Žižkovské Pavlače

Aktualizováno: 8 ledna, 2020
Žižkovské Pavlače
Adresa Koněvova, Žižkov, Praha 3
K nastěhování od 2Q/2022
Počet jednotek 141
Velikost jednotek 1+kk - 4+kk
Developer Moravská stavební - INVEST a.s.


O projektu:

Žižkovské pavlače, to je developerský projekt budovaný v rezidenčním komplexu na Praze 3-Žižkově. V kombinaci novostavby a staré rekonstruované zástavby zahrnující celkem pět budov označovaných písmeny A., B, C, D a E najdete celkem 141 ateliérů a bytů o plošných dispozicích od 1+kk po 4+kk. Rozlohou jde o a ateliéry a byty od 35 m2 do 92 m2. Budovy A a B mají 7 podlaží, budovy C a E celkem 5 podlaží a budova s označením D je šestipodlažní. Ke každé bytové jednotce náleží i sklep, který je v ceně bytu. V přízemí domu budou umístěny obchodní a nebytové prostory. Developerem je Moravská stavební INVEST.

Pro parkování rezidentů jsou určena dvě podzemní podlaží s parkovacími místy. Parkovací místa se dokupují zvlášť. Projekt je charakteristický kombinací historické a novodobé architektury, je velmi citlivě začleněn do současné zástavby zahrnující činžovní domy pocházející z konce 19. století. Přímo z oken bytů se díváte do zeleně sousedního parku Vítkov.

Lokalita:

Developerský projekt Žižkovské pavlače, který vzniká na Praze 3-Žižkově v Koněvově ulici, těží ze svého těsného sousedství s parkem Vítkov, takže rozhodně nepostrádá dostatek zeleně. Žižkov samotný je jako pražská čtvrť typický právě velkým množstvím parků a jeho označení jako zřejmě nejzelenější pražské čtvrti, je jistě pravdivé. Zároveň zde funguje genius loci, za první republiky byl Žižkov čtvrtí plnou svébytných staropražských hospůdek a pulzoval životem. I dnes je v okolí řada dobrých restaurací a hospůdek. Předností projektu je i těsná vazba s centrem Prahy, do srdce města na Václavské náměstí je to pouhých 5 minut cesty. Samozřejmostí je propracovaná občanská vybavenost, zahrnující i blízké nákupní centrum, dvě velké polikliniky a samozřejmě školy a školky. Dopravní dostupnost je vynikající. Kromě městské hromadné dopravy je poloha výhodná i pro automobilisty, kteří se přímo Koněvovou ulicí dostanou na Spojovací a tím pádem i na městský okruh, nebo naopak ve druhém směru do centra města.

Sport, relax, příroda: Za pohybem to také nemáte daleko, 231 m se rozkládá Sport Vítkov, Pražačka, zde je sportovní areál, ve kterém je možné si zahrát volejbal a plážový volejbal a další míčové sporty, rezervovat kurty na tenis. Kromě vrchu Vítkov je na druhé straně jako stvořený k relaxaci 1,5 km vzdálený Vrch Park sv. Kříže neboli Parukářka. Na výlet se můžete vydat do 921 m vzdáleného Národního památníku na Vítkově a projít si park Vítkov. Sportovní a rekreační areál Pražačka ve vzdálenosti 1,6 km nabízí například krytý bazén a saunu, venkovní koupaliště nebo fotbalové hřiště.

Nákupy a služby: Za potravinami to máte velmi blízko, pouze 142 m cesty do supermarketu Billa. Velké obchodní centrum, kde najdete nejenom supermarket Albert, ale i řadu dalších obchodů, představuje Atrium Flora, které se rozkládá 1,4 km daleko.

Vzdělávání: Pouhých 840 m od rezidence přijme vaše děti ZŠ a MŠ Praha 3 Chelčického.

Kultura: Velkou radost budou mít cimrmanologové, protože 999 m od obytného souboru se leží Žižkovské divadlo Járy Cimrmanna. Na dobrý film můžete zajít do 1,3 km vzdáleného kina Aero. Městská knihovna na Žižkově má otevřeno jenom 680 m daleko.

Zdravotnictví: Služby praktických lékařů i řadu odborných ambulancí nabízí 2,1 km vzdálená Poliklinika Agel. Dalším zdravotnickým zařízením je rovněž 2,1 km vzdálené Centrum zdravotní péče Jarov.

Doprava: Pouhých 211 m se nalézá autobusová zastávka Černínova. 855 m od rezidenčního komplexu najdete tramvajovou zastávku Biskupcova. 2,6 km je to ke stanici metra Želivského na trase A. Pouhé 2 km cesty vás dělí od železniční stanice Praha-hlavní nádraží.

Jak se Vám projekt líbí? Ohodnoťte projekt

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (77 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Co si o projektu a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné nabídky