Vila Mrštíkova

Aktualizováno: 26 srpna, 2015
Vila Mrštíkova
Adresa Mrštíkova, Strašnice, Praha 10
K nastěhování od 12/2018 (vyprodáno)
Počet jednotek 23
Velikost jednotek 1+kk – 4+kk
Plocha (od - do) 46 – 92 m2
Developer OPUS Immobilien Praha, s.r.o.


O projektu:

Na velmi příjemné adrese se nalézá nový developerský projekt Vila Mrštíkova, situovaný do městského obvodu Praha 10. Zajímavá novostavba vzniká ve Strašnicích v klidně jednosměrné ulici Mrštíkova, podle které také získala svůj název. Ve čtyřpodlažní budově se bude nacházet celkem 23 nových bytů. Jde o samostatnou vilu, která se nachází přímo uprostřed parku. Orientace domu je na všechny světové strany, s tím, že byty poskytují výhled na klidné části Strašnic, kde je postavena řada starých vilek nebo činžovních domů. Celkem tři světové strany pokrývá výhled na vilky, z jedné strany k domu přiléhá park. Prodej bytů byl zahájen v polovině června letošního roku, dokončení projektu se plánuje na duben roku 2018. Výstavbu jako developer zajišťuje společnost Reko a.s. Prodej bytů má na starosti realitní kancelář OPUS Immobilien Praha. se sídlem na náměstí I.P: Pavlova na pražském Novém Městě.

Byty:

Rezidenční areál Vila Mrštíkova nabízí nové byty o velikosti 1+kk až 4+kk. Většinou jde o byty s dispozicemi 1+kk, které je ale možné velice jednoduše upravit na 2+kk a dále byty typ 3+kk a 4+kk. Jejich rozloha se pohybuje od 45,53 do 91,48 m2. Ceny se pohybují od 3,3 milionu Kč včetně DPH do 8,2 milionu Kč včetně DPH. Jde o pouze orientační ceny, které je samozřejmě nutné před vlastním nákupem ještě prověřit. Budova samozřejmě má také podzemní garáže se 17 parkovacími stáními. Nechybí zde rovněž prostory určené pro kola a kočárky, místnost pro úklid samozřejmě také sklepy. Navíc každá bytová jednotka má balkon nebo terasu, přičemž terasy jsou obvykle přístupné ze všech pokojů. Byty v prvním nadzemní podlaží mají předzahrádky. V domě je vybudováno klasické dvouramenné schodiště a kromě něj se zde nachází také bezbariérový osobní výtah.

Pokud hovoříme o standardech jednotlivých bytů, jde o cihlovou stavbu. V jednotlivých místnostech bytů jsou jako podlahová krytina pokládány dřevěné parkety a vnější otvory tvoří dřevěná eurookna. Vnitřní omítky bytů jsou štukové, kuchyňská linka není součástí standardů, zajišťuje si ji každý klient sám. Ve standardu jsou koupelny s vanou a samostatné WC, což se týká bytů 1+kk, 2+kk a 3+kk. Byty 4+kk mají koupelnu s vanou, dvěma umyvadly a WC a dále ještě navíc disponují samostatným WC. Kromě toho v největších bytech s dispozicemi 4+kk nechybí šatna. Předsíň bytů 3+kk je dostatečně velká, aby umožnila zabudování vestavných šatních skříní. Ke všem bytům náleží sklep v prvním podzemním podlaží a je zahrnutý do ceny bytu. Je možné k bytovým jednotkám přikoupit také parkovací stání, které není součástí ceny bytu. Samozřejmě, že jsou v bytech elektrorozvody na 230 V, dálkový vodovod, veřejná kanalizace a napojení na ni. Topení je zde ústřední plynové.

Lokalita:

Příjemnou lokalitu nedaleko centra Prahy nabízí k bydlení developerský projekt s názvem Vila Mrštíkova. Nalézá se v městském obvodě Praha 10 ve čtvrti Strašnice, v Mrštíkově ulici. Novostavba je zasazena do zeleně. Ocitáte se ve staré části Strašnic, kterou tvoří především výstavba jednoduchých měšťanských domů a vilek především z počátku 20. století a Nové Strašnice, zbytky původní vsi.

Pokud chcete v této čtvrti poznávat, jaké kulturní památky se zde nacházejí, máte možnost, protože od konce října roku 2014 tu dokonce existuje naučná stezka Strašnicemi se začátkem u stejnojmenné stanice metra. Každý, kdo má zájem, může si stezku projít a v jejích jedenácti zastaveních se velmi stručně seznámit se všemi zdejšími kulturními památkami. Jde o procházku dlouhou přibližně 3,5 km. Jaké památky vám představí? V letech 1992-1994 byl v katastru Strašnic vybudován nový římskokatolický kostel Neposkvrněného početí Panny Marie. Má docela netradiční podobu trojbokého jehlanu, která připomíná stan, jenž se tyčí na rohu ulic Ke Strašnické a Krupské, hned vedle něho najdete i budovu bývalé strašnické fary. Docházková vzdálenost činí 8 minut, dojezdová vzdálenost tramvají číslo 26 činí také 8 minut. Pokud se rozhodnete pro automobilovou dopravu, můžete to sem stihnout za 4 minuty. Na Vinohradské ulici objevíte evangelický hřbitov založený už kolem roku 1795, který se v současnosti opravuje. Hned vedle je také pražské krematorium z roku 1931. Sem do těchto končin je docházková vzdálenost od domu 6 minut a dojezdová vzdálenost tramvají číslo 26 také 6 minut. Autem sem dojedete za 4 minuty. Svoji budovu určenou pro bohoslužby má v Kralické ulici sbor Českobratrské církve evangelické. Autem k němu doputujete za 6 minut, pěšky se to dá stihnout za 5 minut. Ve Vilové ulici ve Strašnicích narazíte na sbor Adventistů sedmého dne. Pěšky je to procházkou pouhé 3 minuty, autem se to dá zvládnout 5 minut. Za pozornost stojí i Trmalova vila vybudovaná v období 1902–1903 ve Vilové ulici známým architektem Janem Kotěrou. K ní dojedete za 4 minuty autem, nebo 2 minuty pěší chůze. Delší doba jízdy autem je způsobena tím, že Mrštíkova ulice je jednosměrka.

Za zábavou a kulturou strašničtí obyvatelé nejčastěji vyrážejí do kulturního domu Barikádníků, kterému místní přezdívají „Barča“. Nachází se ve strašnické Saratovské ulici. Dojdete tam za 3 minuty pěší chůze nebo také minutu jízdy autem. Až do roku 1992 se do strašnického divadla Solidarita ve stejnojmenné ulici chodilo na Divadlo Járy Cimrmana, které se ale ve zmiňovaném roce přestěhovalo. Dnes se zde svým divákům pravidelně představuje především Divadlo X10. Ve Strašnickém divadle Na solidaritě také funguje kino promítající i ty nejžhavější novinky. Pokud si sem budete chtít zajet na představení nebo do kina autem, zvládnete to za pouhých 5 minut. V případě, že si vyberete cestu městskou hromadnou dopravou, můžete využít buď tramvaj číslo7 nebo autobus číslo 175, v obou případech pojedete 9 minut. Pěšky se sem dopravíte přibližně za 12 minut. Na divadlo se ovšem chodí i do bývalé farní kaple, které se stala domovem pro Divadlo Miriam. Hrají se zde představení pro malé diváky včetně škol i pro dospělé. Toto divadlo se nalézá v ulici Ke Strašnické, kam se dá pěšky dostavit za 8 minut. Tramvají číslo 26 všechno potrvá celkem 8 minut, autem to zvládnete za 7 minut.

