Novostavby Hodkovičky - Nové Byty Hodkovičky | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (74 hlasů, průměr: 4,89 z 5)
Loading...
11. 11. 2016
Novostavba Ekorezidence Hodkovičky prodej bytů Praha 4 - Hodkovičky

Ekorezidence Hodkovičky

Šífařská, Hodkovičky, Praha 4

2021

O projektu: Nový developerský projekt Ekorezidence Hodkovičky na Praze 4 nabízí bydlení v zeleni nedaleko řeky Vltavy. Stavba vzniká pod taktovkou developera Ekospol. Jak už samotný název projektu napovídá, jde o energeticky úspornou stavbu v kategorii energetické náročnosti B. Najednou se zde budují dva nové bytové domy s celkem 160...

19. 4. 2016
Novostavba Vila Hodkovičky prodej bytů Praha 4 - Hodkovičky

Vila Hodkovičky

Na lysinách, Hodkovičky, Praha 4

11/2018

O projektu: Vaše přání může být velmi brzy splněno. V pražských Hodkovičkách, ve svahu nad Vltavou, na okraji vilové čtvrti a jedné z nejklidnějších částí města, vzniká developerský projekt Vila Hodkovičky, což bude elegantní vilový dům s minimalistickým designem. V tomto viladomě bude celkem 13 bytů o dispozicích 1+kk (3x), 2+kk...

Vyprodáno
26. 6. 2015
Novostavba Hodkovičky Green prodej bytů Praha 4 - Hodkovičky

Hodkovičky Green

Mezi vodami, Hodkovičky, Praha 4

2016 (vyprodáno)

O projektu: Příjemné nové byty rezidenčního komplexu Hodkovičky green brzy vyrostou uprostřed kvetoucí zeleně stejnojmenné čtvrti Hodkovičky, na ulici Mezi vodami. Vznikne zde moderní, pětipatrový developerský projekt dvou domů uprostřed městské části Praha 4 s celkem 57 komfortními bytovými jednotkami. Dům bude...

Vyprodáno
26. 11. 2013
Novostavba Rezidence Zátiší Hodkovičky prodej bytů Praha 4 - Hodkovičky

Rezidence Zátiší Hodkovičky

Na Lysinách, Hodkovičky, Praha 4

vyprodáno

O projektu: Rezidence Zátiší Hodkovičky je novostavba, která nabízí velice komfortní bydlení ideální hlavně pro aktivní rodiny s dětmi. Nové byty se nachází v lokalitě Hodkovičky přímé blízkosti u lesoparku, jež se klene nad malebným údolím Zátišského potoka. Rezidence Zátiší Hodkovičky k bydlení nabízí celkem 5 vilových...

Vyprodáno
11. 1. 2012
Novostavba Rezidence Jitřní prodej bytů Praha 4 - Hodkovičky

Rezidence Jitřní

Jitřní, Hodkovičky, Praha 4

vyprodáno

O projektu: Rezidence Jitřní v atraktivní lokalitě Hodkovičky v Praze 4 je konceptem exkluzivního moderního bydlení s důrazem na velkorysost prostoru a nadstandardní kvalitu provedení. Společnost YBF ji staví na hodnotách trvale udržitelného života a vymezuje se tak vůči dnešním trendům na trhu bydlení. Lokalita: Jitřní se nachází v...

Čtvrť a její charakteristika

Do městské části Praha 4 spadá katastrální území Hodkovičky. Nachází se na jihozápadě Prahy, patří spíše do čtvrtí situovaných ve střední části města. Na severu sousedí s Braníkem, na východě se Lhotkou, na jihu s Kamýkem a Modřany, na západě potom přes řeku Vltavu s Malou Chuchlí. Rozlohou 208 ha patří spíše mezi menší čtvrti, svoje bydliště v Hodkovičkách našlo 3,6 tisíc obyvatel. Jde o starou vesnici, o které se písemné prameny zmiňují už v roce 1245 jako o majetku vyšehradské kapituly. Na počátku 20. století se tu nacházely především vily a zelinářské zahrady.

Kulturní památky

Z kulturních památek zde najdete dvě vily, obě se nacházejí v ulici Na Lysinách. První z nich je Fričova vila, jednopatrová funkcionalistická stavba se zahradou a garáží, vyprojektovaná roku 1936 architektem Ladislavem Žákem, vybudoval ji stavitel Palička. Druhá je Hořanovského vila, taktéž se zahradou a garáží. V tomto případě jde o rekonstruovaný starší objekt pocházející z 19. století. V letech 1921-1922 byla postavena podle projektu Pavla Janáka, který na díle spolupracoval s výtvarníkem Pavlem Kyselou.

Zábava

Spoustu zábavy obyvatelům Hodkoviček nabízí zábavní park Areál Vltavanů. Najdete zde spoustu atrakcí pro děti a zábavných programů. Pokud jde o další kulturní instituce v okolí, v Braníku například působí divadlo Duncan centre, zaměřené na soudobý jevištní tanec. Nalézá se v Branické ulici. Branické divadlo působící taktéž v Branické divadlo nabízí zázemí nejrůznějším českým, ale i zahraničním souborům. Probíhají zde představení rozmanitých divadel. Nejbližším kinem v okolí je Modřanský biograf sídlící v ulici U kina. Pobočka Městské knihovna se nalézá na Novodvorské ulici.

Příroda

Lesy v Hodkovičkách se využívají k procházkám, ale i výletům na kole. Především údolí Zátišského potoka v lesoparku v Hodkovičkách je velmi malebnou částí této čtvrti. Na Zátišské potoce se kromě toho nacházejí tři rybníky, a to rybník U Vodotoku, retenční nádrž Hodkovičky a Zátišský rybník.

Sportoviště

V katastru Hodkoviček se nalézá také celá řada sportovišť. Prvním z nich je sportovní hala a tělocvična TJ Sokol Hodkovičky se sídlem v ulici V Mokřinách. Dále je zde v ulici Vltavanů Golf a Country Club Hodkovičky a.s. Kromě toho v ulici Vltavanů narazíte rovněž na HAMR Braník, sportovní komplex, který se nachází na hranici Braníka a Hodkoviček. V ulici V Náklích je CTC Hodkovičky, tenisový kurt určený pro milovníky bílého sportu. Atletické hřiště je v Údolní ulici. Fitness For Joy působí v ulici Pod vinicí.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 4, kam Hodkovičky spadají, se nalézá na ulici Antala Staška. Úřední hodiny pro veřejnost má každé pondělí a středu od 8.00 do 18.00 a potom také ve čtvrtek od 8.00 do 10.00 hodin. Nacházejí se zde dvě mateřské škola, jedna speciální internátní v ulici Na Lysinách a druhá klasická veřejná příspěvková v Jitřní ulici. V ulici Nad Hájkem sídlí Rodinné a Montessori centrum 4medvědi. Základní škola s rozšířenou výukou jazyků a rozšířenou výukou tělesné výchovy se nalézá v Jitřní ulici. Druhá základní škola s rozšířenou výukou jazyků a rozšířenou výukou tělesné výchovy je otevřena ve Filozofské ulici, dále v této ulici funguje i klasická základní škola. Tyto dvě školy mají své sídlo na pomezí Hodkoviček a Braníka. Soukromá škola Monty School od Prague s.r.o. sídlí v ulici Na Dlouhé Mezi. Jedná se o čtyři základní školy, z toho je jedna soukromá. Nejbližším zdravotnickým střediskem v okolí je Codum s.r.o. v Údolní ulici, jedná se o polikliniku v Modřanech, která nabízí služby praktických i odborných lékařů.

Nákupní možnosti

Příležitosti k nákupům slibuje supermarket Billa, který je otevřený ve Vavřenově ulici. V blízkosti se nachází rovněž Obchodní centrum Novodvorská Plaza, které stojí na Novodvorské ulici. Najdete zde nejenom potraviny, ale i různorodé obchody včetně oděvů, obuvi i elektroniky.

Doprava

Spojení Hodkoviček s centrem Prahy a ostatními částmi města zajišťují tramvajové a autobusové linky. Na rozhraní Modřan a Hodkoviček jezdí Modřanskou ulicí tramvajové linky číslo 3, 17 a 21. Linka číslo 3 jezdí po trase Levského-Kobylisy, linka číslo 17 Levského – Vozovna Kobylisy a konečně linka číslo 21 po trase Levského-Kotlářka. Autobusové spojení mají na starosti linky 106, 121 a 253. Linka číslo 106 jezdí z Kačerova k Nádraží Braník, linka číslo 121 z Polikliniky Budějovická k Nádraží Braník a potom linka číslo 253 ze Smíchovského nádraží ke stanici Na Beránku. Pro automobily je velice důležitá Mořanskí ulice, která zajišťuje spojení do centra a ven z města. Dále jsou to ulice Údolní a Čs. exilu, které čtvrť propojují se sousedními částmi města.