Developerský projekt Viktoria Žižkov Center

V přípravě
Seifertova, Krásova, Žižkov, Praha 3

Detaily

O projektu

O projektu: V příjemné pražské čtvrti Žižkov se připravuje developerský projekt Viktoria Žižkov Center. Staví se na rohu Krásovy a Seifertovy ulice na Praze 3. Budování novostavby bude zahájeno v roce 2018. Již nyní je jasné, že zde vznikne celkem 179 nových bytů a dům se stane polyfunkčním objektem. Vynikající je jeho poloha velice blízko centra včetně Václavského náměstí i Hlavního nádraží. Vyšší patra budovy nabídnou široký rozhled výhled na různé části města včetně Pražského hradu. Půjde o velmi moderní rezidenční bydlení. Developerem a prodejcem nového bytového areálu je společnost CTR group a.s.

Byty: O plošných dispozicích jednotlivých nových bytů v rámci bytového komplexu Viktoria Žižkov Center a jejich cenách se informujte u prodejce, kterým je společnost CTR group a.s. Již nyní je ale jasné, že rezidenční areál této novostavby netvoří jenom byty, ale bude zde umístěn také komerční prostor o rozloze 4000 m2. Vzhledem k tomu, že jde o velmi atraktivní lokalitu pro stavbu bytového komplexu, který bude ležet blízko centra města, vybavení bytů bude nadstandardní. O standardy se můžete zajímat u prodejce bytů. Některé byty ale například budou vybaveny saunou nebo whirpool vany.

Lokalita: Jak jsme se již krátce zmínili, developerský projekt Viktoria Žižkov Center nabídne pro budoucí rezidenty výbornou polohu pro život v centru města. Stavět se bude na Praze 3 v městské čtvrti Žižkov (na rohu Krásovy a Seifertovy ulice) a dostupnost i občanská vybavenost je zde velmi dobrá.

O společenské vyžití budete mít na Žižkově postaráno opravdu dokonale. Jednoznačnou jedničkou je v tomto směru Žižkovské divadlo Járy Cimrmana v ulici Štítného. Kdo má rád humor spojený s dvojicí Svěrák+Smoljak, určitě by se sem měl alespoň jednou vydat. Krátká projížďka autem trvající jenom jednu minutu a jste přímo u divadla. Případně se můžete projít pěšky a jste tam za 3 minuty. Kromě Cimrmanů ale na Žižkově sídlí i další divadlo. V Husitské ulici hraje divadlo Ponec, které se zaměřuje především na soudobý tanec. Pěší cesta na jeho představení potrvá 9 minut, autem 7 minut.

Nezvykle bohatý je Žižkov také na kina. Proslulé kino Aero v Biskupcově ulici promítá hodně artových filmů pro filmové fanoušky. Na promítání si zajedete tramvají číslo 9 a vystoupíte tam za 14 minut. Jízda autem k němu potrvá 8 minut. Jestliže ovšem máte čas a chuť, můžete zvolit pěší procházku, kdy půjdete zhruba 24 minut. Široká filmová veřejnost si přijde na své v Cinema City Flora a IMAXu na Vinohradské ulici. Tam pojedete tramvají číslo 5 celkem 6 minut, a nebo autem 4 minuty či se projdete asi 18 minut pěšky. Za pozornost ovšem samozřejmě stojí i Filmový klub Vysoké školy ekonomické. U něj jste pěšky za 6 minut, nebo autem za 3 minuty. Do knihovny můžete vyrazit do Husitské ulice, zvládnete to za 6 minut pěší chůze nebo také 4 minuty autem.

Nadšení budou i milovníci přírody, kteří najdou na Žižkově dostatek prostoru pro relaxaci. Vrch Vítkov je se tyčí do výše 270 metrů nad mořem a na něm se nachází lesopark, na bocích poté les. Jde o ideální příležitost pro vycházky a výlety. K parku směřujícímu k Vítkovu dojdete za 14 minut, autem dojedete za 6 minut. Mezi Olšanskými hřbitovy a vítkovským vrchem najdete park Parukářka, kde nechybí ani tři dětská hřiště. Kromě odpočinku si tu užijete i pěkný výhled na Prahu. Můžete si do něj sjet za 8 minut některou z tramvajových linek číslo 5, 9, nebo 26, případně dojít pěšky, což stihnete za 11 minut. Konečně cesta autem trvá 3 minuty. Kromě toho se můžete jít projít i do Riegrových sadů na pomezí Žižkova a Vinohrad. Cestu tam pěšky stihnete za 9 minut, autem za 5 minut.

