Novostavby Libuše - Nové Byty Libuše | Developerské Projekty Libuše

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (65 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
6. 11. 2019
Novostavba Byty Mílová prodej bytů Praha 4 - Libuš

Byty Mílová

Mílová, Libuš, Praha 4

08/2021

O projektu: Byty Mílová jsou novým developerským projektem budovaným na Praze 4 v Libuši. Rodí se zde nový bytový dům s šesti nadzemními podlažími a celkem 54 byty o různých dispozicích od menších 1+kk až po velkoryse řešené 4+kk. Podlahovou plochou se byty pohybují od 29,4 m2 až po 111,3 m2. U žádného z bytů navíc nechybí buď balkon nebo...

Vyprodáno
30. 11. 2015
Novostavba Zelená Libuš prodej bytů Praha 4 - Libuš

Zelená Libuš

V Hrobech/Zbudovská, Libuš, Praha 4

04/2020 (vyprodáno)

O projektu:Nízkoenergetické bydlení s energetickým štítkem třídy A nabízí nový developerský projekt Zelená Libuš, který vzniká v Praze 12-Libuši ve Zbudovské ulici. Developerem a prodejcem je společnost JRD Development. Předpokládané dokončení stavby je v závěru roku 2019, k nastěhování budou byty pravděpodobně v...

Vyprodáno
10. 6. 2015
Novostavba Rezidence Vrtilka prodej bytů Praha 4 - Písnice

Rezidence Vrtilka

Libušská, Písnice, Praha 4

2015 - 2017 (vyprodáno)

O projektu: Rezidence Vrtilka IV. etapa nabízí kvalitní domy s originální nadčasovou architekturou. Místo Vás nadchne krásnou přírodou v okolí a dobrou dopravní dostupností. I., II. a III. etapa domů jsou zcela vyprodány. V nabídce nyní IV. etapa s plánovaným dokončením v dubnu 2017. Ve výstavbě jsou řadové domy a dvojdomy. Od Libušské...

Čtvrť a její charakteristika

Na jižním okraji Prahy se nalézá katastrální území zvané Libuš. Leží v městském obvodě Praha 4 a ve správním obvodě Praha 12. Celková výměra Libuše činí 524 ha, přičemž zde bydlí asi 10 tisíc obyvatel. Zahrnuje nejenom vlastní území Libuše, ale rovněž i sousední území Písnice. Z východu ji obklopují Kunratice, ze severu Krč, Lhotka a Kamýk, ze západu Modřany a Cholupice. Jde o vesnici kdysi proslavenou chovem hus, která ovšem byla dlouhá staletí velmi malá. V současnosti se postupně rozrůstá jako mnoho jiných okrajových pražských čtvrtí, kde se staví nové domy.

Kulturní památky

V oblasti kulturních památek v Libuši vyniká zejména tvrz z období středověku, která se ale bohužel nezachovala. Údajně z ní měla vést chodba na nedaleký Nový hrad českého krále Václava IV., ovšem ukazuje se, že tato pověst nebyla pravdivá. V parku na návsi se potom nacházejí Boží muka v ulic K Vrtilce a u Libušské. Jinak zde další významnější kulturní památky nejsou. Stojí ale za to udělat si výlet do sousedních Kunratic, kde najdete kostel Svatého Jakuba Většího, postavený v letech 1730–1736, dále Kunratický zámek v ulici K Libuši a Golčově. Stojí na místě bývalé tvrze, o níž existují písemné zmínky už v roce 1336. V 17. století byl na jejím místě vybudován raně barokní zámek a zhruba někdy kolem roku 1830 došlo k jeho klasicistní přestavbě, Nechybí již zmiňovaný Nový hrad, který v letech 1411-1412 nechal postavit český král Václav IV. a polní opevnění před Novým hradem.

Zábava

Nejrůznější volnočasové aktivity pro mladé nabízí Klub Junior v ulici Na Okruhu v Písnici, pro seniory funguje v Libuši Klub Senior na adrese ulice K Lukám. Pro maminky s dětmi zde pracuje mateřské centrum Kuřátko v prostorách Klubu Junior v ulici Na Okruhu, a Baby klub Keny v sosnové ulici. Dále zábavy pořádá Sbor dobrovolných hasičů jak v Libuši, tak i v Písnici. Jinak je zde ale příležitostí k zábavě poměrně málo, například se zde ale pořádá festival Libušsko-písnická nota. Většinou ale musíte za zábavou do centra města, což znamená jet na metro Kačerov a následně metrem na stanici Muzeum na Václavské náměstí, tam najdete v okolí řadu příležitostí v podobě kin, divadel, hudebních klubů. Je ovšem třeba počítat s cestou cca 45 minut. Nejbližší pobočky Městské knihovny se nacházejí ve Štúrově ulici a ve Vazovově ulici. Přímo v prostorách Úřadu městské části Praha-Libuš v ulici K Lukám se nalézá Knihovna pro veřejnost, kterou můžete využít.

Příroda

Vzhledem k tomu, že jde o okrajovou městskou čtvrť, je zde velké množství zeleně. Na území Libuše pramení Libušský potok, který se někdy zaměňuje s Písnickým potokem, se kterým se ovšem stéká na rozhraní Libuše a Modřan. Stejně tak se na hranicích s Libuší rozkládá přírodní památka Modřanská rokle a také přírodní park Modřanská rokle-Cholupice. Na Libušském potoce je vybudována retenční nádrž Libušská, nachází se zde od poloviny 80. let 20. století. Slouží k chovu ryb, objevuje se zde celá řada nejrůznějších ptáků, motýli, celá řada druhů rostlin. V ulicích K Jezírku a U zahrádkářské kolonie narazíte na nové parky.

Sportoviště

V Mirotické ulici se nalézá Fitness Bodypoint, který nabízí různé druhy posilovacích tréninku. Dále můžete využít například sportovní hřiště v Klokotské ulici, které nabízí prostor pro různé míčové hry. Rovněž v místě sídlí TJ Sokol Libuš, a to přímo na Libušské ulici, TJ Sokol Písnice. Pracuje zde i jezdecký oddíl Tempo, který funguje v ulici Zemské právo.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad městské části Praha Libuš sídlí na Libušské ulici. Úřední hodiny zde jsou každé pondělí a středu od 8.00 do 12.00 a potom od 13.00 do 17.30 hodin. Zdravotnické středisko pro obyvatele Libuše má sídlo na Libušské ulici. Mateřské školky se na Libuši nalézají v ulicích Mezi Domy, K Lukám, Ke Kašně a Lojovické. Dále zde sídlí ještě soukromé jesle a miniškolka DS Kalamajka a Mateřská škola Písnický domeček. Jde celkem o šest školek, z toho čtyři státní a dvě soukromé. Základní školy najdete v katastru Libuše a Písnice dvě, a sice na Meteorologické ulici a na ulici L. Coňka, což je základní škola s rozšířenou výukou jazyků. Rovněž se zde nacházejí dvě střední školy. První z nich je soukromá střední škola G.A.P. educiation, střední škola sídlící na Meteorologické ulici, druhá potom Střední odborné učiliště potravinářské na Libušské ulici. Vysoké školy se ve zdejším katastru nenacházejí.

Nákupní možnosti

Samozřejmě, že i přímo v Libuši najdete dostatek nákupních možností. Nalézají se zde hned dva supermarkety náležející řetězci Albert. Jedna z prodejen se nachází v Libušské ulici, druhá v Papírníkově ulici. Samozřejmě také nemůžeme opominout Tamda foods, nebo-li libušskou tržnici Sapa.

Doprava

Do Libuše nezajíždí ani metro, ani tramvajové linky. Veškerá dopravné obslužnost této pražské čtvrti je proto zajištěna autobusy. Autobusové linky sem zajíždějí buď od stanice metra Kačerov, která se nachází na lince metra C, nebo také od stanice metra B Smíchovské nádraží. V budoucnu se plánuje, že by do Libuše měla vést nová trasa metra s označením D, ta by měla směřovat od Krče, Libuší a dále na sever Písnice, kde by mělo být vybudováno nové depo. Také se uvažuje o prodloužené tramvajové trati z Modřan do Libuše. Jezdí sem autobusové linky číslo 113, 165, 189, 197, 215, 331, 333. Linka číslo 113 jezdí z Kačerova do Písnice, další z autobusových linek má číslo 165 a spojuje Sídliště Zbraslav a Jižní Město. Konečně autobusová linka číslo 189 má propojit Kačerov a Sídliště Lhotku. Dále je zde linka číslo 197 jež zajišťuje spojení mezi Hájemi a Smíchovský nádražím. Nechybí ani linka s číslem 215, která jezdí z Kačerova na Sídliště Libuš. Příměstská linka číslo 331 má jednu konečnou na Kačerově, druhou potom v Jílovém u Prahy na náměstí a poslední autobusové spojení zde tvoří linka číslo 333, která odjíždí z Kačerova a míří do Březov-Oleška. Pokud jde o silniční dopravu, páteřní ulicí je zde Libušská ulice, která tvoří osu, je součástí trasy směřující z Krče do Dolních Břežan. Odbočuje z ní Dobronická ulice mířící východně do Kunratic a potom Meteorologická ulice, která vede kolem jižní části Kamýku směrem do Modřan.