Věčná Ječná

Aktualizováno: 1 prosince, 2015
Věčná Ječná
Adresa Ječná, Nové Město, Praha 2
K nastěhování od 2020
Počet jednotek 16
Velikost jednotek 1+kk
Plocha (od - do) 24 - 34m2
Developer Věčná Ječná, s.r.o.


O projektu:

Dům po kompletní rekonstrukci, to je Rezidence Věčná Ječná, která se nachází na Praze 2 - Novém Městě. Název projektu má připomenout, že jde o jednu z nejvýznamnějších disidentských adres, která byla ve 2. polovině 20. století úzce spjata s undergroundem. Původní stavba pochází z roku 1910 a její historické prvky budou zachovány, ovšem dům získá novou střechu a okna, nové rozvody elektřiny, vody a vzduchotechniky a také bude vybaven novým výtahem.

Celkem se zde nachází 16 jihovýchodně orientovaných nových bytů o plošných dispozicích 1+kk a ploše od 23,9 m2 do 34,1 m2. Tři z 16 bytů mají balkon. Dokončení rekonstrukce objektu je plánováno na podzim 2020, kdy by byty měly být připraveny k nastěhování.

Lokalita:

Z mimořádně atraktivní polohy v samotném srdci Prahy těží Rezidence Věčná Ječná, situovaná na Praze 2-Novém Městě do ulice Ječná 7. Na Václavské náměstí je to pouhých deset minut chůze, na Karlovo náměstí pouhé 3 minuty, vynikající je dopravní dostupnost, v těsné blízkosti jsou dvě stanice metra. Jde o byty, které ocení lidé, kteří jsou rádi v centru dění, potřebují mít všude blízko a dokážou využít výhod bydlení v nejužším turistickém centru Prahy v těsném sousedství atraktivních památek. Zároveň jde o byty vhodné i jako investice ke krátkodobým i dlouhodobým pronájmům.

Sport, Relax, příroda: Ze sportovních příležitostí se nabízí k využití 2,4 km vzdálená Sportovní hala Folimanka v ulici Na Folimance zaměřená na basketbal a také 2 km daleko Tenisový klub Vyšehrad v Lumírově ulici. 1,9 km stojí v Polské ulici Sokol Vinohrady, který nabízí bazén a brouzdaliště, tělocvičny a řadu sportovních klubů včetně atletiky nebo fotbalu. 1,1 km od rezidence funguje v Jungmannově ulici Česká akademie jógy a 934 je v Myslíkově ulici otevřena Spinning aréna. Nejbližší park se rozkládá 106 m daleko přímo na Karlově náměstí. Oblíbeným cílem půldenních i celodenních výletů se stává Vyšehrad a jeho park, který se nachází 1,9 km od rekonstruovaného domu a park Folimanka, který je o půl kilometru blíže.

Nákupy a služby: Pouhých 385 m od obytného domu se na Karlově náměstí rozkládá nákupní Galerie Atrium, kde se nachází supermarket Billa a celá řada dalších obchodů. Narazíte tu i na pobočku České pošty.

Vzdělávání: MŠ Na Zbořenci vzdálená pouze 895 m přijímá děti. Velmi blízko to budou mít i školáci, protože ZŠ u svatého Štěpána je daleko jenom 648 m.

Kultura: V těsné blízkosti, pouhých 49 m přes ulici, se nalézá kostel sv. Ignáce z Loyoly, kde se někdy konají i koncerty vážné hudby. Přímo na Karlově náměstí ve vzdálenosti 399 m promítá oblíbené komorní kino MAT. Na Václavském náměstí a kolem něho je spousta divadel, obyvatelé rezidence v Ječné ale budou mít nejblíže Divadlo v Řeznické, které hraje jenom 552 m od domu. V blízkosti je otevřeno mnoho odborných knihoven, čtenáře z řad široké veřejnosti ale přivítá hlavně 590 m vzdálená pobočka Městské knihovny.

Zdravotnictví: Doslova na rohem, jenom 172 m, máte lékařskou péči - polikliniku VFN na Karlově náměstí.

Doprava: Pouhé 202 m od domu se nalézá vstup do stanice metra Karlovo náměstí na lince B.707 m od rezidence narazíte na stanici metra I.P. Pavlova na trase linky C. Prakticky před domem, jenom 49 m, se nachází stanice tramvaje Štěpánská, kde zastavuje hned několik tramvajových linek křižujících centrum Prahy. Jednoduchý je 837 m vzdálený výjezd autem na Karlovo náměstí, odkud se můžete dostat dál do různých částí Prahy.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (53 hlasů, průměr: 4,90 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky