Nové Byty a domy Lipence - Novostavby Lipence | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (85 hlasů, průměr: 4,88 z 5)
Loading...
Vyprodáno
28. 6. 2015
Novostavba Art Club Praha Lipence prodej bytů Praha 5 - Lipence

Art Club Praha Lipence

Oddechová, Lipence, Praha 5

jaro 2016 (vyprodáno)

O projektu: Patříte k milovníkům velkorysých a luxusních prostor, které plně podtrhnou váš životní styl? Zaměřte tedy svou pozornost na jedinečný developerský projekt společnosti ClubHouse, jehož výstavba započala na jaře roku 2015. Výsledkem bude sedm skutečně exkluzivních vil. Novostavby, nesoucí honosné pojmenování Art club Praha Lipence,...

Vyprodáno
6. 3. 2015
Novostavba Rodinné domy Lipence prodej bytů Praha 5 - Lipence

Rodinné domy Lipence

Pohledná, Lipence, Praha 5

2013 (vyprodáno)

O projektu: Developerský projekt Rodinné domy Lipence, který je známý pod názvem RD Lipence, vyrostl v městské části Praha 5 - Lipence. V rámci projektu byla realizována výstavba 8 rodinných domů. Ke každému domu patří prostorná dvojgaráž a rozlehlá zahrada, jejíž rozměry se pohybují od 222 m2 do 782 m2. Novostavby developerského...

Čtvrť a její charakteristika

Na jihozápadním okraji města Prahy narazíte na katastrální území Lipence. Spadá pod městskou část Praha 5 a správní obvod Praha 16. Okrajová čtvrť města se rozkládá na ploše 821 ha. Celkem tu svoje bydliště našlo 2,6 tisíce obyvatel. Území pražské čtvrti Lipence se rozkládá na nivě na pravém břehu řeky Berounky, polohou jde o nejzápadnější část nejjižnějšího výběžku Prahy. Na východě a severovýchodě tvoří sousedství se Zbraslaví, na severozápadě a západě je hranicí řek Berounka, přes její vody se nachází Radotín a Černošice. Na jihu jsou lesy patřící do katastru obce Jíloviště, která je na severním úbočí vrchu Cukráku. V minulých letech se v katastru Lipenců začalo hodně stavět, stěhují se sem mladé rodiny, přibývají tu rodinné domky.

Kulturní památky

Nejstarší zmínky o Lipencích spadají už do roku 1115. Jde o původní ves, která patřila ostrovskému klášteru, pražskému biskupství a cisterciáckému klášteru ve Zbraslavi. Bohužel se zde nevyskytují žádné kulturní památky. V sousední Zbraslavi ale stojí Zbraslavský klášter založený v roce 1292 českým králem Václavem II. Dnes zámek s klášterem patří rodině Bartoňů z Dobenína, kteří ho restituovali.

Zábava

V Lipencích v ulici K Samoobsluze narazíte na Místní knihovnu Lipence. Jinak musíte ale za kulturou do města. V Radotíně v ulici Na Výšince je kino. Další kino Cinema City najdete v Obchodním centru Nový Smíchov. Nejbližším divadlem je Švandovo divadlo ve Štefánikově ulici u Anděla. Jinak cesta autobusem a metrem za kulturou do centra na Václavské náměstí trvá zhruba 40 minut.

Příroda

V okolí je dostatečné množství zajímavých přírodních lokalit, což je dáno skutečností, že Lipence jsou okrajovou městskou částí. Přímo podél řeky Berounky se nachází kilometr široký pás luk, které spadají do záplavového pásma a říká se jim Buda, Na stavidlech a spousty dalších názvů. Od Lipenců tyto lokality dělí Lipenský potok, který teče na severu vesnice a míří ke Krňáku, slepému ramenu Berounky tekoucímu ve Zbraslavi. Na západě Lipenců leží Dolní Černošice s Blukským mlýnem. Z Dolních Černošic vede lávka k železniční zastávce do města Černošic. Hned za Lipencemi jsou brdské hřebeny. Na skalním ostrohu už mimo Lipence na břehu Berounky je Kazín, údajné sídlo kněžny Kazi. Z Kazína jezdí přes Berounku přívoz.

Sportoviště

Samozřejmě se zde nezapomíná na sportování. V lokalitě Buda na severním okraji Lipenců se nalézá golfové hřiště. Z dalších sportovišť v okolí stojí za zmínku Tenisový klub Černošice – ten sídlí v Dolních Černošicích v ulici Nad Jezem. Ve Vrážské ulici v Radotíně najdete Radotín Fitness. V Radotíně v ulici K Lázním se nalézá Biotop Radotín, nově vybudované koupaliště. Okolím vede řada turistických značených cest – například žlutá do Černošic nebo červená mezi Zbraslaví a Radotínem. Také zde najdete řadu cyklostezek, například trasa Pražské kolo.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnice městské části Praha-Lipence sídlí v ulici K Obci. Úřední hodiny zde má od 8.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin. Mateřskou školu najdete v ulici K Samoobsluze. Základní škola v Lipencích má své sídlo v Černošické ulici. Praktičtí lékaři sídlí v Lipenci v ulici Na Bambouzku, jedná se o středisko Zdravotnické zařízení Lipence spol. s r.o.

Nákupní možnosti

Přímo v Lipencích najdete Velkotržnici Lipence, které slouží jako velkoobchodní sklad potravin, především těch, které se rychle kazí. V Jílovišťské ulici je Žabka. Nejbližší supermarket se nachází na Zbraslavi, jedná se o Albert v ulici Elišky Přemyslovny, dále je zde Lidl v ulici Na Baních. Přes vodu v Radotíně se nalézá Penny Market ve Věštínské ulici, Billa ve Vrážské ulici a Albert na náměstí Osvoboditelů.

Doprava

Městskou dopravu do Lipenců zajišťují autobusové linky číslo 241 a 243. Linka číslo 241 jezdí ze Smíchovského nádraží do Lipenců. Linka číslo 243 spojuje Dolní Černošice a Kazín. Ve velmi dobré situaci je zde i automobilová doprava, protože Jílovišťskou ulicí se dostanete přímo na Strakonickou silnici, kterou buď můžete vyjet z města, nebo naopak zajet do centra přes Smíchovské nádraží a Anděl. Přes lávku přes řeku Berounku se také dostanete k železniční zastávce Praha-Černošice (železniční trať Praha-Beroun).