Developerský projekt Uniq Tesla II

V přípravě
Dělnická, Holešovice, Praha 7

Detaily

O projektu

Lokalita: Projekt Uniq Tesla II je připravován v návaznosti na projekt Uniq Tesla. V rámci něj vznikla díky rekonstrukci budovy bývalé továrny Tesla vznikla pražských Holešovicích administrativní budova podle návrhu architektů ze studia Bogle architects.

Brownfield po továrně Tesly zabíral celý městský blok v blízkosti Libeňského mostu a je vymezený ulicemi Dělnická, Tusarova, Jankovcova a V Háji. Jedná se o lokalitu Holešovic na Praze 7. V aktuální druhé fázi by ho měly doplnit novostavby s rezidenční funkcí doplněnou podzemními garážemi, službami a obchody v parteru.

O projektu: Podle současného plánu vznikne celkem 8 sedmipodlažních bytových domů a 365 bytových jednotek. Uvnitř bloku se počítá s vytvořením klasického holešovického zeleného vnitrobloku přístupného rezidentům. Zeleň se plánuje využít i na střechy bytových domů.

Zároveň vedení městské části klade na developera požadavek úpravy a zkvalitnění veřejného prostoru v lokalitě – vybudování chodníků, dodržení charakteru zástavby z hlediska různorodosti fasád domů nebo výsadbu zeleně. Při ulici Dělnická vznikne 15 metrů široký veřejný park.

Developerem projektu Uniq Tesla II je společnost LEXINGTON s.r.o. Výstavba je plánována od druhé poloviny roku 2021 s předpokládaným ukončením do konce roku 2023.

 

Lokalita

Dělnická, Holešovice, Praha 7

Co si o projektu “Uniq Tesla II” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty