Novostavby Lochkov - Nové Byty Lochkov | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Žádná hodnocení zatím)
Loading...
Novostavba Viladům CORTE Lochkov prodej bytů Praha 5 - Lochkov

Viladům CORTE Lochkov

K Lahovské, Lochkov, Praha 5

1Q/2021

O projektu: Projekt Corte je nízkoenergetický viladům navržený v rezidenční lokalitě na Praze 5, který nabízí dvě moderní bytové jednotky se zahradami. Dům je navržen s dřevěným obkladem fasád kombinovaným s velkoformátovým prosklením, soukromou garáží pro každou jednotku a další parkovací místo na pozemku. Byty je možno zařídit ve třech...

Vyprodáno
14. 11. 2015
Novostavba Rezidence Lochkov prodej bytů Praha 5 - Lochkov

Rezidence Lochkov

Cementářská, Lochkov, Praha 5

jaro/léto 2021 (vyprodáno)

O projektu: Krásné bydlení téměř v lůně přírody nabízí nově vybudovaná Rezidence Lochkov, nacházející se v Praze 5-Lochkově v ulici Cementářská. V novostavbě se nachází 14 bytů, přičemž jde o 9 bytů o plošné dispozici 2+kk, 4 byty 1+kk a jeden byt s dispozicemi 3+kk. Nové byty s jihozápadní orientací se pyšní krásným výhledem,...

Vyprodáno
5. 6. 2015
Novostavba Byty Lochkov prodej bytů Praha 5 - Lochkov

Byty Lochkov

U sladovny, Lochkov, Praha 5

2016 (vyprodáno)

O projektu: Jihozápadně od Prahy vznikl v ulici U Sladovny, která spadá do městské části Praha Lochkov, jedinečný bytový areál. Zatímco tři ze čtyř celkových objektů v rámci projektu Byty Lochkov prošly rekonstrukcí, čtvrtý objekt je novostavba. Zajímavostí bytového komplexu je, že loftové byty vznikly v rámci bývalého Lochkovského...

Vyprodáno
21. 10. 2011
Novostavba Lofty Lochkov prodej bytů Praha 5 - Lochkov

Lofty Lochkov

U sladovny, Lochkov, Praha 5

vyprodáno

O projektu: Developerský projekt Lofty Lochkov v Praze 5 od společnosti Euro Ventures přichází s novými byty k prodeji ihned. Novostavba obsahuje 73 nových bytů a téměř jedna polovina jich je již prodaná. Developerský projekt se rozprostírá na jihozápadním okraji hlavního města. Nové byty se nachází v místě bývalého pivovaru. Pivovar dlouhou...

Čtvrť a její charakteristika

V jihozápadní části Prahy, téměř na samém okraji města se nalézá městská čtvrť Lochkov. Katastrální území Lochkov se rozkládá na ploše 272 ha. Žije zde přes 700 obyvatel. Čtvrť je zařazena do správního obvodu Praha 16 a městského obvodu Praha 5. Lochkov na severu sousedí se Slivencem, na západě, jihu a jihovýchodě s Radotínem a na východě s Velkou Chuchlí. Jde o čtvrť, kde je velmi blízko do přírody, obklopuje ji ze tří stran zeleň, a to Přírodní park Radotínsko-chuchelský háj, na který navazuje Lochkovský profil. Je zde ještě prostor pro další bytovou výstavbu.

Kulturní památky

Nejvýznamnější památkou v této pražské čtvrti je zámek Lochkov. Jedná se o bývalý panský dům, který byl v 19. století přestavěn na zámek. Panské sídlo zřejmě stálo už roku 1399, ze kdy máme vůbec první zmínku o Lochkovu. Potom několikrát měnilo majitele, například ho vlastnil i Zbraslavský klášter. Západní průčelí zámku má hranolovou věž. V severním křídle zámecké budovy sídlí mateřská škola, v západní části úřad městské části. K zámku patří i hospodářský dvůr s č.p. 1. Historické jádro Lochkova se zámkem je navrženo na vyhlášení městské památkové zóny. Jsou zde i dvě Boží muka, první v ulici Za Ovčínem, druhá na nároží křižovatky Ke slivenci-Cementářská. Dále je na parcele č. 4 pomník padlým v 1. světové válce. Technickou zajímavostí je Lochkovský most na trase Pražského okruhu, který přemosťuje Lochkovské údolí, jde totiž o vůbec nejvyšší most v Čechách.

Zábava

Městská část Lochkov pořádá výlety pro seniory, seniorská setkání. Nejbližší kino funguje v sousedním Radotíně v ulici Na Výšince. Pokud jde o další kulturní příležitosti, za těmi většinou musíte do centra Prahy, nejblíže je Smíchov, kde je kino CinemaCity v prostorách Obchodního centra Nový Smíchov u stanice metra Anděl na Plzeňské ulici. Nejbližším divadlem je Švandovo divadlo na Smíchově. Nejbližší pobočka Městské knihovny je otevřena ve Wassermanově ulici na Barrandově.

Příroda

V katastru Lochkova se nachází hned několik významných památek. První z nich je Lochkovský profil, který má status národní přírodní památky. Najdete ho na západě mezi Lochkovem a Radotínem. Jde o významné a dokonce mezinárodně uznávané paleontologické naleziště z doby devonu, obsahující i skalní stepi. Dále se tu nachází Ortocerový lůmek, bohaté naleziště zkamenělin hlavonožců se silurskými usazeninami. Slavičí údolí je zase přírodní rezervace v jižní části čtvrti, jde louky a svahy ústící k Radotínskému potoku.

Sportoviště

V ulici K Lahovské narazíte na velké fotbalové hřiště, kde působí TJ Sokol Lochkov. V sousedním Slivenci můžete využívat možnosti Sportovního areálu Slivenec sídlícího v ulici U sportoviště. Nabízí se zde travnaté hřiště na fotbal, dva tenisové antukové kurty, hřiště s umělou trávou třetí generace, skatepark. Kromě toho se přímo v Lochkově nachází nově vybudovaná venkovní fitness stezka.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Úřad Městské části Praha-Lochkov sídlí v ulici Za Ovčínem ve zdejším zámku. Úřední hodiny pro veřejnost jsou zde v pondělí a ve středu od 8.00 do 12.00 a od 14.00 do 17.00 hodin. V ulici Za Ovčínem najdete mateřskou školu. Základní škola v Lochkově není, děti jezdí do nejbližší základní školy, která se nachází ve Slivenci v ulici Ke Smíchovu.

Nákupní možnosti

Ze supermarketů najdete v Radotíně na Náměstí Osvoboditelů prodejnu řetězce Albert, druhá prodejna Albert je v Högerově ulici na Barrandově. Dále se ve Vrážské ulici v Radotíně nachází Billa. Další Billa je v Tilleho ulici rovněž na Barrandově.

Doprava

Do Lochkova samozřejmě zajíždějí autobusy městské hromadné dopravy. Konkrétně sem jezdí linky číslo 120 a 255. Linka 120 jezdí ze stanice Na Knížecí k Nádraží Radotín. Druhá linka s čísle 255 jezdí ze Sídliště Stodůlky na Zbraslavské náměstí. Přímo kolem Lochkova vede Pražský okruh, na který je odsud pro automobilisty velmi snadný nájezd. V Radotíně narazíte na železniční stanici, která leží na trati Praha-Beroun, kterou se můžete dostat na Smíchovské nádraží.