Nedaleko Mrštíkovy ulice se vyskytuje se zde poměrně velké množství zeleně, vlastně se dá říci, že celá vila je situována přímo do parku. Ovšem není to jediná oáza klidu v okolí, ve Strašnicích je jich celá řada. Největší prostor pokud jde o zelenou plochu, zaujímá Strašnický park s rozlohou 3,4 ha, situovaný v ulicích V Olšinách, Nosická, K rybníčkům, Gutova a Na Hroudě. Vzdálený je 7 minut cesty autem, nebo stejnou dobu pěší chůze. Dále za ním následují dva větší parky o shodné rozloze 2,7 ha. První z nich se nalézá v ulici V Úžlabině, což je 11 minut jízdy tramvají číslo 7 či případně 14 minut jízdy autobusem číslo 188. Autem je to 5 minut, pěšky 18 minut. Druhým parkem je Jiráskova alej umístěná mezi ulicemi V Olšinách, Dětská a Novostrašnická. Vzdálená je 9 minut pěší chůze, 5 minut jízdy vozem či 6 minut autobusem číslo 175. Oddechové prostory v okolí dále rozšiřuje park Na Solidaritě u Černokostelecké, což je 11 minut pěšky, 9 minut tramvají číslo 7 nebo 5 minut autem. Další je park Františka Suchého v ulici Nad Primaskou. Doprava k němu trvá 4 minuty autem, nebo 5 minut pěšky. Park Ivana Jilemnického u Černokostelecké leží ve vzdálenosti 9 minutové pěší chůze nebo 7 minutové jízdy tramvají číslo 26. a park Jiřího Karena v ulici Na Třebešíně, což je asi 17 minut pěšky, nebo stejnou dobu jízdy autobusem číslo 188, případně 15 minut tramvají číslo 26. V těchto případech jde ale už o menší zatravněné plochy.

Jižně nedaleko stanice metra Strašnická narazíte na sportovní areál Gutovka těsně sousedící se základní školou. Nalézá se zde například hojně využívaná umělá lezecká stěna nebo také skatepark pro jízdu na skateboardu. Pořádají se zde i soutěže v tomto sportu. Areál Gutovka je dostupný po 7 minutové pěší chůzi nebo stejně dlouhé jízdě autem. Na Třebešíně se nacházejí tenisové kurty, které může široká veřejnost pravidelně využívat. Dojedete k nim za 16 minut metrem linkou A, za 17 minut autobusem číslo 133 nebo za 18 minut tramvají číslo 26 či případně za 19 minut autobusem číslo 188. Už od roku 1908 existuje ve Strašnicích Sokol. V roce 1991 dostal zpět svojí budovu v Saratovské ulici, kde se v současnosti také nalézá. V současnosti zde opět fungují sokolské oddíly, které pravidelně cvičí. Sokol je od domu v Mrštíkově ulici dostupný za 4 minuty pěšky, nebo jednu minutu autem. Mezi domy je ve čtvrti spousta volně přístupných hřišť. Plánují se zde vybudovat dvě cyklostezky, jedna má vést z Vršovic od Edenu přes Strašnice a dále až na Skalku, do Hostivaře a Petrovic, druhá potom ze Záběhlic přes Strašnice až do lokality Na palouk.

Zdravotní péči zajišťuje Medi-centrum Skalka s.r.o. v Nedvězské ulici, ke kterému se dopravíte za 6 minut metrem do stanice Skalka. Autem to potrvá 9 minut, pěšky 16 minut. Dále je možné využít služeb Polikliniky Medifin, která už se nachází v Plaňanské ulici na území Nových Malešic, ale poskytuje i péči obyvatelům Strašnic. Sem se dá pěšky dostat za 17 minut, autem za 5 minut, tramvají číslo 7 za 13 minut. Pokud pojedete autobusem číslo 188, potrvá to 12 minut. V areálu polikliniky Medifin v Plaňanské ulici se nachází také lékárna, která samozřejmě má stejnou docházkovou a dojezdovou vzdálenost. Další dobře dostupná lékárna se nalézá v ulici U Slavie, kam dojedete tramvají číslo 7 za 12 minut, číslo 22 za 16 minut, autem za 13 minut, nebo pěšky dojdete za 24 minut. Ovšem ještě blíže je lékárna Benu v ulici V Olšinách, což je pěšky pouhé čtyři minuty chůze, autem to stihnete za 5 minut. Mateřská škola se nachází v Útulné ulici. Docházková vzdálenost k ní činí 16 minut, stejnou dobu k ní pojedete autobusem číslo 188, celkem 14 minut sem pojedete tramvají číslo 26. 15 minut potrvá cesta tramvají číslo 7. Autem se k ní dá sjet za 6 minut.