Jednu jedinou minutu vám potrvá cesta po Seifertově ulici do podniku Victoria bowling, kde si můžete zahrát kuželky. Rovněž za pouhou minutu dorazíte ke stadionu Viktoria Žižkov. Velmi komplexní sportoviště pro celoroční využití najdete v hotelu Olšanka na Táboritské ulici. Nachází se zde plavecký bazén pro veřejnost, posilovnu, saunu, prostor pro badminton a stolní tenis, kurzy aqua aerobiku a dalšího cvičení. Cesta k hotelu potrvá buď 4 minuty a to tramvají číslo 5, 9, nebo 26, případně pěšky za 11 minut. Autem jste tam za 2 minuty. Sportovní a rekreační areál Pražačka v ulici Za žižkovskou vozovnou umožňuje koupání ve venkovním i krytém bazénu, posilování, k dispozici dává i hřiště. Vozem k areálu dojedete za 10 minut, tramvají číslo 9 za 17 minut, pěšky se projdete 32 minut. V Pitterově ulici se nachází Sportovní klub Žižkov Praha obhospodařující zdejší tenisové kurty. Tramvají se k němu dostanete za 11 minut. 4 minuty bude trvat cesta autem, pěšky celkem 20 minut. Zázemí pro bílý sport zájemci objeví i v Tenisovém centru Olšanská v Chelčického ulici. Pěší procházku k němu zvládnete za 13 minut, tramvají číslo 5, 9, nebo 26 minut tam pojedete celkem 7 minut, autem to stihnete za 3 minuty.

Nejblíže je ze Žižkova ze Seifertovy ulice dostupná pro lékařskou péči Poliklinika Agel v Italské ulici. Najdete zde jak zázemí praktických lékařů, tak i řady odborných ambulancí. Dopravíte se sem autobusem číslo 135 za 11 minut nebo tam dá dojít i pěšky za 12 minut. Asi 8 minut trvá cesta autem. V areálu se zároveň nachází i lékárna, kde můžete pořídit i léky. Samozřejmě má stejnou docházkovou a dojezdovou vzdálenost.

Nejblíže je mateřská škola Jaroslava Seiferta sídlící ve Vlkově ulici pouhé 3 minuty pěší chůze od domu. Autem je to jenom 2 minuty. Z mateřských škol je velice blízko MŠ ve Vozové ulici, kam se pěšky dostanete za 8 minut, autem za 4 minuty. Ve Fibichově ulici je soukromá školka Panda Learning center. Docházková vzdálenost je 6 minut, dojezdová vzdálenost 3 minuty. Školka a jesle Koala sídlí také v ulici Na Švihance, což je 9 minut pěšky a 7 minut vozem.

Základní škola se nalézá ve Vlkové ulici a dojdete k ní buď po 3 minuty trvající procházce, nebo 2 minutové jízdě autem. Další základní školu najdete na Havlíčkově náměstí, což je 2 minuty autem nebo také 7 minut pěšky. V ulici Štítného potom narazíte na Základní uměleckou školu. Chcete-li se k ní dopravit, stihnete to za 3 minuty pěší chůze nebo minutu jízdy autem. Další ZŠ sídlí také na Náměstí Jiřího z Poděbrad, což je buď 11 minut pěšky, 13 minut metrem linku A a tramvají číslo 5 či 5 minut autem.

Nákupní možnosti zajistí především OC Atrium Flora, které se nachází se na Vinohradské ulici u stanice metra Flora a zahrnuje hypermarket Albert, dále řadu obchodů zaměřených na prodej obuvi, oděvů, elektroniky i domácích potřeb. Autem se k němu dostanete za 4 minuty, tramvají číslo 5 za 6 minut a pěšky za 18 minut. Další Albert nabízí zákazníkům zboží i na Ondříčkově ulici. Sem zajedete některou z tramvajových linek číslo 5, 9, nebo 26 za pouhých 6 minut. Můžete také jít pěšky, což vám potrvá 10 minut a v neposlední řadě se i svézt autem za 3 minuty.

Z kulturních památek je nepřehlédnutelným srdcem Žižkova trojlodní kostel svatého Prokopa na Sladkovského náměstí vystavěný v novogotickém slohu v letech 1899-1903 podle projektu architekta Josefa Mockera. Dojezdová vzdálenost autem je k němu 1 minuta, docházková vzdálenost 4 minuty. Za pozornost stojí i nedaleký kostel svaté Anny vybudovaný pro změnu v secesním stylu v Ostromečské ulici. Pěšky tam dorazíte za 15 minut, autobusem číslo 133 nebo 207 cestu stihnete za 12 minut. Ovšem můžete jet i tramvají, a to některou z linek číslo 5, 9, nebo 26, přičemž vám cesta potrvá celkem 13 minut. Pojedete-li autem, musíte počítat s časem zhruba 7 minut.

