Novostavby Běchovice - Nové Byty Běchovice | Projekty Běchovice

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Žádná hodnocení zatím)
Loading...
Promiňte, ale nenašlo žádnou nemovitost podle vašeho kritéria. Zkuste zadat odlišné kritéria.
Čtvrť a její charakteristika

Na území městského obvodu Praha 9 se rozkládá katastrální území Běchovice. Je začleněno do městského správního obvodu Praha 21. Běchovice najdete na mapě Prahy ve východní části metropole poblíž okraje města. Jejich rozloha činí 683 ha. Svoje bydliště tu našlo celkem 2,6 tisíce obyvatel. Tato čtvrť sousedí na severu s Horními a Dolními Počernicemi, na východě s Klánovicemi a Újezdem nad Lesy, na jihu s Kolodějemi a na západě s Dubčí. Jde o původní starou vesnici, v současnosti se zde hodně staví.

Kulturní památky

Poprvé se písemné prameny o Běchovicích zmiňují v roce 1228, kdy se vesnice nachází v majetku kláštera svatého Jiří. Někdy v první polovině 16. Století byla v Běchovicích vystavěna tvrz, ovšem bohužel později zanikla a do dnešních dnů se nedochovala. Jedinou významnější kulturní památkou v Běchovicích je proto zájezdní hostinec Na Staré poště, který stojí v Českobrodské ulici. Dále je zde památník nejstaršího běžeckého závodu v Evropě, který se tudy na trati Běchovice-Praha poprvé běžel roku 1897. Jeho pořadatelem se stal tehdejší ředitel školy.

Zábava

Většinou musíte za zábavou z Běchovic do centra města Prahy, což je městskou dopravou asi 45 minut. Z různých kulturních institucí působí přímo v místě Knihovna Městské částí Praha Běchovice, která čtenářům nabízí knihy na adrese Za Poštovskou zahradou. Různé akce pořádá během roku městská část – například dětský karneval, pálení čarodějnic, pouť, letní kino, drakiádu. Nejrůznější kurzy včetně jazykových a výtvarných, cvičení a volnočasové aktivity nabízí Občanské sdružení Jurta Klub. Kromě toho v Běchovicích funguje například Klub seniorů, Zahrádkářský spolek, centrum pro rodinu občanského sdružení Neposeda.

Příroda

Jako jedna z okrajových pražských čtvrtí nabízí Běchovice velké množství zeleně. Velmi významnou zelenou lokalitou je zde lesopark Vinice Běchovice, Najdete zde několik altánků využitelných pro pikniky, dále řadu míst s pěkným výhledem, lavičky k odpočinku. Rozloha lesoparku činí 40,3 ha. Zajímavá příroda se nachází rovněž kolem Běchovického potoka.

Sportoviště

V parku Vinice v Běchovicích se nalézá hřiště Diskgolf. Tento sport vychází z pravidel klasického golfu, ovšem místo odpalovaných míčků hráč hází létající disky. Rovněž se v lesoparku Vinice nalézá venkovní hřiště určené pro posilování, čili workout fitness. Kromě toho jsou Běchovice proslavené zajímavou sportovní akcí – nejstarším evropským běžeckým závodem Běchovice-Praha. Sportovní centrum Běchovice sídlí v Richtrově ulici. Nabízí víceúčelovou sportovní halu pro řadu sportovních aktivit od malé kopané, volejbalu, košíkové, florbalu, badmintonu až po aerobik, bojové sporty, atletiku a plážový volejbal. V Litožnické ulici sídlí ve sportovním areálu Na Korunce TJ Sokol Běchovice včetně fotbalového oddílu. Kromě toho zde cvičí i skupiny pilatek, hraje se zde klasický tenis i stolní tenis a je zde i tenisová školička, dále je zde i nohejbalový oddíl.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha-Běchovice se nalézá na Českobrodské ulici. Otevřeno má pro veřejnost vždy v čase od 8.00 do 12.00 hodin v pondělí, ve středu a v pátek. Odpolední úřední hodiny jsou v pondělí od 13.00 do 17.00 hodin, dále ve středu od 13.00 do 18.00 hodin, v pátek odpoledne již úřední hodiny nejsou. V Běchovicích jsou tři mateřské školy, z toho dvě soukromé. První běchovickou mateřskou školou je Čtyřlístek se sídlem v ulici Za poštovskou zahradou. Soukromá mateřská škola Beruška s.r.o. se nachází v ulici K Železnici. Základní škola má v Běchovicích sídlo v Mýtní ulici. Praktický lékař ordinuje v ulici Za Poštovskou zahradou.

Nákupní možnosti

Nejbližší možnosti k nákupům nabízí například prodejna obchodního řetězce Billa, která se nachází na Českobrodské ulici. Dále se na Českobrodské nalézá také supermarket Albert. Poměrně dobře dostupný je z Běchovic také Europark Štěrboholy, velké nákupní centrum, kde jsou nejenom potravinové obchody, ale i textil, oděvy, obuv, elektronika a další zboží.

Doprava

Spojení městskou hromadnou dopravou do Běchovic zajišťují autobusové linky číslo 109, 163, 250, 261 a 269. Mezi Palmovkou a VÚ Běchovice jezdí pravidelně autobusový spoj číslo 109. Spojení mezi Želivského a Sídlištěm Rohozník zajišťuje linka s číslem 163. Černý Most a Sídliště Rohožník propojuje linka číslo 250. Z Černého Mostu do Klánovic jezdí autobusový spoj číslo 261. Obchodní centrum Čakovice a Nádraží Uhříněves, to jsou konečné autobusové linky 269. Jak je vidět, autobusy projíždějící Běchovicemi zpravidla zajíždějí ke konečné linky metra B na Černém Mostě, dále také na Palmovku, stanici metra, která je rovněž na trase B a potom na konečnou trasy metra A na Želivského. Pro automobilisty je nejdůležitější tepnou v Běchovicích Českobrodská ulice, která je může navést jak ven z města směrem na Český Brod, tak i na druhé straně směrem do centra, za Novou Dubčí mohou najet na Pražský okruh. Běchovice mají také velmi dobré vlakové spojení, leží totiž na železniční trati Praha-Kolín.