Základní školu naleznete v Hostýnské ulici. Svezete se k ní během 4 minut autem, 9 minut potrvá cesta tramvají číslo 7, 11 minut tramvají číslo 26, 14 minut potom cesta autobusem číslo 188. Pěšky se cesta dá absolvovat za 13 minut. Na nejbližší pobočku české pošty narazíte na Vršovické ulici, což je 10 minut cesty tramvají číslo 7, nebo také 14 minut tramvají číslo 22. Autem to bude 7 minut, pěšky to potrvá 22 minut.

Bankomat naleznete u stanice metra Strašnická, což je 3 minuty pěší chůze nebo 6 minut autem. Tento bankomat provozuje Česká spořitelna. Další bankomat se nalézá na Kodaňské ulici a patří České obchodní bance. Pěšky se k němu dostanete za 22 minut. Bude ale samozřejmě rychlejší vyrazit k němu autem, což se dá stihnout za 9 minut, za 12 minut zvládnete cestu tramvají číslo 7 a 22, nebo autobusem číslo 124 nebo 139.

Nejbližší restaurace Slavoj se nachází přímo v Mrštíkově ulici přibližně 3 minuty pěší chůze nebo minutu jízdy autem. Dále jsou blízko restaurace Ao Xiang v ulici Pod Rapidem, což je 6 minut pěšky a 3 minuty autem. Ve stejné docházkové i dojezdové vzdálenosti se nalézá v ulici U hráze restaurace Strašnická mincovna. V oblasti Strašnic sice nestojí žádné velké obchodní centrum, ale je odsud dobré spojení k NC Eden U Slavie ve Vršovicích, kam strašničtí obyvatelé jezdí pro větší nákupy. Kombinací tramvají číslo 7 a 22 se k němu dopravíte za pouhých 12 minut, autem za stejnou dobu. Pěšky to bude 23 minut. Ovšem supermarketů je zde dost. Billa sídlí na ulici V Olšinách, což je 8 minut pěšky, nebo 6 minut autem. Prodejny Albert se nacházejí potom v ulicích Goyova, což je 8 minut autem nebo 21 minut pěšky nebo 5 minut autem, dále v Tuklatské, kam se dostanete tramvají číslo 7 za 7 minut, autem za 4 minuty pěšky za 15 minut. Poslední Albert se nachází v ulici V Předpolí. Tam dojdete za 8 minut, nebo dojedete autem za 5 minut. Další je Tesco Expres v Přetlucké ulici. K němu dojedete autem za 8 minut, autobusem číslo 175 nebo metrem linkou A za 10 minut. V ulici v Korytech se nalézá Lidl. Můžete k němu dojet městskou dopravou kombinací autobusů číslo 188 a 206, nebo autem za 8 minut, či pěšky za 15 minut.

Ke stanici metra Strašnická vám cesta přímo z Mrštíkovy ulice potrvá pouhé dvě minuty pěšky. Autem byste to zvládli za minutu. Na Václavské náměstí se přitom metrem dostanete zhruba za čtvrt hodiny. Na stanice podzemní dráhy navazují terminály pro městské autobusy. Přímo u Strašnické zároveň staví hned několik autobusových linek. Jde o autobusy číslo 175, 188 a 206. Autobus číslo 175 spojuje Florenc a Sídliště Petrovice, linka číslo 188 propojuje Kavčí Hory a Želivského, linka s číslem 206 dělá okruh kolem Strašnické. Pět minut pěší cesty je to ke stanici tramvaje číslo 7 a 22. Linka číslo 7 jezdí z Radlické na Černokosteleckou, linka číslo 22 z Nádraží Hostivař na Bílou Horu. Ostatně první tramvajové spojení v této lokalitě začalo fungovat už v roce 1908. Na železniční zastávce Nádraží Hostivař staví vlaky mířící do Benešova u Prahy a dále na jih Čech do Českých Budějovic., zároveň jimi můžete dojet na pražské Hlavní nádraží. Pro automobilisty je stěžejní tepnou ulice Průběžná a V Olšinách, která později přechází ve Vršovickou. Velice rychle je možné se od domu dostat také na Vinohradskou ulici, ze které je následně možné sjet dolů k Václavskému náměstí a odtud na magistrálu.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (47 hlasů, průměr: 4,60 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky