Developerský projekt Lihovar Smíchov

V přípravě
Nádražní, Smíchov, Praha 5

Detaily

 • Stav:
 • Developer:
 • Městská část / kraj:
  Praha 5
 • Lokalita:
  Smíchov - Zlíchov
 • Byty k nastěhování od:
  2023
 • Počet bytů celkem:
  500

O projektu

Na místě původního Lihovaru Fischl a synové, který patřil mezi sedm největších pražských lihovarů, vyroste unikátní rezidenční projekt s více než 500 byty. Architektonické zpracování připomene slavnou historii toho provozu a zároveň originálně naváže na industriálního ducha jižního cípu Prahy.

Areál Lihovar nebude „pouhým“ obytným prostorem, ale doplní a obohatí urbanistický kontext Smíchova. Ojedinělý projekt vdechne staré dělnické čtvrti nový život a stane se místem pro život, práci, setkávání, kulturu i odpočinek. Projekt zároveň nabídne galerii a kulturní centrum v originální budově historické varny a počítá i s výstavbou rozhledny na vrcholu komínu.

Lokalita

Projekt vzniká v brownfieldu bývalého zlíchovského lihovaru na pražském Smíchově, tedy na ulici Nádražní. V lokalitě je skvělá dostupnost hromadné dopravy včetně vlakové, obchodů i škály služeb. Zároveň je v těsné blízkosti i řeka Vltava, která vybízí k relaxaci, procházkám i projížďkám na kole. Malebná zákoutí se zelení pak nabízí nedaleký park Santoška, Sady na Skalce, Mrázovka, či na druhé straně řeky Vltavy okolí Vyšehradu.

Lokalita

Nádražní, Smíchov, Praha 5

Co si o projektu “Lihovar Smíchov” a jeho okolí myslíte? Sdělte nám své zkušenosti s lokalitou či developerskou společností

Podobné novostavby

Všechny doporučené developerské projekty