04.06.2023

Top rezidence Jenerálka: v prodeji jsou rodinné domy a vily na Praze 6

03.06.2023

Bytový dům Křižíkova: v prodeji jsou byty v okrese Praha-východ

01.06.2023

Bytový komplex Skalka: v prodeji jsou byty na Praze 5

30.05.2023

Rezidence Nad Klášterem: v prodeji jsou byty na Břevnově

28.05.2023

Sudoměřská 23: v prodeji jsou byty na Žižkově

Více aktualit

Developerský projekt Viladomy Dunovského

V prodeji
Dunovského, Chodov, Praha 4

Detaily

O projektu

O projektu: Projekt Viladomy Dunovského vzniká ve stejnojmenné ulici v Praze 11, na místě stávajících, zastaralých a nevyužívaných objektů.

Základním konceptem projektu viladomů je nahradit nevyhovující objekty novým typem komunitního bydlení, tak zvaným cohousingem, který zatím není v České republice příliš rozšířen. Jedná se o vědomě budované společenství, které klade důraz na hlouběji prožívané mezilidské vztahy se současným zachováním nezávislosti. Individualita je tak nahrazena sdílením a spoluprací, stejně tak, jako to bylo u původního objektu, který na místě stál. Kolektivní bydlení ze 30.let tak bude nahrazeno současnou a moderní formou, která respektuje standardy dnešního a budoucího bydlení.

Objekty výškou nepřesahují současnou zástavbu a nenarušují tak okolí. Rovněž šířkou uliční fasády se drží současného řešení. Jsou navrženy tak, aby podporovaly rodinné bydlení, tomu odpovídá i výstavba společného dvora, který mohou všichni obyvatelé využívat. Viladomy nabízí 21 bytů s dispozicí 1+KK - 4+KK. Na žádost investora se podařily vytvořit i garsoniéry, které budou nabízeny s účelem jejich připojení k větším bytům, což umožní i více generační bydlení větších rodin. Každá bytová jednotka má k dispozici sklepní kóji a jedno parkovací stání. Návštěvám bude umožněno venkovní parkování na vlastním pozemku.

Návrh je koncipován s ohledy na ekologičnost a v maximální možné míře používá přístupy, které šetří životní prostředí. Extenzivní zelené střechy, popínavé rostliny na fasádě, intenzivní zeleň na terasách. Použití tepelných čerpadel pro vytápění a instalace solárních panelů včetně dobíjecí stanice pro elektromobily. Skladování dešťové vody, třídění odpadu a kompostování přímo na místě.

Viladomy vyrůstají v jednosměrné ulici Dunovského s minimálním provozem v zástavbě rodinných domů, v klidném prostředí, které je přitom na dosah centru Prahy metrem (metro Chodov a Opatov) i autobusem. Uvnitř vnitrobloku je zahrada určená ke společným aktivitám doplněná budovou se společenskou místností, která umožní aktivní odpočinek a dostatek prostoru pro hry dětí. V těsném sousedství se nachází základní a mateřská škola i soukromá mateřská školka s jazykovou výukou.

Developerem novostavby dvou bytových třípodlažních domů, spojených společnou podzemní garáží a vstupním krčkem, je společnost City Projects Company, jejíž filozofií je dávat developmentu moderní tvář a vytvářet individuální nadčasové bydlení v atraktivních lokalitách. Na trhu se pohybuje už víc než deset let a za sebou má celou řadu úspěšně dokončených projektů. Jením z posledních je exkluzivní Rezidence Abbey View nacházející se v centru Prahy poblíž Karlova náměstí a novostavba šestipodlažní budovy Hamerské terasy na krásném místě v Záběhlicích. Předpokládané datum dokončení je plánováno do konce roku 2022.

Lokalita: Projekt Viladomy Dunovského se nachází v Praze 11, která nabízí obyvatelům plno služeb. Nákupní možnosti a zábavu poskytuje množství obchodů v čele s OC Chodov. Pro sport a relax je možné využít Park u Chodovské tvrze s dětským hřištěm a fitness zónou. V parku je možné si zahrát minigolf či disk golf, pro děti je v centru labyrint a celým jeho prostorem vede dlouhá asfaltová cesta pro cyklisty nebo in-line bruslaře. Pro milovníky sportu a plavání je v blízkém dosahu známý Sportovní areál jedenáctka s bazénem, wellness centrem a sportovní halou. Příznivci adrenalinu mohou navštívit unikátní lezeckou stěnu Free solo. Nepřeberné množství aktivit také nabízí Hostivařský lesopark. Celá jeho oblast o rozloze 150 hektarů je protkána množstvím pěších cest a cyklostezek a v zadní části se nachází ZOO koutek, kde jsou ke spatření bílí jeleni, mufloni, vodní ptactvo a další živočichové. V okolí viladomů jsou také menší obchody s různým sortimentem, pobočka pošty, školky i školy různých stupňů.

Lokalita

Dunovského, Chodov, Praha 4

Co si o projektu “Viladomy Dunovského” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty