Novostavby Lysolaje - Nové Byty a Domy Lysolaje | Všechny Projekty

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Žádná hodnocení zatím)
Loading...
Novostavba Parcely Lysolaje prodej bytů Praha 6 - Lysolaje

Parcely Lysolaje

Podholí, Lysolaje, Praha 6

O projektu: V oblíbené lokalitě Prahy 6 je v prodeji 8 stavebních parcel ke stavbě rodinných domů či rezidenčních vil. Pozemky se prodávají zasíťované, s přístupovou cestou a rozlohou od 1 200 do 580 m2. Parcely leží v mírném svahu, do kterého je možné domy zapustit a využít tak efektivně například tepelné čerpadlo jako zdroj energie. Ve...

6. 2. 2020
Novostavba Zátiší Lysolaje prodej bytů Praha 6 - Lysolaje

Zátiší Lysolaje

Dolina, Lysolaje, Praha 6

2021/2022

O projektu: V atraktivní lokalitě na Praze 6 vyroste komplex 26 vilových domků. Nese název Zátiší Lysolaje a je zasazen do romantické krajiny na severozápadním okraji Prahy. V minulosti bylo toto místo zahradnickou kolonií. Největším lákadlem je především těsná blízkost Šáreckého údolí. Oblast je přitom téměř samostatným celkem, kde naleznete...

Vyprodáno
21. 8. 2015
Novostavba Viladům Lysolajské údolí prodej bytů Praha 6 - Lysolaje

Viladům Lysolajské údolí

Dolina, Lysolaje, Praha 6

2018 (vyprodáno)

O projektu: Viladům Lysolajské údolí v ulici Dolina na Praze 6 tvoří celkem 3 podlaží, která nabídnou 5 luxusních bytů a 1 nebytový prostor. Projekt sousedí s původní lysolajskou zástavbou uprostřed zeleně. Výhodou je, že je odtud blízko do centra Prahy. Dům má velmi atraktivně řešené společné prostory a garáže. Bytové jednotky jsou...

Vyprodáno
26. 6. 2015
Novostavba Rezidence Lysolaje prodej bytů Praha 6 - Lysolaje

Rezidence Lysolaje

Lysolajské údolí, Lysolaje, Praha 6

2016 (vyprodáno)

O projektu: Luxus a příroda téměř v srdci Prahy - Stylově vytříbený developerský projekt Rezidence Lysolaje je moderní novostavbou architektonicky povedeného bytového domu v krásné části Prahy 6. V Lysolajském údolí je společností APV INVEST s.r.o budován komfortní komplex, čítající deset nových bytů s důrazem na neotřelý...

Vyprodáno
17. 4. 2015
Novostavba Rodinné domy Lysolaje prodej bytů Praha 6 - Lysolaje

Rodinné domy Lysolaje

Dolina, Lysolaje, Praha 6

vyprodáno

O projektu: Developerský projekt Rodinné domy Lysolaje se nachází v městské části Praha 6 – Lysolaje, mezi ulicemi Dolní a Štěpnice, na konci Lysolajského údolí. Rodinné domy Lysolaje představují obytný komplex zahrnující novostavby rodinných domů. Návrh zahrnuje 26 rodinných domů, jejichž výstavba proběhne v rámci tří etap....

Čtvrť a její charakteristika

Katastrální území Lysolaje najdete na severu hlavního města Prahy. Patří do městského obvodu Praha 6. Sousedí na severu se Suchdolem, na východě se Sedlcem, na jihu a jihovýchodě s Dejvicemi, na západě potom tvoří hranici Prahy. Lysolaje se rozkládají na ploše 247,54 ha a žije zde celkem 1,4 tisíce stálých obyvatel. Vzhledem k tomu, že jde o okrajovou část Prahy, dochází zde k další výstavbě.

Kulturní památky

První zmínky o Lysolajích jako vsi existují už z roku 1227. Patřily mezi majetek českého krále, který s nimi mohl podle potřeby nakládat, proto se například staly majetkem kaple svatého Václava na Pražském hradě, tento dar vždy panovník potvrzoval. Příliš mnoho památek se zde nenachází, většinou jádro tvoří hlavně selské dvory a grunty. Jde totiž samozřejmě o zemědělskou vesnici. Hodně původních selských dvorů se zachovalo i do dnešních dnů. Pozoruhodnou a chráněnou památkou je Fuchsův statek stojící ve Starodvorské ulici. Historických památek většího významu ale moc není. Jednou z mála památek je kaplička Panny Marie Sedmibolestné. Dále je zde kaplička na návsi a také Boží muka. V údolí Lysolajského potoka se kromě toho nachází Klášter mnišek Kazatelského řádu dominikánek. Lysolajské pískovny (například Denkrova pískovna) tvoří archeologická naleziště představující různé kultury žijící v pravěku v Praze a jejím okolí. Působí zde Sbor dobrovolných hasičů, který pořádá různé akce.

Zábava

Na Kovárenské ulici sídlí místní knihovna, což jistě potěší milovníky knih. Ve Stržné ulici v sousedním Suchdole najdete Divadlo bratří Formanů. Dále musíte za zábavou do centra. Hned tři Divadla najdete v sousedních Dejvicích, a sice v Zelené ulici sídlí Dejvické divadlo, v Dejvické ulici hned u Vítězného náměstí potom Divadlo Spejbla a Hurvínka a Divadlo Semafor. Nejbližší kino je Ořechovka v ulici Na Ořechovce v Dejvicích. V rokli přírodní památky Housle se v 1. polovině 20. století konávala představení ochotnických divadel.

Příroda

Okrajová čtvrť Lysolaje má přírodu na dosah, obklopuje ji zeleň a lesy. K procházkám je možné využít rozsáhlé údolí Lysolajského potoka. Údolí dvou potoků Šáreckého a Lysolajského tvoří dohromady Přírodní pak Šárka-Lysolaje. Jedná se zřejmě o nejzachovalejší část Prahy, která v tomto území není narušena ani žádnou těžbou kamene. Na území Lysolají najdete také přírodní památku Housle, kterou tvoří hluboce zaříznutá erozní rokle, nacházející se západně od Lysolají. Žije zde celá řada živočišných druhů, včetně hmyzu – několik druhů střevlíků, noční motýl lišaj lipový. Na okraji lesa také narazíte na poslední exempláře třešně křovité. Mimo tuto rokli zde najdete také Zázračnou studánku, ve které pramení už zmiňovaný Lysolajský potok.

Sportoviště

V lokalitě Na Vinici najdete dětské hřiště. V Lysolajích působí TJ Sokol v ulici Sportovců. Existuje také plán přestavět někdejší Denkrovu pískovnu v Lysolajích na sportovně-relaxační park. Velmi blízko je z Lysolají také dejvické sportoviště Pod Juliskou, kde se nachází posilovna, horolezecká stěna. V Kolejní ulici v Dejvicích najdete Bowlig Dejvice. V Sídlištní ulici v Suchdole se nalézá také Sportcentrum ČZU, kde si můžete zahrát tenis, beachvolejbal a fotbal. Sokol, nabízející sportovní vyžití, se nalézá i v Suchdole v ulici Za sokolovnou.

Radnice, zdravotnická střediska, školy

Radnice Městské části Praha Lysolaje sídlí na adrese v Kovárenské ulici, úřední hodiny jsou v pondělí a ve středu od 8.00 d0 12.30 hodin a od 13.30 do 18.00 hodin. Nachází se zde mateřská škola Pampeliška v Mateřské ulici a také je zde Mateřské centrum Liška v Lysolajském údolí. Základní škola Járy Cimrmana sídlí v Žákovské ulici. Přímo v Lysolajích lékař nemá ordinaci, z nejbližších zdravotnických zařízení můžeme uvést Polikliniku Dam s.r.o. v Dejvicích, kde vám své služby nabídnou praktičtí lékaři.

Nákupní možnosti

Na Starodvorské ulici se nachází velký obchod s potravinami Potraviny Lysolaje. Další obchody přímo v místě nejsou. Ovšem v ulici Pod Paťankou v Dejvicích při cestě směrem na Lysolaje je supermarket Kaufland.

Doprava

Dopravní spojení v Lysolajích zajišťují především autobusové linky číslo 160 a 355. Linka číslo 160 jezdí z Dejvické na Výhledy, dále linka číslo 355 jezdí z Dejvické do Únětic. Pro automobilovou dopravu je spojnicí především Lysolajské údolí a směrem na Suchdol dále Štěpnice. Z druhé strany potom silnice Lysolajské údolí přechází do ulice V Podbabě, odkud se můžete dostat na Podbabskou ulici a směrem do Dejvic, nebo naopak na druhou stranou směrem na Roztockou do Sedlce a dále do Roztok.