “top’rezidence Pomezí” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty