Novostavby Lhotka - Nové Byty Lhotka | Developerské Projekty Lhotka

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Žádná hodnocení zatím)
Loading...
Novostavba Rezidence Na Rovinách prodej bytů Praha 4 - Lhotka

Rezidence Na Rovinách

Na Rovinách, Lhotka, Praha 4

1Q/2023

O projektu: Rezidence Na Rovinách je projekt čtyřpodlažního bytového domu v pražské Lhotce. Bude obsahovat celkem 14 bytových jednotek ve velikostech 2kk a 3kk s balkony a podzemním parkingem. K rezidenci náleží soukromá zahrada sdílená rezidenty a do níž se fasády domu otevírají velkými okny. Developerem je společnost...

Čtvrť a její charakteristika

V jižní části Prahy leží městská čtvrť zvaná Lhotka. Nachází se na území městského obvodu Praha 4. Její plošná výměra činí 105 ha, žije zde 6 tisíc obyvatel. Ze severu a z východu ji obklopuje Krč, z jihu Kamýk, ze západu Hodkovičky a Braník. Původně se jednalo o vesnici, v současnosti jde o zčásti vilovou, zčásti sídlištní čtvrť. V podstatě jde o dvě oddělené části – sídliště a vilový soubor. Zahrnuje i určitou část sídliště Novodvorská, naproti tomu vlastní sídliště Lhotka leží v Kamýku.

Kulturní památky

V oblasti kulturních památek Lhotka bohužel příliš bohatá není. Památky náležející k původní vesnici se totiž nedochovaly. Býval zde Lhotecký dvůr s číslem popisným jedna, z něhož se zachovala vjezdová brána z 1. poloviny 18. století, zbytek dvora byl roku 1980 zbourán. Zajímavá je ale výklenková kaplička svatého Petra a Pavla pocházející z roku 1830, obnovena byla roku 1987, najdete ji v ulici Ve Lhotce. Významný je konstruktivistický kostel Panny Marie Královny postavený roku 1935. Jde o dvoulodní stavbu, má také výraznou věž se zvony. Uvnitř kostela se nachází replika Mariánského sloupu, který byl v roce 1919 stržen na Staroměstské náměstí. Připomíná tak, že stržený sloup nebyl oslavou Rakouska, jak se mnozí lidé mylně domnívali, ale měl připomínat záchranu Prahy před Švédy v roce 1648 při konci třicetileté války. Kromě toho v kostele uvidíte i vitráže svatého Václava a svaté Ludmily. Nachází se zde rovněž křížová cesta sochaře Karla Stádníka, která má připomenout zločiny, jež napáchal komunismus a fašismus. Pozoruhodná je z architektonického hlediska i vilová kolonie Tempo, kterou obklopuje sídliště Krč, sídliště Novodvorská a sídliště Lhotka. Jedná se o domky ze 30. let 20. století, které svůj název získaly podle stavebního družstva Tempo, jež stálo za jejich výstavbou. Tato kolonie nabízí několik zajímavých vil, například secesní Villu Voyta, která se přeměnila na luxusní hotel. Ovšem bohužel v části, kde jsou tyto vily, došlo během 70. let 20. století k výstavbě několika paneláků, které narušily její kolorit.

Zábava

I v případě zábavy tu najdete určité zázemí. Například na Novodvorské ulici se nalézá Kulturní centrum Novodvorská, které nabízí koncerty, výstavy, plesy, různé kulturní pořady, přednášky, výstavy, kurzy. Program je rozsáhlý a nabízí širokou paletu činností pro malé i velké zájemce. Na Novodvorské ulici se nachází pobočka městské knihovny. Jinak musíte bohužel za kulturou do centra města. Dostanete se tam nejlépe autobusem na Kačerov a dále metrem na stanici Muzeum. Dojezdový čas do centra Prahy na Václavské náměstí přitom činí cca 30 minut a v okolí Václavského náměstí najdete kina, divadla i hudební kluby.

Příroda

Zeleně je na Lhotce poměrně velké množství. V katastru Lhotky se totiž nachází lesopark Lhotecký les, který je možné využít k procházkám. Dále jsou zde Alšovy sady, pod nimiž se skrývá poměrně malý, ale příjemný park, který leží přímo uprostřed kolonie Tempo. Má řadu vzácných stromů a také zde nechybí dětské hřiště. Kromě toho se v katastru Lhotky nalézá i rybník U Vodotoku a Zátišský potok. Velký háj je na rozhraní Braníku, Krče a Lhotky.

Sportoviště

Na sportoviště narazíte na ulici Ve Lhotce, kde se nachází FC Tempo, tedy zdejší fotbalový klub a také tenisový kurt. Na Mariánské ulici potom nabízí své služby Fitness Lhotka. V ulici Nad Koupadly můžete navštívit koupaliště Lhotka. Na Novodvorské ulici je Domyno1, tréninková akademie nabízející kurty na tenis či volejbal. Ve Štúrově ulici můžete využít služeb Expresky, fitness studia určeného výhradně ženám

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha 4, pod kterou spadá také Lhotka, se nachází na ulici Antala Staška. Úřední hodiny nabízí v pondělí a ve středu od 8.00 do 18.00 hodin, potom ještě ve čtvrtek od 8.00 do 10.00 hodin. Zdravotní péči pro obyvatele Lhotky zajišťuje Poliklinika Modřany Codum na Soukalově ulici, kde je široké zázemí praktických lékařů i specialistů. Mateřská škola se tu nachází v Kukučínově ulici, Alšovy sady v ulici Na Větrově, v Tajovského ulici, v Čechtické, Jílovské, Jitřní a Němčické ulici, dále Církevní mateřská škola Studánka v ulici Ke Kamýku a Mateřská škola Aloyse Klara na Vídeňské ulici. Celkem jde o osm mateřských škol, z toho jedna církevní. Základní škola se nachází v Jánošíkově ulici, dále v Jílovské ulici a také ve Filosofské. Celkem se jedná o tři základní školy. Nechybí ani Střední škola Aloyse Klara na Vídeňské ulici. Vysoké školy zde nejsou.

Nákupní možnosti

Obyvatelé Lhotky samozřejmě mohou využít řadu nákupních možností. Mezi ty nejvýznamnější patří supermarkety všech na našem trhu etablovaných nákupních řetězců. Prvním z nich je prodejna Aberta na Novodvorské ulici, dále Tesco na stejné, tedy Novodvorské ulici. Nedaleko se nachází i Penny Market v ulici Nad Lesním divadlem. Další supermarket Albert leží na Mariánské ulici. Na Lhotecké ulici se nachází Kaufland. Jedna prodejna Alberta stojí na Zdislavické ulici. V ulici U Kamýku můžete využívat nákupní zázemí Billy.

Doprava

Metro ani tramvajové linky na Lhotku nevedou. Spojení s centrem Prahy proto zajišťují autobusové linky. Jezdí sem linky číslo 106, 113, 121, 139, 150, 157, 189, 196, 197, 215, 293. Linka 106 spojuje Kačerov a Nádraží Braník, linka číslo 113 jezdí z konečné na Kačerově na konečnou v Písnici. Pokud jde o trasu linky 121, míří od Nádraží Braník k Podolské vodárně. Co se týče směru jízdy autobusu číslo 139, vede z Želivského do Komořan. Další z linek, která křižuje Lhotku, je číslo 150, propojující stanici metra Želivského a lokalitu Na Beránku. Nechybí také linka číslo 157 z Kačerova k Poliklinice Modřany. Projíždí tudy i linky 189 vedoucí z Kačerova na Sídliště Lhotka. Autobusové spojení číslo 196 propojuje Michelskou a Smíchovské nádraží. Trasa linky číslo 197 má namířeno z Hájů na Smíchovské nádraží. Autobusy označené 215 jezdí z Kačerova na Sídliště Libuš. Poslední linkou je číslo 293, která brázdí Prahu mezi Poliklinikou Budějovická a Milíčovem. Hovoříme-li o automobilové dopravě, potom nejdůležitější dopravní tepnou je ulice Novodvorská, dále jsou důležité i Zálesí, Mariánská a Lhotecká. V oblasti železniční dopravy jsou nejblíže nádraží Krč a nádraží Braník. Branické nádraží leží na trati z Prahy-Vršovic přes Vrané nad Vltavou směrem do Čerčan, nebo na Dobříš, stejně tak nádraží Krč.