30.09.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

28.09.2023

Nuselský pivovar: v prodeji jsou nyní lofty v historické části projektu

26.09.2023

Rezidence Chodovec: byl spuštěn prodej bytů na Praze 4

24.09.2023

Nad Zlatou řekou: v prodeji jsou stavební pozemky v okrese Benešov

20.09.2023

Výhledy Řeporyje: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

Více aktualit

Transgas Praha - Developerský projekt na místě bývalého Transgasu

V přípravě
Vinohradská, Vinohrady, Praha 2

Detaily

  • Stav:
  • Developer:
  • Městská část / kraj:
    Praha 2
  • Lokalita:
    Vinohrady

O projektu

Transgas Praha - ve Vinohradské ulici nedaleko Václavského náměstí připravuje developerská společnost PSN ve spolupráci se společností Penta Real Estate projekt bytového domu, který kromě moderního bydlení v centru Prahy nabídne i kanceláře a další komerční prostory v přízemí.

Projekt se bude realizovat na pozemku bývalé budovy společnosti Transgas, která byla postavena v 70. letech. Jedná se o jedinečný projekt v centru Prahy, kde volné pozemky již nejsou k dispozici. Noví rezidenti budou mít příležitost bydlet v samém srdci Prahy a zároveň využívat prostory pro komerční aktivity a služby, které budou součástí projektu. Nový polyfunkční dům tak přispěje k dalšímu oživení oblasti kolem Václavského náměstí.

Původní budovy někdejšího Plynárenského centrálního dispečinku Transgas a ministerstva paliv a energetiky byly v posledních dvou letech již odstraněny. Konečná podoba projektu a jeho načasování je podle ředitele společnosti PSN Pavla Citty zatím v jednání, začátek výstavby je předpokládán v roce 2024.

Lokalita

Vinohradská, Vinohrady, Praha 2

Co si o projektu “Transgas Praha - Developerský projekt na místě bývalého Transgasu” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty