Novostavby Březiněves - Nové Byty a Domy Březiněves | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (70 hlasů, průměr: 4,59 z 5)
Loading...
21. 2. 2016
Novostavba Rodinné domy Březiněves prodej bytů Praha 8 - Březiněves

Rodinné domy Březiněves

V křepelkách, Březiněves, Praha 8

2018 - 2021

O projektu: Oázu klidu plnou zeleně nabízí developerský projekt Rodinné domy Březiněves situovaný do ulice V Křepelkách v Praze 8-Březiněvsi. Rodí se zde 115 nových domů různého charakteru. V rámci první fáze projektu bude vybudováno 28 nových domů. Zájemci mohou vybírat z pestré škály novostaveb, a to jak řadových domů, tak i...

Vyprodáno
21. 1. 2011
Novostavba Domy Březiněves - Jižní stráň prodej bytů Praha 8 - Březiněves

Domy Březiněves - Jižní stráň

V Křepelkách, Březiněves, Praha 8

vyprodáno

O projektu: Projekt Jižní stráň se nachází na ulici V Křepelkách v katastrálním území Březiněves na Praze 8. Celý komplex bydlení Březiněves se skládá z dvanácti dvoupodlažních, rodinných domů a jeho stavba byla rozdělena na dvě etapy. Druhá etapa nese název Jižní stráň a tvoří ji šest rodinných dvojdomů o dispozicích 5+kk....

Čtvrť a její charakteristika

Na severu Prahy se nachází okrajová městská čtvrť Březiněves. Katastrální území Březiněvsi sousedí na východě s Třeboradicemi, na jihu Ďáblicemi, na západě s Dolními Chabry. Na severu pak tvoří hranici hlavního města. Spadá pod městský obvod Praha 8. Plošná výměra čtvrti činí 339 ha. Své bydliště zde má 1,4 tisíce stálých obyvatel. Jde o původní ves, která si zachovává svůj charakter a vzhledem ke své poloze ještě umožňuje novou zástavbu. Proto se v posledních letech Březiněves rozrůstá především o nové rodinné domy.

Kulturní památky

První zmínky o Březiněvsi pocházejí z roku 1140, kdy patřila křížovníkům od svatého Jana s bílou hvězdou. Během husitských válek obec patřila světským majitelům, po Bílé hoře se vrátila duchovenstvu. Nacházel se zde dvůr, jehož polovinu vlastnil Albrecht z Valdštejna. Ovšem bohužel ves není bohatá na žádné kulturní památky. Až v sousedních Třeboradicích se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie, socha svatého Václava a výklenková kaplička, v Dolních Chabrech potom kostel Stětí svatého Jana Křtitele, Knůrův statek a menhir Zkamenělý slouha. V sousedních Ďáblicích je zámek, Battistova cihelna, kaplička se sochou svatého Jana Nepomuckého – to vše jsou památky v okolí, přímo v Březiněvsi není samostatná žádná. Pokud jde o nejstarší dochované budovy, jsou jimi statek a hostinec Pod lipami. V obci se nachází ještě socha sv. Jana Nepomuckého.

Zábava

V ulici U Parku najdete místní knihovnu. Různé akce jako například taneční zábavy, karnevaly, rozlučky se konají v restauraci Trattoria Famiglia, akce sportovního charakteru potom ve fitnesscentru fitPuls. Venkovní akce často probíhají v prostorách návsi u obecního úřadu. Organizují se také výlety a posezení seniorů.

Příroda

Na návsi se nachází malý rybník Pokorňák. Z rybníku vytéká Třeboradický potok. V okolí je příroda stvořená k procházkám a projížďkám na kole, v blízkosti ale bohužel není žádný les.

Sportoviště

Samozřejmě se v Březiněvsi na sportování rozhodně nezapomíná. Nachází se zde rekreační rybník vhodný ke koupání. Dále jsou tu dvě velká fotbalová hřiště a také multifunkční hřiště s polyetylenovým povrchem a osvětlením, které si je možné pronajmout. Nechybí ani dva tenisové kurty a tréninková stěna. Navíc i antukové oplocené hřiště a posilovna Fitcentrum futPuls.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha-Březiněves má své sídlo v ulici U Parku. Úřední hodiny pro veřejnost jsou zde v pondělí a ve středu od 13.00 do 18.00 hodin. Mateřská škola v Březiněvsi sídlí v ulici K Březince. Dále je tu ještě soukromá metařská škola Filipínek v ulici Na Návrati, celkově je zde jedna státní příspěvková metařská škola a jedna soukromá mateřská škola. Základní škola přímo v Březiněvsi není, zdejší děti musí do Základní školy Ďáblice, která se nachází v ulici U Parkánu. Nejbližší lékaři sídlí v ulicích Ke Kinu v Ďáblicích a také v Ústecké ulici v Dolních Chabrech.

Nákupní možnosti

V Ďáblické ulici hned na okraji Březiněvsi se nachází velký supermarket obchodního řetězce Billa. Dále je v dosahu Globus v Čakovicích na Kosteelcké ulici, dvě prodejny Alberta, z toho jedna v ulici K Ládví, druhá ve Střelničné a pak ještě jedna prodejna Alberta u metra Kobylisy.

Doprava

V Březiněvsi dopravu zajišťují autobusové linky, konkrétně se jedná o čísla 103, 348, 368, 369. Linka číslo 103 jezdí z Ládví do Březiněvsi. Dále linka číslo 348 odjíždí z Bulovky do Zálezlic, Kozárovic. Linka číslo 368 spojuje Ládví a Předboj, linka číslo 369 zase jezdí z Ládví do Štětí k autobusovému nádraží. Automobilisté mohou k cestě směrem do centra Prahy využít Ďáblickou ulici, která protíná celou Březiněves a na druhé straně vede ven z obce směrem na Líbeznici, která už je mimo Prahu.