Na Olšanském náměstí, které je jedním z živých center čtvrti, stojí kostel svatého Rocha v barokním slohu. Lemuje Olšanské hřbitovy. K němu je dojezdová vzdálenost autem 5 minut, tramvajemi 5, 9, nebo 26 celkem 7 minut a pěší procházka se dá absolvovat za 13 minut. Mezi zdejší významné stavby patří Žižkovský vysílač, který jako varovný prst trčí ze zástavby přímo na hranicích mezi Žižkovem a Vinohrady v Mahlerových sadech. Ze svých vyhlídkových plošin nabízí nádherný pohled na celé město, nachází se zde i restaurace. Pěšky se sem dostavíte za 8 minut, autem to zvládnete za polovinu času. Na náměstí Winstona Churchilla se nachází nepřehlédnutelná budova odborových svazů ze 30. let 20. století, která dnes tvoří celorepublikovou odborovou centrálu. Pomalou pěší chůzí jste u něj za 5 minut, autem jste tam za 2 minuty. V Památníku na vrchu Vítkov navíc najdete Armádní muzeum, což potěší především muže, jejichž koníčkem je vojenství. Příjemnou procházkou se k němu dostanete za 13 minut, autem za 7 minut.

Nejbližší pobočka České pošty se nalézá v Hybernské ulici u Masarykova nádraží. Tramvají číslo 5 nebo 26 jste tam za 8 minut, autem to bude trvat přibližně o minutu méně a pěšky za 14 minut.
Tři minuty pěšky od domu na Seifertově ulici narazíte na bankomat. Jedná se o bankomat Reiffeisenbank. Autem k němu sjedete za minutu.
Chcete-li si někam zajít na něco dobrého k snědku, v těsné blízkosti domu se nachází hned několik restaurací. Přímo přes ulici, kde jednoduše pouze přejdete na druhou stranu, se nalézá restaurace Sklep na Seifertově ulici. Cesta vám potrvá pouhou minutu. Další občerstvení Yes burger se také nalézá přes ulici, a to v Krásově ulici. I sem zvládnete cestu za pouhou jednu minutu.

Doprava je vyřešena velmi dobře, protože stanice tramvaje Husinecká je umístěna v podstatě přímo před domem. Stačí vám minuta pěší chůze, abyste k ní dorazili. Jezdí tudy tramvajové linky číslo 5, 9, a 26. Linka číslo 5 má jednu konečnou u Ústředních dílen DP, druhou v Divoké Šárce. Další z linek, na které zde můžete nastoupit, je číslo 9, která je hlavní páteřní linkou a vede z Hlavního nádraží na Ohradu a dále na Spojovací. Jde o trasu z konečné na Sídlišti Řepy až na Spojovací. Konečně poslední z trojice odsud odjíždějících tramvajových linek, číslo 26, má své konečné v Divoké Šárce a na Nádraží Hostivař. Všechny tři tramvaje navazují na řadu stanic metra, v nejbližším okolí rezidence je to především Hlavní nádraží na trase C a také Flora na trase A a Masarykovo nádraží na trase B. Tramvají číslo 9 se dostanete za pouhých 7 minut jízdy na Václavské náměstí. Ke Hlavnímu nádraží se dostanete za 10 minut pěšky nebo za 2 minuty autem či za 3 minuty tramvají číslo 5,9, nebo 26. Velmi dobře dostupná je odsud rovněž stanice autobusů číslo 133 a 175 a 207 u Památníku. Autobus číslo 133 spojuje Sídliště Malešice a Florenc, 175 propojuje Florenc a Sídliště Petrovice, 207 potom spojuje Ohradu a Staroměstskou. Autobusem číslo 133 a 175 se odsud můžete dostat k autobusovému nádraží Praha-Florenc a stanici metra Florenc, autobusem číslo 175 potom k metru na Floru, Strašnickou, Skalku. V budoucnosti až dojde je stavbě linky metra D, konkrétně její druhé etapy, by mělo být propojeno Hlavní nádraží s Žižkovem. Výborná je i silniční doprava, protože ze Seifertovy ulice sjedete přímo na Wilsonovu ulici před Hlavním nádražím, tedy na magistrálu, ze které můžete dojet kamkoli. Velmi rychle se dostanete i na Florenc.

Lokalita

Seifertova, Krásova, Žižkov, Praha 3

Co si o projektu “Viktoria Žižkov Center” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty