Novostavby Kamýk - Nové Byty Kamýk | Developerské Projekty Kamýk

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (97 hlasů, průměr: 4,48 z 5)
Loading...
v přípravě
8. 12. 2015
Novostavba Polyfunkční dům Kamýk prodej bytů Praha 4 - Kamýk

Polyfunkční dům Kamýk

Vosátkova, Kamýk, Praha 4

projekt v přípravě

O projektu: Ve Vosátkově ulici v Praze 12- Kamýku se bude na zelené louce stavět Polyfunkční dům Kamýk. Developerem tohoto projektu je společnost Trigema. Obytný soubor nabídne celkem 171 nových bytů. Současně zde vznikne cca 2600 m2 prostor určených pro obchody a služby. V okolních stavbách se bude nacházet také 16 služebních bytů, k nimž...

Vyprodáno
1. 9. 2015
Novostavba Nad Modřanskou roklí prodej bytů Praha 4 - Kamýk

Nad Modřanskou roklí

Kramperova, Kamýk, Praha 4

11/2019 (vyprodáno)

O projektu: Rodinné bydlení v moderních bytových domech v atraktivní zabydlené lokalitě blízko přírodního parku. To vše nabízí bytový projekt Nad Modřanskou roklí na pražském Kamýku na rohu ulic Papírníkova, Novodvorská a Generála Šišky. V novostavbách najdete celkem 408 nových bytů. Jedná se celkem o devět domů s označením písmeny A, B, C, D,...

Vyprodáno
2. 5. 2015
Novostavba U Panského dvora prodej bytů Praha 10 - Pitkovice

U Panského dvora

Pýchavková, Pitkovice, Praha 10

vyprodano

O projektu: Developerský projekt nacházející se v lokalitě U Panského dvora v Praze 10 – Pitkovicích. V rámci projektu bude realizována výstavba 4 novostaveb označených písmeny A, B, C a D. Stavby jsou tvořeny železobetonovými konstrukcemi, vyzděny pálenými cihlami a fasádní zateplovací systém. Rezidenti budou mít k dispozici...

Vyprodáno
3. 3. 2015
Novostavba Vivus Kamýk prodej bytů Praha 4 - Kamýk

Vivus Kamýk

U Kamýku, Kamýk, Praha 4

červenec 2013 (vyprodáno)

O projektu: Novostavba Vivus Kamýk je autorské dílo ing. Arch. Ivana Hnízdila a je umístěna do žádané lokality Prahy 4 - Kamýk. Developerský projekt představuje architektonickou kompozici dvou samostatných objektů, mezi kterými tak vzniká veřejný prostor s parkovištěm. Ve dvou etapách vzniknou dva polyfunkční bytové domy, které leží u...

Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území, nacházející se na Praze 4, které nese název Kamýk, je velmi mladou městskou čtvrtí. K jeho vytvoření totiž došlo teprve v roce 1988 a to rozhodnutím tehdejšího Národního výboru hl. m. Prahy. Stalo se tak na úkor sousedních čtvrtí Modřany a Lhotka. V současnosti je Kamýk součástí správního obvodu Praha 12. Pod jeho území spadá hlavně sídliště Lhotka, dále sídliště Libuš, část sídliště Modřany a také několik vilových oblastí. Navíc sem patří i část Lhoteckého a Kamýckého lesa. Území se rozkládá na výměře 254 ha a žije zde přes 19 tisíc obyvatel. Kamýk se nachází v jižní části Prahy a sousedí se Lhotkou, Libuší, Modřany, Hodkovičkami. Velká část zástavby tvoří moderní sídliště, zbytek vilky.

Kulturní památky

Vzhledem k tomu, že jde zejména o sídlištní čtvrť, není zde příliš mnoho kulturních památek, ovšem nějaké se přece jenom najdou. Jde zejména o velice moderní konstruktivistický katolický chrám Panny Marie Královny míru dostavěný v roce 1938. Pyšní se známou křížovou cestou od sochaře Stádníka. Motivy této křížové cesty připomínají zločiny fašismu a komunismu. Tento kostel se nachází v ulici Ve Lhotce. V této ulici se rovněž nachází zemědělský dvůr s číslem popisným 1. Kromě toho je v uvedené ulici i kaplička svatého Petra a Pavla.

Zábava

Na Praze 12 pracuje Kulturní centrum KC12 se dvěma pobočkami, a sice na Pertoldově ulici a na ulici Jordana Jovkova. Konají se zde nejrůznější umělecké kurzy, koncertní a divadelní představení, aktivity pro seniory, výstavy a workshopy, přednášky, pohybové, sportovní a taneční aktivity, je zde i Klub sluníčko pro maminky s dětmi. Pokud chcete vyrazit například do divadla, musíte do centra. Zřejmě nejbližším divadlem ke Kamýku je Branické divadlo sídlící v Branické ulici, dále je v poměrně dobré vzdálenosti i Divadlo Na Jezerce ve stejnojmenné ulici a Divadlo Na Fidlovačce v Křesomyslově ulici.

Příroda

Velice blízko je rovněž Kamýcký les, který je stvořený k procházkám. Rozloha lesa činí cca 33 ha. Dříve na les navazovalo Píšovické údolí, jenže po dostavbě sídliště byl zregulován zdejší Lhotecký potok a došlo k rozdělení lokality na dvě části. Dříve bylo v Kamýckém lese velké množství dubů, ale v souvislosti s pokračujícím kácením se jejich počet zmenšuje, ubývá také živočichů, kteří zde žijí. I přesto je tento les stále lokalitou pro relaxaci, kolem něj vedou dvě cyklostezky. Přírodní památka V hrobech navazuje na tento les, jde o chov ovcí a koz. Příjemný je i výlet k retenční nádrži Borový nacházející se na jižním okraji les. V lese hned u hájovny je zookoutek a také dětské hřiště. Podobně rozsáhlou lokalitou dobře dostupnou z Kamýka je také Lhotecký les. Park Zátišský potok na adrese Na Dlouhé mezi tvoří také jednu ze zelených oáz Kamýku.

Sportoviště

Příležitostí ke sportování je zde celá řada. Například můžete navštívit Fitness Lhotka, sportovní halu, tělocvičnu a fitness centrum v Mariánské ulici. Na Cholupické ulici se nachází Squash aréna určená pro tento sport. Na Otradovické ulici má své sídlo Taneční centrum HDC. Přímo v Kamýckém lese byla v roce 2005 vytvořena tělocvična v přírodě sestávající ze sedmi stanovišť s informačními tabulemi a tělovýchovnými prvky. V Rabyňské ulici najdete Judo club Bulldogs zaměřený na judo a sebeobranu. TJ Tempo Praha sídlí v Zelenkově ulici a specializuje se na baseball, softball, tenis a jezdectví. V ZŠ Angelovova jsou k dispozici tělocvičny a venkovní hřiště i k volnočasovým aktivitám veřejnosti. Také ZŠ Smolkova nabízí k využití veřejnosti dvě hřiště na odbíjenou, dále dvě multifunkční hřiště s umělým trávníkem a také fotbalové hřiště. Stejně tak narazíte na území Kamýka i na cyklostezku s označením A215. Vede z Chodova přes Kunratický les na Nové Dvory a do Kamýka.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnici městské části Praha 12 naleznete na adrese Písková ulice v Modřanech. Úřední hodiny zde mají každé pondělí a středu od 8.00 do 18.00 hodin. Lékařské služby pro Kamýk a jeho okolí zajišťuje Poliklinika Kamýk, jež v Zárubově ulici nabízí nejenom řadu praktických lékařů, ale zároveň i služby odborných specialistů. Dále je v Zárubově ulici také soukromá klinika Asklepion zaměřující se na chirurgii, pediatrii, ortopedii. Pokud jde o mateřské školy, narazíte zde na následující: MŠ Větrníček v Zárubově ulici, MŠ Oáza v Čechtické ulici, MŠ Hvězdička v Liškově ulici, MŠ Srdíčko v ulici Levského, MŠ Pohádka v Imrychově ulici, MŠ v Lojovické ulici, MŠ v Angelovově ulici, MŠ ve Smolkově ulici, Minísek jesle a školka v ulici K hájovně, Církevní mateřská škola Studánka v ulici Ke Kamýku, speciální mateřská škola Modrý klíč ve Smolkově ulici. Celkem 11 mateřských škol, z toho jedna soukromá. Základní školy v této čtvrti tvoří následující výčet: ZŠ profesora Švejcara, ZŠ Zárubova, ZŠ Písnická, ZŠ Angelovova, ZŠ Rakovského, ZŠ Smolkova, soukromá Česko-britská ZŠ v ulici K lesu, speciální základní škola Modrý klíč ve Smolkově ulici. Jde o osm základních škol, z nich je jedna soukromá a jedna speciální. Nacházejí se zde ovšem i střední školy, a sice Střední škola pohostinství a stravování ve Smolkově ulici, soukromá Střední škola Podnikatelská akademie v Borotínské ulici a Soukromá obchodní akademie v Pertoldově ulici. Celkem jsou to tedy tři střední školy, z nich dvě jsou soukromé. Z vysokých škol je zde jedna, a sice Policejní akademie ČR ve Lhotecké ulici.

Nákupní možnosti

Značně široké jsou zde i nákupní možnosti, které představuje například Billa v ulici U Kamýku a v Mazancově. Dále Lidl na Lhotecké ulici a Kaufland na téže ulici. Jeden supermarket Billy naleznete rovněž na jihu Kamýku na Plovdivské ulici. Prodejna Alberta se nalézá na Zdislavické ulici a také v Papírníkově ulici, ovšem ta už spadá do Libuše. Navíc je ještě jeden Lidl v ulici V Štíhlách.

Doprava

Spojení Kamýku se zbytkem Prahy zajišťuje především autobusová doprava, protože metro touto čtvrtí neprochází. Jezdí tudy autobusy číslo 121, 139, 150, 157, 189, 197. První z výčtu má jednu z konečných u Podolské vodárny, druhou buď na Kavčích horách, nebo na Nádraží v Braníku. Linka číslo 139 propojuje Želivského a Komořany, číslo 150 spojuje Želivského a Na Beránku. Pokud jde o autobus číslo 157, tak ten má jednu konečnou u Polikliniky Modřany nebo Čechovy čtvrtě, druhou na Kačerově. Autobus číslo 189 míří na Sídliště Lhotka v jednom směru, ve druhém na Kačerov, 197 na Smíchovské nádraží v jednom směru a ve druhém na Sídliště Písnice. Autobusy navazují na linky metra, například linka 121 míří ke stanici Budějovická na lince A, dále 139, 150,157, 189 na Kačerov, 197 na Chodov. Na jižním okraji Kamýku je potom konečná tramvajových linek Levského. Sem zajíždí tramvajové linky číslo 3 a 17. Číslo 3 jezdí do Kobylis, číslo 17 do Vozovny Kobylisy. Trať lemuje vltavský břeh a míří pak do centra. Linka číslo 3 projíždí Karlovo náměstí, Václavské náměstí a dál k Masarykovu nádraží a směrem na Palmovku a do Kobylis. Linka 17 jede na Staroměstskou a dále do Holešovic a do Tróje a končí také v Kobylisích. Pro automobilovou dopravu je velice důležitá Lhotecká a Mariánská ulice, která zajišťuje nájezd na Novodvorskou. Z jižního okraje Kamýka potom ulice Generála Šišky, ze které se dá najet na Modřanskou a zamířit dál podél Vltavy buď směrem do centra, nebo naopak ven.