03.10.2022

Kolčavka: v prodeji jsou byty na Praze 9

01.10.2022

Rezidence Bella Vista: v prodeji jsou byty v pražské Troji

30.09.2022

Green Port Strašnice: projekt byl zkolaudován

29.09.2022

Kutnohorské Zahrady: v prodeji jsou rodinné domy ve Středočeském kraji

28.09.2022

Bytový dům Dalejská: byl spuštěn prodej bytů na Praze 5

Více aktualit

Developerský projekt U Milosrdných

V přípravě
U Milosrdných, Staré Město, Praha 1

Detaily

O projektu

Na Starém Městě v prostoru mezi Anežským klášterem a areálem Nemocnice Na Františku vzniká projekt nového rezidenčního domu U milosrdných, který realizuje společnost V Invest Development s.r.o. Vizuální podobu projektu zpracovalo architektonické studio architekta Zdeňka Fránka. Největší výzvou pro architekty a designéry bylo skloubit moderní funkční interiér a vnější vzhled budovy tak, aby respektoval okolní historickou zástavbu.

Bytový dům bude mít šest nadzemních a dvě podzemní podlaží. Dům vytvoří nároží ulic Kozí a U Milosrdných a nabídne 28 bytových jednotek. Rozměrnější bytové jednotky se nachází ve vyšších podlažích, kde jsou projektovány až pětipokojové byty. Součástí každého bytu je lodžie.

Ve vstupním prostoru v přízemí se nachází recepce a společné prostory. Je zde také přístup ke dvěma výtahům, které umožňují parkování vozidel v podzemní garáži. V přízemí vzniknou obchodní prostory, které dům funkčně propojí s okolními ulicemi. Vstupní nádvoří domu se stane organickou součástí veřejného prostoru ulice U milosrdných. Vnější fasáda je řešena tak, aby plynule navazovala na okolní zástavbu.

Projekt je ve fázi přípravy a jeho dokončení je plánováno v průběhu roku 2022.

Lokalita

Rezidenční dům U milosrdných vznikne Na Starém městě v Praze 1 v proluce mezi Anežským klášterem a areálem Nemocnice Na Františku (nároží ulic Kozí a U Milosrdných). Jedná se o prestižní lokalitu v srdci historického centra Prahy blízko nábřeží Vltavy. V bezprostředním okolí je k dispozici veškerá občanská vybavenost, restaurace, kavárny, příležitosti ke kulturnímu vyžití i nejznámější pražské památky.

Lokalita

U Milosrdných, Staré Město, Praha 1

Co si o projektu “U Milosrdných” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty