První bytový projekt Skanska už je napojený výhradně na dodávky zelené energie

16 července, 2021
0 komentářů

Právě v těchto dnech předává Skanska poprvé nové byty včetně smlouvy na odběr zelené energie. Zatímco pro veškeré své stavební aktivity a komerční development využívá firma energii výhradně z obnovitelných zdrojů již od roku 2017, nynější nabídkou chce přispět i k udržitelnému bydlení. Noví vlastníci mohou nabídky využít ve třetí etapě projektu Port Karolína, dodavatelem energie je PRE. Zelená energie bude do budoucna standardem, který Skanska postupně zavede pro všechny nově předávané byty.  

Díky dohodě developera a dodavatele energií zákazníci získávají produkt se 100% podílem dodávky z obnovitelných zdrojů. Dalším benefitem pro zákazníky je smlouva bez jakýchkoliv závazků.

Firma staví od roku 2018 všechny své bytové projekty v souladu s certifikací BREEAM, která garantuje také nižší spotřebu energií. Projekt Albatros Kbely, jehož novou etapu začíná Skanska prodávat právě v těchto dnech, ušetří na spotřebě energie až 32 procent.

Kbely, jehož novou etapu začíná Skanska prodávat právě v těchto dnech, ušetří na spotřebě energie až 32 procent.

Společné analýzy trhu společností Trigema, Skanska a Central Group poskytují přesný obraz vývoje na trhu s novými byty v Praze. Jsou vždy aktuální, přinášejí výsledky ve standardním čtvrtletním cyklu v komplexním pohledu i v detailu. Metodika pomohla kultivovat a profesionalizovat trh.

 

Zda nový vlastník bytu u odběru zelené energie zůstane, závisí pouze na něm.  Cena by v jeho rozhodování ale hrát roli nemusela – podle výpočtů developera se účet za zelenou energii pro dvoučlennou domácnost může lišit o nízké řády desítek korun měsíčně.

zdroj: reality.skanska.cz

Může Vás zajímat:  Konec nákupů "z papíru": Geosan Development zavádí moderní technologie pro prohlídky bytů

Zanechat komentář