Novostavby Dolní Počernice - Nové Byty Dolní Počernice | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (77 hlasů, průměr: 4,86 z 5)
Loading...
27. 12. 2018
Novostavba Nová Úpická prodej bytů Praha 9 - Dolní Počernice

Nová Úpická

Národních hrdinů, Dolní Počernice, Praha 9

03/2020

O projektu: V příjemné části Prahy 9 v Dolních Počernicích vzniká v ulici Národních hrdinů projekt developerský projekt Nová Úpická. Staví se zde v rámci 1. etapy projektu celkem 44 nových domů z kategorie řadových rodinných domků (jedná se o čtyři typy domků) a 6 dvojdomků s garáží. V rámci 2. a 3. etapy přibudou další novostavby 5...

Vyprodáno
27. 4. 2015
Novostavba Byty Dolní Počernice prodej bytů Praha 9 - Dolní Počernice

Byty Dolní Počernice

Za luhem, Dolní Počernice, Praha 9

duben 2014 (vyprodáno)

O projektu: Developerský projekt se nachází v lokalitě městské části Prahy 9 - Dolní Počernice. Jedná se o projekt moderního nízkoenergetického bydlení, které majitelům nových bytů ušetří peníze za vytápění. Prozatím nabízejí byty standard nízkoenergetický, který bude v budoucnu navýšen do standardu pasivního (dům, který potřebnou...

Vyprodáno
14. 5. 2011
Novostavba Rodinné domy Makovice prodej bytů Praha 9 - Dolní Počernice

Rodinné domy Makovice

Makovská, Dolní Počernice, Praha 9

vyprodáno

O projektu: Developerský projekt Rodinné domy Makovice se nachází v městské části Dolní Počernice na Praze 9. Autorem projektu je developerská společnost Real- Treuhand Reality, dceřiná společnost Raiffeisenlandesbank Oberösterreich. Nabídka obytného komplexu Rodinné domy Makovice zahrnuje rodinné domy a pozemky připravené na budoucí...

Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Dolních Počernic se nalézá na východě metropole a spadá do správního obvodu Praha 14 a městského obvodu Praha 9. Žije zde cca 2,3 tisíce obyvatel. Území Dolních Počernic se rozkládá na ploše 576 ha. S Dolními Počernicemi sousedí na severu Černý Most, na východě Horní Počernice, na jihovýchodě Běchovice, na jihu Dubeč, na západě Štěrboholy a Hostavice. Jedná se o původní vesnici se zástavbou převážně rodinnými domy, v posledních letech se rozšiřuje.

Kulturní památky

Mezi pamětihodnosti Dolních Počernic patří zámek Dolní Počernice. Původně zde stále středověká vodní tvrz, o níž se písemné prameny poprvé zmiňují v roce 1401. Později na konci 20. století byly objeveny nálezy, které mohou pocházet z někdejší gotické věžové tvrze. Ke tvrzi se přidala přístavba, masivní kostelní věž tvoří obrannou funkci, došlo také k renesanční přestavbě. Dále vzniklo západní křídlo, objekt tvrze měnil majitele. Podobu dnešního zámku mu vetkla hrabata z rodu Colloredo-Mansfeldů, která zámek vlastnila v letech 1664-1769. Následovali další majitelé, až později v roce 1923 zámeček připadl pražské obci. Dnes má zámek převážně barokní podobu a vlastně sestává ze dvou zámků. První je starý zámek, dvoukřídlá jednopatrová stavba blíž ke kostelu, tato stavba pochází z doby kolem roku 1780. Dále je zde nový zámek z 19. století. Vůbec nejstarší stavbou v Dolních Počernicích je potom Kostel Nanebevzetí Panny Marie, který je vybudovaný v románském slohu někdy kolem roku 1200. Jsou na něm vidět gotické, renesanční a barokní přestavby. K poměrně zásadní přestavbě kostela došlo v roce 1887, a to v novorománském slohu. Interiéry kostela se předělávaly až do roku 1904.

Zábava

Koná se zde řada různých společenských akcí, například Masopust, Velikonoce, Svátek sousedů, Vynášení Morany, Den dětí, Zahradní slavnost babí léto, Dolnopočernické Vánoce, Malé adventní zastavení, jedná se o venkovní akce. V sousedních Horních Počernicích působí umělecká scéna Divadlo Horní Počernice ve Votuzské ulici, je zde rovněž Kulturní centrum ve stejné ulici. V Bystré ulici v katastru sousedních Horních Počernic najdete i Artatak, galerii umění. Nejbližší kino CineStar se nalézá v Obchodním centru Černý Most v Clumecké ulici. V ulici Spojenců potom sídlí letní scéna Divadlo v přírodě. V centru obce Dolní Počernice je rovněž malé regionální muzeum, které sídlí v ulici Stará obec v rámci infocentra. Na ulici Národních Hrdinů najdete místní knihovnu Dolní Počernice. Dále je knihovna i v sousedních Horních Počernicích v Náchodské ulici.

Příroda

Hned vedle zámku Dolní Počernice narazíte na zámecký park společně s Počernickým rybníkem. V současnosti se jedná o veřejnosti volně přístupný anglický park. Zámecká zahrada obsahuje pozůstatky někdejší barokní architektury jako altán, vázy umístěné na kamenných soklech, ale také schodiště s terasou. Kromě zámeckého parku se v těsné blízkosti Dolních Počernice nalézá i přírodní lokalita Xaverovský háj. Jedná se o lesnatou lokalitu převážně dubu, břízy a lípy. Nedaleko je i rezervace V pískovně je v podstatě v současnosti zatopená pískovna nalézající se v údolí říčky Rokytky. Uvidíte zde mokřadní květenu, obojživelníky, vodní ptáky. Celý areál pískovny ohraničuje říčka Rokytka a Svépravický potok. Prochází tudy rovněž naučná stezka. K romantické procházce potom vyzývá okolí Počernického rybníka.

Sportoviště

Centrum zdraví a pohybu Fialka je jedním z dolnopočernických sportovišť. Zaměřuje se hlavně na poruchy pohybového aparátu, vytvoření duševní a fyzické rovnováhy, získání a udržení fyzické kondice. Jeho služby můžete využít na Českobrodské ulici. Dále se tu nacházejí Lázně U hastrmana. Můžete si zde dopřát masáže, hloubkové relaxační aromaterapie, koupelové rituály a detoxikační zábaly. Nechybí různé orientální, pivní a vinné procedury. Areál lázní se rozkládá na ulici Národních hrdinů. Milovníci golfu také mají důvod k jásotu, protože tu najdou Golf Resort Black Bridge na ulici Národních hrdinů. Tady si mohou pobíhání po greenu užít podle libosti. Obec protínají i dvě cyklostezky, první přes Kyje a Královice, druhá z Hostavic do Počernic přes Zeleneč.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad Městské části Dolní Počernice najdete na adrese Stará obec, přičemž úřední hodiny jsou zde v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin a v úterý od 8.00 do 12.00 hodin a odpoledne potom od 13.00 do 15.00 hodin. Nachází se zde jedna státní mateřská škola Duha sídlící ve Svatoňovické ulici a také jedna soukromá anglická mateřská škola Orangery se sídlem na ulici Národních hrdinů, kromě toho je tu soukromý Dětský lesní klub v mechu a kapradí se sídlem v Miletické ulici v Újezdě nad Lesy, ovšem provozovnu má v Hájence v Počernicích. Dále se tu nachází jedna základní škola, jež stojí v ulici Národních hrdinů. Praktický lékař ordinuje na ulici Národních hrdinů.

Nákupní možnosti

Samozřejmě, že se zde i v širokém okolí nachází dostatečné zázemí k nákupům, tvoří ho především prodejna obchodního řetězce Billa v Českobrodské ulici. Dále je nedaleko v sousedních Horních Počernicích v Náchodské ulici Penny market. Potřebujete-li větší paletu zboží, nejenom potraviny, pak je velice dobře dostupným nedalekým nákupním areálem Obchodní centrum Černý Most v Chlumecké ulici.

Doprava

Spojení Dolních Počernic s okolními čtvrtěmi a centrem města zajišťuje především autobusová doprava. Jezdí sem autobusové linky číslo 109, 110, 163, 224 a 263. První z autobusových linek, číslo 109 míří z Palmovky, tedy od stanice metra linky B k VÚ Běchovice. Pokud jde o linku číslo 110, její trasa je vymezena mezi Třeboradicemi a Dolními Počernicemi. Linka číslo 163 odjíždí od stanice želivského na trase metra A a zajíždí až na Sídliště Rohožník. Autobus číslo 224 jezdí po trase z Nádraží Horní Počernice až na Sídliště Petrovice. Dále linka číslo 263 propojuje Depo Hostivař, což je konečná stanice metra linky A, a konečnou na Bezděkovské. Dolní Pečernice se rovněž nacházejí na železniční trati, jedná se o součást hlavní trati ve směru Praha-Kolín. Velmi důležitou dopravní tepnou pro automobily je ulice Národních hrdinů, která míří do okolních čtvrtí. Dále je dominantní Českobrodská ulice, která nabízí jak výjezd ven směrem z města, tak i v druhém směru cestu do centra. Velmi rychle se také odsud dostanete na Průmyslovou a Pražský okruh.